لزوم استمرار گفتمان جوون‌گرایی/ بهره مندی از استعدادهای جوانان در مسیر توسعه کشور – شریف

لزوم استمرار گفتمان جوون‌گرایی/ بهره مندی از استعدادهای جوانان در مسیر توسعه کشور – شریف

به نقل از شریف: لزوم استمرار گفتمان جوون‌گرایی/ بهره مندی از استعدادهای جوانان در مسیر توسعه کشور

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه “گفتمان جوون‌گرایی باید استمرار یابد و همچنين نهادینه مي شود”، بر لزوم بهره‌مندی از استعدادهای جوانان در مسیر توسعه و همچنين پیشرفت کشور و همچنين ضرورت انتقال تجربه‌های مدیریتی نسل قبل به آن هم‌ها تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، اولین جلسه کمیته ملی جوانان کمیسیون ملی یونسکو-ایران در دفتر وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد.
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در این جلسه به دستاوردهای مهم این وزارت در حوزه جوانان اشاره کرد و همچنين گفت: انتصاب رؤسای جوون برای دانشگاه‌های کشور و همچنين کاهش فاصله سنی میان رؤسای قدیم و همچنين جدید شامل اقدامات انجام شده توسط وزارت علوم به منظور حمایت و همچنين بهره‌مندی از ظرفیت جوانان کشور بوده است.
وی با بیان اینکه گفتمان جوون‌گرایی در صورت استمرار نهادینه خواهد شد، افزود: استعدادهای جوانان ایرانی فوق‌العاده است و همچنين انتقال تجربه‌های مدیریتی نسل قبل به جوانان از ضروریات امروز محسوب می‌مي شود.
دکتر غلامی با اشاره به لزوم حرکت تشکل‌های شهروندان و مردم شهر نهاد به سمت امیدوارکردن جوانان برای آینده بهتر، بر توجه به علایق اجتماعی و همچنين فرهنگی جوانان تاکید کرد.

 

*باید جوانان را به عرصه‌های عملیاتی وارد کنیم
در ادامه دکتر نامور مطلق، دست يار مطالعاتی و همچنين مدیر تيم فرهنگ کمیسیون ملی یونسکو با قدردانی از حمایت‌های وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به تبیین دلایل تشکیل کمیته ملی جوانان در این کمیسیون پرداخت و همچنين گفت: این کمیسیون اهداف جمهوری اسلامی ایران را در یونسکو دنبال می‌کند و همچنين تمامی این اهداف باید به زبان یونسکویی ترجمه مي شود.
وی با تاکید بر ظرفیت‌های بالای جوانان و همچنين پیشروی ایران در عرصه‌های مهم جهانی، به ضرورت تشکیل کمیته ملی جوانان کمیسیون ملی یونسکو ایران اشاره کرد و همچنين اظهار داشت: دنیای امروز از آن هم جوانان است و همچنين باید ضمن اعتماد به جوون‌ها، آنها را به عرصه‌های عملیاتی وارد کنیم؛ زیرا این موضوع از توصیه‌های مکرر مقام معظم رهبری نیز است.
افزون بر این، دکتر احمدی دست يار فرهنگی و همچنين توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و همچنين جوانان، این قشر جامعه را سرمایه مهم کشور عنوان و همچنين ضمن استقبال از تشکیل کمیته ملی جوانان در کمیسیون ملی یونسکو به ادامه همکاری‌های مستمر میان دو وزارت خانه، به ویژه با کمیسیون ملی تاکید کرد.
در ادامه نیز دکتر فاطمه حسینی، نماینده شهروندان و مردم شهر تهران، ری و همچنين شمیرانات در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به طرح برخی موضوعات مرتبط با جوانان در کمیسیون‌های متنوع و گوناگون و مختلف مجلس تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی پیگیری اولویت‌های جوانان و همچنين حل معظلات و مسائل و مشکلات آنها را در دستور کار قرار می‌دهد.
در پایان این جلسه، مهندس تندگویان، دست يار مسائل جوانان وزارت ورزش و همچنين جوانان به عنوان رئیس کمیته ملی جوانان کمیسیون ملی یونسکو ایران منصوب شد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

لزوم استمرار گفتمان جوون‌گرایی/ بهره مندی از استعدادهای جوانان در مسیر توسعه کشور در تاریخ ۲۷ November 1397 | 2:34 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *