ارزیابی‌ موسسه‌های پژوهشی منجر به اصلاح فرآیندها و همچنين ارتقای کیفیت آنها می‌مي شود – شریف

ارزیابی‌ موسسه‌های پژوهشی منجر به اصلاح فرآیندها و همچنين ارتقای کیفیت آنها می‌مي شود – شریف

به نقل از شریف: ارزیابی‌ موسسه‌های پژوهشی منجر به اصلاح فرآیندها و همچنين ارتقای کیفیت آنها می‌مي شود

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در هفتمین نشست شورای نظارت، ارزیابی و همچنين تضمین کیفیت که با محوریت بررسی «مدل ارزیابی عملکرد مؤسسه‌های پژوهشی کشور» در محل این وزارت خانه برگزار شد، اظهار داشت: ارزیابی‌ موسسه های پژوهشی منجر به اصلاح فرآیندها و همچنين ارتقای کیفیت آنها می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نشست با ابراز نگرانی از غلبه بیش از حد مباحث آموزشی در برخی از مراکز پژوهشی، تاکید کرد: در ارزیابی ها می قدرت نواقص یا اضافاتی را که به وظایف برخی مؤسسه های پژوهشی افزوده شده است، با امتیازهای منفی اصلاح کرد.
وزیر علوم افزود: ارزیابی درست و همچنين واقعی می تواند روندهای غلط را اصلاح کند؛ با پیشنهادات ارائه شده از سوی اعضای شورا می‌قدرت ارزیابی‌ها را به صورت واقعی‌‌تر و همچنين درست‌تری انجام داد که به اصلاح شرایط منجر مي شود.
در این جلسه، مدل پیشنهادی مرکز نظارت و همچنين ارزیابی آموزش عالی در مورد ارزیابی عملکرد موسسه‌های پژوهشی کشور از سوی دکتر غلامعلی منتظر، مشاور رئیس مرکز و همچنين عضو شورا که بر اساس مطالعه تجربه‌های ملی، اسناد بین المللی و همچنين تجربه پنج کشور در حوزه ارزیابی پژوهش تدوین شده است، برای اعضا تشریح شد.
بعد از بحث و همچنين تبادل نظر اعضای شورا در مورد مدل پیشنهادی، وزیر علوم ضمن تشکر از تدوین این مدل ارزیابی که می تواند راهگشای هیأت های استانی ناتک برای ارزیابی مؤسسه های پژوهشی باشد، تأکید کرد: با این روش می قدرت مسئولان و همچنين تيم های ارزیابی کننده را بسیار دقیق تر به سمت اهداف، برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين ضرورت های انجام یک ارزیابیِ خوب هدایت کرد.
ز.ح ۷۲/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷
 

ارزیابی‌ موسسه‌های پژوهشی منجر به اصلاح فرآیندها و همچنين ارتقای کیفیت آنها می‌مي شود در تاریخ ۱۳ December 1397 | 1:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *