هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور در دانشگاه قم برگزار شد – شریف

هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور در دانشگاه قم برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور در دانشگاه قم برگزار شد

هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور با حضور دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين استاندار قم به میزبانی دانشگاه قم برگزار شد.

ه نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه قم، دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آغاز این نشست ضمن تشکر از فعال بودن جلسات منطقه چهار نسبت به سایر منطقه ها و مناطق کشور گفت: نشست‌های معاونان پژوهشی، برنامه جذاب و جالب و خوب‌ای مهم در راستای همگن‌سازی برنامه جذاب و جالب و خوب، بودجه و همچنين عملکرد دانشگاه‌ها است.
وی افزود: مفید و همچنين کاربردی کردن پژوهش‌ها در جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه و همچنين توانمندسازی در زمینه صادرات از دیگر رسالت‌هایی است که خواستار آن هم هستیم و همچنين حتماً باید موضوعات پژوهشی استادان هدفمند مي شود.
دکتر برومند اظهار داشت: از دانشگاه‌ها انتظار می‌رود تا با وزارت‌منزل و خانه‌های دارای تفاهم نامه پیرامون مسائل پژوهشی، همکاری کرده و همچنين از ظرفیت آنها نیز غافل نشوند.
در ادامه این نشست، دکتر سرمست استاندار قم نیز خود را از بدنه دانشگاه دانست و همچنين بیان کرد: امروزه، علم باید در راستای تولید ثروت باشد و همچنين در جهت رفع معظلات و مسائل و مشکلات جامعه سودمند عمل کند.
سپس دکتر مجذوبی دبیر شورای معاونان پژوهشی دانشگاه های منطقه چهار کشور، دیدگاه خودرا پیرامون بودجه های پژوهشی دانشگاه ها بیان کرد و همچنين گفت: مشکل اصلی وضعیت بودجه پژوهشی دانشگاه کم بودن بودجه آن هم و همچنين همچنین عدم پرداخت نیمی از آن هم است.
وی گفت: ممنوع کردن پرداخت حق التدریس از بودجه پژوهشی، عدم برداشت کسری بودجه دانشگاه ها از بودجه پژوهشی، تخصیص و همچنين پرداخت بودجه پژوهشی دانشگاه ها به صورت جداگانه، خرید تجهیزات از محل تسهیلات بانکی وخرید تجهیزات از محل فایننس بند «ط» تبصره ۹ می تواند به تقویت بودجه پژوهشی دانشگاهها کمک کند.
سپس معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور به ارائه نقل از‌های مرتبط به واحدهای پژوهشی دانشگاه خود پرداختند.
گفتنی است در پایان این نشست، شرکت‌کنندگان از کتابخانه مرکزی، آزمایشگاه مرکزی و همچنين نمایشگاه مرکز رشد دانشگاه قم بازدید کردند.
م.ع ۶۰/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

هفتمین نشست معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منطقه چهار کشور در دانشگاه قم برگزار شد در تاریخ ۶ November 1397 | 5:50 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *