از وظایف پارکهای علمی همچنين و علاوه بر فتح مرزهای فناوری و همچنين دانش، کمک به تولید است/ کند کردن مسیر فشار دشمن ، توقع ما از پارکهای علمی است/روابط حکومت با شرکتهای دانش بنیان و همچنين نوآفرین سهل تر خواهد شد – شریف

از وظایف پارکهای علمی همچنين و علاوه بر فتح مرزهای فناوری و همچنين دانش، کمک به تولید است/ کند کردن مسیر فشار دشمن ، توقع ما از پارکهای علمی است/روابط حکومت با شرکتهای دانش بنیان و همچنين نوآفرین سهل تر خواهد شد – شریف

به نقل از شریف: از وظایف پارکهای علمی همچنين و علاوه بر فتح مرزهای فناوری و همچنين دانش، کمک به تولید است/ کند کردن مسیر فشار دشمن ، توقع ما از پارکهای علمی است/روابط حکومت با شرکتهای دانش بنیان و همچنين نوآفرین سهل تر خواهد شد

رئیس جمهور تلاش در مسیر خودکفایی را گامی عملی در مبارزه با استکبار و همچنين قدرتهای پهناور و بزرگ دانست و همچنين با بیان اینکه روابط حکومت با شرکتهای دانش بنیان و همچنين نوآفرین سهل تر خواهد شد، تاکید کرد: هدف تحریم ها، کاستن از رشد فناوری است و همچنين ما باید از تحریمها به عنوان فرصتی برای رشد فناوری ها در کشور بهره گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در جمع مدیران شرکتهای دانش بنیان و همچنين نوآفرین گفت: آمریکا زمانی با جذب مهندسين و متخصصين دنیا پیشرفت کرد که دورش دیوار نکشیده بود و همچنين هر کشوری دور خود دیوار بکشد نابود می مي شود و همچنين پیشرفت نمی کند.
رئیس جمهور آزادی اندیشه را اولین زیربنا برای پیشرفت در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی، اجتماعی و همچنين سیاسی دانست و همچنين اظهار داشت: معتقدیم پیشرفت در علم و همچنين فناوری در سایه آزادی اندیشه و همچنين محیط مناسب انجام می‌گیرد و همچنين حکومت، حکومت و همچنين نظام موظف خواهند بود این زیرساخت را فراهم سازند.
دکتر روحانی پارک فناوری پردیس را یکی از مراکز بسیار ارزشمندی که می‌تواند مبدأیی برای تحولات بسیار خوب باشد، توصیف کرد و همچنين گفت: طی ۵ سال شمسي قبل اقدامات بسیار خوبی در حوزه علم و همچنين فناوری انجام شده که بیشترین مسئولیت آن هم بر دوش شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنين معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری بوده است و همچنين در این عرصه تمام دستگاه‌ها و همچنين ارگان‌ها به روش شبانه‌روزی در تلاش و همچنين کوشش بوده‌اند تا زیربنای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای حرکت فناورانه بوجود آورند.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه آزادی اندیشه اولین زیربنا برای رشد و همچنين توسعه فناورانه می‌باشد، گفت: باید شرایط و همچنين محیط آزاد برای طرح فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين ایده در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف اجتماعی، سیاسی و همچنين علمی در کشورمان وجود داشته باشد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه علم و همچنين دانش پایه اصلی فناوری است، اظهار داشت: برای اینکه روند علم و همچنين دانش شتاب پیدا کند، باید در دانش‌های پایه رشد یابد و همچنين چنانچه در علوم پایه رشد نکنیم، ستون‌های اصلی برای ایجاد ساختمان بر روی آن هم وجود نخواهد داشت.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه در صورتي که استاد دانشگاه و همچنين دانشجو برای بیان دیدگاه و همچنين اظهارنظر خود آزاد نباشد، امکان پیشرفت نیز وجود ندارد، خاطرنشان کرد: هنوز هم فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نمی کنم آن هم میزان آزادی که در دوران خودمان در ۴۰ الی ۵۰ سال شمسي قبل در حوزه علمیه قم وجود داشت، در دانشگاه‌های ما وجود داشته باشد. در آن هم دوران در حوزه علمیه یک عالم و همچنين استاد، تمام علمای پهناور و بزرگ و همچنين نظرات آنها را نقد می‌کرد و همچنين کنار می‌گذاشت و همچنين گاهی حتی دیدگاهی که بر روی آن هم علما و همچنين فقهای پهناور و بزرگ اجماع داشتند به راحتی توسط مدرس رد می‌شد و همچنين نام بزرگترین فقها را می‌آوردند و همچنين می‌گفتند که اشتباه کردند و همچنين در آن هم جلسه شاگرد نیز به راحتی اظهارنظر مدرس را مورد اشکال قرار می‌داد.
دکتر روحانی گفت: حکومت مهم‌تر از آماده‌سازی زیرساخت‌های فیزیکی موظف است زیرساخت‌های حقوقی را فراهم سازد، چرا که یک فناوری و همچنين اختراع برای به ثبت رسیدن با ده‌ها پیچ و همچنين خم حقوقی و همچنين مقرراتی مواجه است، لذا حکومت و همچنين مجلس باید زیرساخت‌های حقوقی و همچنين مقرراتی را با کمک یکدیگر بوجود بیاورند و همچنين چنانچه این زیرساخت‌ها، آماده باشد، دانشجو و همچنين بررسي کننده و پروهشگر می‌تواند در محیط مناسب به رشد و همچنين شکوفایی برسد.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رشد فناوری به پیوستگی و همچنين وابستگی نیاز دارد، گفت: در صورتي که ارتباط علم و همچنين فناوری با دانشگاه، صنعت، تولید و همچنين بازار ضعیف باشد، آن هم فناوری نمی‌تواند به راحتی توسعه پیدا کند و همچنين چنانچه در اینگونه ارتباط اشکالی وجود داشته باشد، بی‌تردید روند رشد را محدود و همچنين کند می‌کند.
دکتر روحانی با بیان اینکه بالاترین نشاط را گروهی برخوردار خواهند بود که خلاقیت دارند، اظهار داشت: باید به بررسي کننده و پروهشگر و همچنين دانشجو فرصت خطا و همچنين جبران آن هم داده مي شود و همچنين بایستی همه فرصت‌ها را برای نسل جوون فراهم آورد، چه بسا ممکن است محققی در یک فناوری به نتیجه نهایی نرسد، ولي بايد توجه داشت باید فرصت و همچنين امکانات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را مجدداً برای فعالیت وی فراهم سازیم تا به نتیجه مطلوب نایل آید.
رئیس جمهور افزود: در دوران جنگ تحمیلی بسیاری از کارها به نتیجه نهایی نمی‌رسید، ولي بايد توجه داشت وقتی حوصله، فرصت و همچنين امکانات بعدی را برای انجام آن هم کار فراهم می‌کردیم، نتیجه نهایی نیز حاصل می‌شد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه شرایط امروز کشور هم خوب و همچنين هم سخت است، اظهار داشت: یکی از اعتقادات و همچنين باورهای حکومت از ابتدای کار در سال شمسي ۹۲ به تا حال بر این بوده که علم نیز مثل هنر، فناوری، اخلاق و همچنين ایمان، مرز نمی‌شناسد و همچنين مؤلفه‌های علمی در همه جای دنیا یکسان است و همچنين مرزی ندارد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در حوزه فناوری نیز مرز معنا ندارد و همچنين کمتر فناوری است که صد در صد آن هم را یک فرد و همچنين یا یک کشور به روش کامل در اختیار داشته باشد و همچنين چه بسا برخی از قطعات یک محصول را از سایر کشورها تأمین می‌کنند و همچنين این نیازمند وجود ارتباط با سایر کشورهاست.
دکتر روحانی با تأکید بر ضرورت وجود ارتباط سهل با دنیا، گفت: یکی از وظایف حکومت برقراری ارتباط سهل با جهان است؛ در چنین شرایطی برخی از کشورها به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن احداث دیوار در مرزهای خود افتاده‌اند که در تأمین بودجه آن هم با کنگره با مشکل مواجه خواهند بود، اینها همچنین برای ویزا و همچنين علم نیز قائل به مرز و همچنين دیوار خواهند بود در حالی که نمی‌دانند تمام پیشرفت‌هایشان در سایه این بوده که دیوار نداشتند.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: در صورتي که آمریکا رشد و همچنين پیشرفت دارد این پیشرفت با حضور ملیت‌های کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف در این کشور بوجود آمده است و همچنين زمانی به مرز علم و همچنين دانش و همچنين پیشرفت رسیدند که دیوار نداشتند.
دکتر روحانی تصریح کرد: هر کشوری اطراف خود دیوار بکشد بدون تردید رشد و همچنين پیشرفت نخواهد کرد لذا باید بتوانیم با متفکرین و همچنين دانشمندان کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين همسایه ارتباط و رابطه نزدیک داشته باشیم.
رئیس جمهور افزود: بسیاری از فناوری‌های جدیدی که در داخل کشور ساخته می‌مي شود، ضمن تأمین نیاز داخلی باید صادر مي شود و همچنين این زیربنای دیگری است که حکومت باید آن هم را ایجاد کند و همچنين فضای مناسب را برای ارتباط با جهان آماده سازد.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه امروز کشورمان با فشار و همچنين تحریم مواجه است، گفت: برخی کشورها می‌دانند که راه کند کردن روند رشد و همچنين پیشرفت، تحریم و همچنين بستن راه‌ها است؛ البته این کار آنها ضمن ایجاد مشکل انگیزه‌‌هایی را در داخل کشورمان تقویت می‌کند تا بخاطر فشار تحریم، قطعه‌ای که آن هم را وارد می‌کردیم، بتوانیم آن هم را در داخل کشور تولید کنیم و همچنين در این راستا صنعت ما باید جرأت بهره بري و استفاده از محصولات داخلی را داشته باشد.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه مسئولین کشور در تمام رده‌ها باید بپذیرند که در صورتي که می‌خواهیم از نوآوری‌های بومی بهره بري و استفاده کنیم ممکن است با اشکالات موردی هم مواجه شویم، گفت: بروز برخی خطاها و همچنين اشتباهات طبیعی است و همچنين ما باید برای رفع این خطاها و همچنين اشتباهات تلاش کنیم.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه ریسک‌پذیری از کارهایی است که حکومت باید آن هم را بپذیرد، گفت: ممکن است در بهره بري و استفاده از فناوری و همچنين نوآوری بومی چند مورد اشکال هم وجود داشته باشد، ولي بايد توجه داشت عیبی ندارد، با سعی و همچنين تلاش خود باید این اشکالات را از بین ببریم.
رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید مسیر را درست تشخیص دهیم تا این شهرکهای فناوری بتوانند فعالیت خود را راحت‌تر انجام دهند، افزود: نگاه به شرکت‌های دانش‌بنیان در مراحل متنوع و گوناگون و مختلف فعالیت آنها شامل دوران تأسیس، توسعه، تکمیل و همچنين رشد باید متغاير و متفاوت باشد و همچنين بتوانیم در مراحل متنوع و گوناگون و مختلف به این شرکت‌ها کمک کنیم.
وی خاطر نشان کرد: ما باید برای شرکت‌های دانش‌بنیان در زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل بیمه، مالیات، تسهیلات و همچنين کمک‌های متنوع و گوناگون و مختلف به صورت حساب شده عمل کنیم تا به نتیجه مطلوب برسیم.
دکتر روحانی با اشاره به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان به حل معظلات و مسائل و مشکلات قسمت و بخش صنعت شامل کمک به قطعه‌سازان، گفت: تو می‌توانید همچنين و علاوه بر فتح مرزهای فناوری و همچنين دانش در شرایط فعلی که با تحریم و همچنين فشار دشمنان مواجه هستیم، برای حل معظلات و مسائل و مشکلات کمک کنید و همچنين این از وظایف شرکت‌های دانش‌بنیان در شرایط امروز است.
رئیس جمهور با بیان اینکه قسمت و بخش مهم و همچنين بزرگی از تحریم‌ها در زمینه ارتباطات پولی و همچنين مالی ما با دنیاست، گفت: فناوری سرانجام این مشکل را حل مي کند و همچنين راه‌ها را می گشاید و همچنين شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با بهره بري و استفاده از فناوری جدید مسیر فشار دشمن را سد کرده و همچنين جلوی آن هم را بگیرند در این مقطع توقع ما از شرکت‌های دانش‌بنیان این است که در این حوزه کمک کنند.
دکتر روحانی با اشاره به بازدید خود از دستاوردهای جدید شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه فناوری‌های نوین خاطرنشان کرد: از دیدن تولیدات و همچنين فعالیت‌های تو در این نمایشگاه بسیار خوشحال شدم، انتظارات تو در مورد ارائه کمک و همچنين تسهیلات از طرف حکومت نیز مدنظر است.
رئیس جمهور با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان کمک بزرگی به کشور انجام می‌دهند، گفت: صرفه‌جویی ارزی با بهره بري و استفاده از تولیدات تو یک طرف قضیه است، ولي بايد توجه داشت اینکه به عنوان ایرانی تولیدات خود را صادر می‌کنید و همچنين ما صادرکننده محصولات تولید خودمان هستیم، موجب عزت ماست، خودکفایی که با تلاش تو به دست می‌آید، مبارزه واقعی با تحریم و همچنين فشار است.
دکتر روحانی افزود: وقتی در شرایط تحریم‌های تحمیلی، نیاز دارویی بیماران از تولید داخلی تأمین می‌مي شود و همچنين قسمت و بخش صنعت ما می‌تواند از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان بهره بري و استفاده کند، جای خوشحالی است.

رئیس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه برای پیشرفت علم، دانش و همچنين فناوری به محیط مناسب نیاز داریم، گفت: ساخت هر پارک فناوری به معنای ایجاد محیط مناسب برای فعالیت علمی و همچنين فناورانه است و همچنين در این پارک‌ها، فعالیت‌ها با کیفیت بهتری انجام می‌مي شود.دکتر روحانی با بیان اینکه شناسایی ذهن‌های خلاق و همچنين انسان‌های توانمند در حوزه فناوری و همچنين علم به عدالت کمک می‌کند، گفت: تو با کسب و کار خود تنها به زندگی و همچنين رفاه شهروندان و مردم شهر کمک نمی‌کنید بلکه به عدالت و همچنين مبارزه با فساد کمک می‌کنید.رئیس جمهور با تأکید بر اینکه راه مبارزه با فساد شفافیت و همچنين حکومت الکترونیک است، گفت: حکومت الکترونیک باعث می‌مي شود که یک مدیر و همچنين یک ارائه دهنده خدمت با رفت و آمد و مراجعه‌کننده چهره به چهره نشوند. در گرفتن امضاءهای طلایی همین چهره به چهره شدن‌ها فساد و همچنين بدبختی می‌آورد.دکتر روحانی افزود: بعضی وقت‌ها ماشین، کار را عادلانه‌تر و همچنين دقیق‌تر از انسان انجام می‌دهد. ماشین کمتر اشتباه می‌کند و همچنين گاهی وقت‌ها هوش مصنوعی از هوش طبیعی دقیق‌تر است. علم و همچنين فناوری در مواقعی می‌تواند نقص‌های احتمالی را برطرف کند و همچنين این بسیار مهم است. رئیس جمهور در پایان سخنان خود با قدردانی از تلاش‌های فعالان حوزه دانش بنیان گفت: قول من به تو این است که تلاش می‌کنیم روابط حکومت با این قسمت و بخش را راحت‌تر و همچنين تسهیل و همچنين نیازهای تو را برآورده کنیم. ما باید محیط را برای فعالیت‌های علمی و همچنين دانش‌بنیان مساعد و همچنين مناسب کنیم. امیدوارم با فعالیت تو در آغاز دهه پنجم انقلاب در عرصه علم و همچنين دانش در منطقه سرآمد باشیم. رئیس جمهور قبل از سخنرانی در جمع مدیران و همچنين روسای شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنين استارت‌آپ‌ها از نمایشگاه دستاوردهای جدید این شرکت‌ها در حوزه علم و همچنين فناوری نیز بازدید کرد.

از وظایف پارکهای علمی همچنين و علاوه بر فتح مرزهای فناوری و همچنين دانش، کمک به تولید است/ کند کردن مسیر فشار دشمن ، توقع ما از پارکهای علمی است/روابط حکومت با شرکتهای دانش بنیان و همچنين نوآفرین سهل تر خواهد شد در تاریخ ۴ December 1397 | 2:04 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *