اعطای وام و همچنين تسهیلات به دانشگاه‌ها جهت ساخت خوابگاه‌های جدید/ تکمیل طرح ایجاد آشپزخانه‌های صنعتی تا دو سال شمسي آینده – شریف

اعطای وام و همچنين تسهیلات به دانشگاه‌ها جهت ساخت خوابگاه‌های جدید/ تکمیل طرح ایجاد آشپزخانه‌های صنعتی تا دو سال شمسي آینده – شریف

به نقل از شریف: اعطای وام و همچنين تسهیلات به دانشگاه‌ها جهت ساخت خوابگاه‌های جدید/ تکمیل طرح ایجاد آشپزخانه‌های صنعتی تا دو سال شمسي آینده

دکتر مجتبی صدیقی با اعلام اینکه امسال مجوز دریافت وام جهت ساخت خوابگاه‌‌های جدید به ۲۵ دانشگاه داده شده است، گفت: در سال شمسي ۱۳۹۸ وام و همچنين تسهیلاتی برای مشارکت دانشگاه و همچنين صندوق رفاه به منظور ساخت این خوابگاه‌ها، پیش بینی شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، رئیس نهاد مسائل دانشجویان در پنجمین نشست مدیریت در آموزش عالی که در محل این وزارت برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۶۰ تا ۷۰ قسمت و بخش مراجعان وزارت علوم مرتبط به نهاد مسائل دانشجویان است، اظهار داشت: نهاد مسائل دانشجویان سیاست‌های وزارت علوم را دنبال می‌کند ولي بايد توجه داشت اختیارات خاص خود را دارد.
وی با بیان اینکه اکنون سه قسمت و بخش صندوق رفاه دانشجویان، فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی و همچنين پژوهشگاه تربیت بدنی وابسته به نهاد مسائل دانشجویان خواهند بود، به کمیسیون موارد خاص در دانشگاه‌ها اشاره کرد و همچنين افزود: این کمیسیون برای موضوعات پیش‌بینی نشده بوده و همچنين سیاست کلی آن هم حفظ وضعیت آکادمیک دانشگاه‌ها است.
دکتر صدیقی در ادامه درخصوص شوراهای صنفی در دانشگاه‌ها گفت: این شوراها پل ارتباطی بین دانشجویان و همچنين مدیریت دانشگاه خواهند بود و همچنين تاکید ما بر این است که به منظور ایجاد تعامل مطلوب و همچنين مدیریت آن هم، آیین نامه‌های موجود در این زمینه مورد توجه قرار گیرند.
وی در ارتباط و رابطه با شورای انضباطی نیز گفت: موضوعات در این شورا دو طرفه است؛ به این صورت که ما در برابر تخلفاتی که در دانشگاه ایجاد می‌مي شود بی‌تفاوت نیستیم و همچنين این حق دانشگاه است، از طرفی دانشجوی متخلف نیز حق دفاع از خود را دارد.
دکتر صدیقی با تاکید بر حفظ قوانین در شوراهای انضباطی افزود: کنترل دبیرخانه‌های این شورا بسیار مهم است و همچنين باید مسائل انسانی و همچنين شأن دانشجو و همچنين دانشگاه حفظ مي شود.
دست يار وزیر علوم در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب‌های نهاد مسائل دانشجویان در حوزه تربیت بدنی مطرح کرد: در این زمینه هدف این است تا جای ممکن زیرساخت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را فراهم کنیم. البته در حال حاضر قدرت مالی در حد افزایش سرانه‌ها نیست.
وی با اعلام اینکه اتاق‌های تندرستی داخل خوابگاه‌ها شامل مواردی است که پیگیری شده، اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل تاثیرات مثبت ورزش بر دانشجویان بر حمایت از برگزاری مسابقات ورزشی دانشجویی تاکید داریم.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: یکی از سیاست‌های مهم وزارت علوم، جذب دانشجویان خارجی است زیرا معتقدیم این بهترین راه انتقال ارزش‌های انقلاب به جهان و همچنين کشورهای منطقه بوده که خوشبختانه در حال حاضر در این خصوص اقدامات موثری انجام شده است.
دست يار وزیر علوم تصریح کرد: همچنین تاکید جدی بر حوزه مشاوره دانشجویان داریم و همچنين در حال حاضر مراکز مشاوره در تمامی دانشگاه‌ها فعال خواهند بود.
دکتر صدیقی با بیان اینکه از وضعیت روحی دانشجویان مطلع هستیم، گفت: اکنون حدود ۲۷ قسمت و بخش دانشجویان اعلام می‌کنند که نیاز به مشاوره دارند؛ بنابراین باید این مراکز در دسترس اشخاص باشند و همچنين خدمت‌رسانی کنند.
وی در ارتباط و رابطه با وام‌های دانشجویی اظهار داشت: در این خصوص بنا داریم تا وام‌ها به روش کامل پوشش داده مي شود. تنها و فقط وام شهریه با مسائلی مواجه است که به منظور بهبود این امر با بانک توسعه و همچنين تعاون هم‌افزایی شده است.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان به حوزه تغذیه نیز اشاره کرد و همچنين گفت: یکی از روش‌ها برای ایجاد رضایت بیشتر در این زمینه، ایجاد رستوران‌های مکمل است که به منظور تحقق این امر باید قسمت و بخش خصوصی وارد دانشگاه‌ها مي شود و همچنين با تنوع بیشتر غذا را در اختیار دانشجویان قرار دهند.
دکتر صدیقی با بیان اینکه ایجاد آشپزخانه‌های صنعتی در دستور کار نهاد مسائل دانشجویان قرار دارد و همچنين تا دوسال آینده این طرح تکمیل می‌مي شود، ارتقا خوابگاه‌های دانشجویی را یکی دیگر از برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها دانست و همچنين گفت: به منظور ساخت خوابگاه‌های جدید، از سال شمسي ۹۸ وام و همچنين تسهیلاتی برای مشارکت دانشگاه و همچنين صندوق رفاه پیش‌بینی شده است. امسال حدود ۲۵ دانشگاه درخواست ساخت خوابگاه جدید را داشتند که اجازه دریافت وام به آن هم‌ها داده شد.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴

اعطای وام و همچنين تسهیلات به دانشگاه‌ها جهت ساخت خوابگاه‌های جدید/ تکمیل طرح ایجاد آشپزخانه‌های صنعتی تا دو سال شمسي آینده در تاریخ ۲۲ December 1397 | 12:06 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *