مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان گرمی افتتاح شد – شریف

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان گرمی افتتاح شد – شریف

به نقل از شریف: مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان گرمی افتتاح شد

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان گرمی با حضور قائم مقام دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در مسائل فناوری و همچنين مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری افتتاح شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل، دکتر مهدی کشمیری با حضور در دومین جلسه کارگروه نوآوری و همچنين فناوری شهرستان مغان گفت: اکنون یک تولد در حوزه علم و همچنين فناوری در شهرستان گرمی گرفته شده و همچنين امید است این مرکز رشد جديد و تو و تازه تأسیس شده با مدیریت شایسته، توجه و همچنين تعامل مسئولان این شهرستان هر روز بالنده‌تر و همچنين شکوفاتر مي شود.
وی در این نشست که با استقبال بیش از ۲۰۰ فرد يا شخص از مسئولان، اعضای هیئت علمی و همچنين فعالان حوزه فناوری برگزار شد، افزود: عزیزانی که از کارکرد پارک‌های علم و همچنين فناوری در دنیا و همچنين کشورمان مطلع خواهند بود به خوبی می‌دانند که مراکز رشد، نقش ارزنده و همچنين بی‌بدیل در امر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان منطقه ها و مناطق و همچنين ممالک متنوع و گوناگون و مختلف داشته و همچنين ایجاد ارزش‌افزوده فوق‌العاده در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علوم و همچنين فنون را موجب می‌شوند.
سیدحمایت میرزاده، نماینده گرمی و همچنين سخنگوی کمیسیون آموزش و همچنين تحقیقات مجلس شورای اسلامی نیز عملکرد مراکز رشد در پارک‌های علم و همچنين فناوری را به یاد دادن ماهیگیری تشبیه کرد و همچنين گفت: تلاش دوساله ما به بار نشسته و همچنين یک مرکز با ویژگی منحصر به فرد، دانش‌محور و همچنين فناور را راه‌اندازی خواهیم کرد که خروجی آن هم افزایش امید در جوانان مبتکر و همچنين نواندیش است.
وی افزود: فعالیت هد‌ف‌‌دار و همچنين تعامل پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در آموزش و همچنين پرورش می‌تواند نقش مکمل در چرخه دانش و همچنين فناوری در کشور و همچنين این شهرستان داشته باشد.

• بها دادن به نخبگان و همچنين اعتماد به جوانان؛ زمینه‌ساز توسعه علمی و همچنين فناوری
قائم مقام دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در آیین تکریم و همچنين معارفه رئیس پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل گفت: با بها دادن به نخبگان و همچنين اعتماد بیشتر به جوانان فارغ‌التحصیلی که دارای طرح‌های پژوهشی مناسبی نیز خواهند بود، می‌قدرت در راستای توسعه علمی و همچنين فناوری به چشم‌اندازهای ترسیم شده دست یافت.
دکتر مهدی کشمیری در این آیین با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن ثروت آفرینی باشند تصریح کرد: متأسفانه مراکز علمی کشور علي رغم دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی معتبر دنیا وجهه اقتصادی ندارند؛ بنابراین دانشگاه‌ها مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است با حمایت از دانشجویان خلاق و همچنين نوآور به سمت فرآیندهای کارآفرینی، ارزش‌آفرینی و همچنين ثروت‌آفرینی بروند.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم تصریح کرد: حوزه پژوهش در کشور بایستی مورد توجه حکومت و همچنين قسمت و بخش خصوصی قرار گیرد و همچنين قسمت و بخش خصوصی باید در این زمینه به سرمایه‌گذاری ترغیب مي شود.
دکتر کشمیری افزود: همچنين و علاوه بر این، چنانچه بتوان پژوهش‌های علمی را به سمت تجاری‌شدن پیش برد، شرایط مطلوبی در این حوزه فراهم می‌مي شود و همچنين وزارت علوم نیز این مهم را در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خود مدنظر دارد.
در ادامه دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس جدید پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل اظهار داشت: جایگاه فعلی پارک علم و همچنين فناوری استان اردبیل مرهون تلاش‌های دکتر عبدالقیوم قلی‌پور و همچنين همکاران‌شان است و همچنين تلاش خواهیم کرد روند رشد و همچنين پیشرفت این پارک را ادامه داده و همچنين آن هم را از سطح سه به سطح دو ارتقا دهیم.
وی چالش امروز دانشگاه‌ها را آموزش‌محور بودن آنها عنوان کرد و همچنين گفت: متاسفانه رویکرد کارآفرینی در محتوای درسی دانشگاه‌‎ها گنجانیده نشده و همچنين تنها و فقط طی سال شمسي‌های اخیر درسی دو واحدی به عنوان کارآفرینی به دروس دانشگاهی اضافه شده است.
دکتر ابراهیم‌پور با اشاره به ادغام علم با ثروت گفت: تنها جایی که علم با ثروت پیوند می‌خورد پارک‌های علم و همچنين فناوری خواهند بود؛ در واقع پارک‌های علم و همچنين فناوری محل تلاقی دانشگاه، صنعت و همچنين تجارت خواهند بود.
وی افزود: ما می‌توانیم دانشجویان را از طریق استارتاپ‌ها وارد عرصه کارآفرینی کنیم و همچنين از این طریق از ایده‌های خلاقانه حمایت کرده و همچنين ارتباط خوبی با صنایع برقرار کنیم و همچنين این خود می‌تواند موجب اشتغال جمع کثیری از جوانان استان مي شود.
دکتر ابراهیم پور ادامه داد: سرمایه، خلاقیت و همچنين نوآوری از اساسی‌ترین زیرساخت‌های اقتصاد دانش‌‌بنیان و همچنين کارآفرین است که به عنوان پهناور و بزرگ‌ترین و همچنين باارزش‌ترین دارایی کشور، باید مورد توجه قرار گیرد و همچنين در این میان توجه به استارتاپ‌های نوپا می‌تواند موجبات رشد و همچنين تعالی اقتصاد را در بهره‌گیری از این قابلیت‌ها فراهم کرد.
وی تصریح کرد: تا پایان سال شمسي ۱۳۹۸ افزایش شرکت‌های فناور استان اردبیل به میزان سه برابر هدف‌گذاری شده و همچنين امیدواریم با افزایش تلاش‌ها و همچنين فراهم شدن شرایط به این هدف دست یابیم و همچنين این نوید را به استان می‌دهیم که با تسهیل فعالیت شرکت‌های دانش بنیان تا بهمن ماه سال شمسي آینده شرکت‌های فعال در پارک، ۶۰۰ اشتغال‌زایی جدید در استان ایجاد مي شود.
اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل نیز در این مراسم گفت: با راه‌اندازی پارک علم و همچنين فناوری، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی خوبی برای تجاری‌سازی طرح‌ها و همچنين ایده‌ها‌ی ارائه شده که نقش اساسی در پویایی اقتصاد و همچنين درآمدزایی مناسب در منطقه دارد، ایجاد می‌مي شود.
وی با بیان اینکه امروزه یکی از راهکارهای توسعه اشتغال، بهره بري و استفاده از ظرفیت پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين شرکت‌های دانش بنیان است تصریح کرد: در این زمینه در استان باید اقدامات اساسی انجام مي شود تا شاهد ایجاد اشتغال در حوزه پارک علم و همچنين فناوری و همچنين شرکت های دانش‌بنیان باشیم.
بهنام‌جو افزود: جوانان دارای ایده، سرمایه کافی برای تجاری‌سازی و همچنين اقتصادی کردن ایده‌های خلاقانه خود ندارند؛ بنابرین مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است حمایت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري از قبیل ارائه تسهیلات و همچنين سایر حمایت‌ها را از این قشر داشته باشیم.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴

مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان گرمی افتتاح شد در تاریخ ۷ November 1397 | 5:15 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *