نبود تعریف دقیق از فساد در ادبیات اداری و همچنين حقوقی؛ چالش اصلی ارتقای سلامت اداری کشور است – شریف

نبود تعریف دقیق از فساد در ادبیات اداری و همچنين حقوقی؛ چالش اصلی ارتقای سلامت اداری کشور است – شریف

به نقل از شریف: نبود تعریف دقیق از فساد در ادبیات اداری و همچنين حقوقی؛ چالش اصلی ارتقای سلامت اداری کشور است

مدیرکل دفتر بازرسی و همچنين پاسخگویی به شکایات وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه مقابله با فساد، مستلزم نگاه علمی و همچنين غیر شعاری به مقابله با پدیده فساد اداری است، نبود تعریف جامع و همچنين مانع از فساد در ادبیات اداری و همچنين حقوقی کشور را شامل مهمترین چالش‌ها در ارتقای سلامت اداری کشور عنوان کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر فریدون جعفری در نشست سراسری مدیران مسائل اداری و همچنين پشتیبانی دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی کشور، با تشریح برنامه جذاب و جالب و خوب‌های کمیته ارتقای سلامت اداری و همچنين صیانت از حقوق شهروندی به عنوان یکی از کمیته‌های اصلی شورای راهبری توسعه مدیریت وزارت علوم که اجرای برنامه جذاب و جالب و خوب‌های ششم، هفتم و همچنين هشتم از اصلاح نظام اداری وزارت علوم را در دستور کار دارد، به تبیین چالش‌های فراروی دستگاه‌های اجرایی در مقابله با فساد و همچنين ارتقای سلامت اداری پرداخت.
وی در خصوص مهم‌ترین چالش‌های این حوزه به “نبود تعریف جامع و همچنين مانع از فساد در ادبیات اداری و همچنين حقوقی کشور ” اشاره کرد و همچنين “تمایز و همچنين تفکیک میان جرم و جنايت، تخلف و همچنين ارتباط و رابطه آنها با فساد” را از موضوعاتی دانست که باید در دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی، مطالعه علمی و همچنين کارشناسی در مورد آن هم انجام پذیرد.
دستیار ویژه وزیر علوم در مسائل حقوق شهروندی، عدم توجه به معضل بیکاری پنهان در دستگاه‌های اجرایی را ازجمله معضلات مهم حوزه اداری دانست و همچنين وجود قوانین و همچنين مقررات متکثر و همچنين موازی بالاخص در قالب دستورالعمل‌ها و همچنين بخشنامه‌های اداری را یکی از عوامل فسادزا عنوان کرد.
دبیر کمیته ارتقای سلامت اداری و همچنين صیانت از حقوق شهروندی وزارت علوم، ضمن بر شمردن اقدامات این کمیته در وزارت علوم شامل؛ راه‌اندازی میز خدمت حضوری و همچنين الکترونیک در سطح ستاد، سامانه رصد و همچنين پایش اجرای حقوق شهروندی و همچنين دریافت شکایات مرتبط با عدم رعایت حقوق شهروندی، از تلاش در جهت ایجاد سیستم جبران خسارات ناشی از عدم رعایت حقوق شهروندی به صورت عملی و همچنين کاربردی به عنوان یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آتی کمیته یاد کرد.
وی خطاب به مدیران مسائل اداری دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری نیز بر رعایت این تکالیف برای ارتقای سطح رضایت‌مندی و همچنين رعایت این حقوق تاکید کرد و همچنين توجه ویژه به این حوزه را به عنوان تکلیف همه دستگاه‌های اجرایی از حقوق مسلم شهروندان متاثر از حقوق عامه اسلامی و همچنين قوانین و همچنين مقررات مسلم و همچنين انسانی جهانی برشمرد.
دکتر جعفری ضرورت وجود اراده قاطع و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های علمی و همچنين غیرشعاری در سطح مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی را در مقابله با فساد از مهم‌ترین راهبردهای این حوزه عنوان کرد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

نبود تعریف دقیق از فساد در ادبیات اداری و همچنين حقوقی؛ چالش اصلی ارتقای سلامت اداری کشور است در تاریخ ۸ November 1397 | 3:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *