از دانشگاهیان انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف باشند – شریف

از دانشگاهیان  انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف باشند – شریف

به نقل از شریف: از دانشگاهیان انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف باشند

دکتر منصور غلامی در ادامه سفر به استان یزد با حضور در جمع دانشگاهیان شهرستان اردکان با بیان این که درشرایط فعلی وضعیت علوم و همچنين فناوری به سرعت در حال تغییر است، گفت: مراکز آموزش عالی کشور باید تغییرات جدی در ماموریت های شان را در دستور کار قرار دهند وما از دانشگاهیان انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف باشند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی با بیان اینکه تا کنون دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی و همچنين پژوهشی وظایف خود را به خوبی انجام داده اند، اظهار داشت: بسیاری از دستاوردهای علمی کشور طی ۴۰ سال شمسي عمر انقلاب اسلامی به دست آمده است.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها به لحاظ تربیت نیروی انسانی متخصص و همچنين متعهد وظیفه خود را به خوبی انجام داده اند، گفت: قسمت و بخش صنعت هم باید با پشتکار بیش از پیش شرایط اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را ایجاد کند.

دکترغلامی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود بااشاره به اقدامات و همچنين دستاوردهای پژوهشی چند سال شمسي اخیر افزود: رفع موانع به کار گیری دستاوردهای پژوهشی دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی، موثرترین راهکار برای توسعه و همچنين پیشرفت کشور است.

وزیر علوم در پایان با بیان اینکه تقویت شرکت های دانش بنیان شامل اولویت های جدی وزارت علوم است، خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از ۴۲۰ هزار کارو بار يا کسب و کار يا همان شغل پایدار در پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز رشد کشور مورد حمابت وزارت علوم قرار گرفته اند

در پایان این نشست و همچنين با حضور وزیر علوم از خیرین حوزه آموزش عالی اردکان تجلیل شد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

از دانشگاهیان انتظار داریم مشکل گشای کشور در حوزه های متنوع و گوناگون و مختلف باشند در تاریخ ۲ December 1397 | 5:14 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *