افتتاح منزل و خانه نیک‌بین و همچنين تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد/ تیمچه مرتاض حراست از اصالت فرهنگی است – شریف

افتتاح  منزل و خانه نیک‌بین و همچنين تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد/ تیمچه مرتاض حراست از اصالت فرهنگی است – شریف

به نقل از شریف: افتتاح منزل و خانه نیک‌بین و همچنين تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد/ تیمچه مرتاض حراست از اصالت فرهنگی است

با حضور وزیر علوم، ‌تحقیقات و همچنين فناوری،‌ رییس دانشگاه یزد و همچنين جمعی از مسئولان کشوری و همچنين استانی منزل و خانه نیک‌بین و همچنين تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد افتتاح شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه یزد، دکتر منصور غلامی عصر امروز (چهارشنبه) بنای اهدایی از سوی دکتر حاجب مرتاض با متراژ ۳۵۰ متر مربع زیربنا با سرمایه‌گذاری ۳۷۰ میلیون تومان (مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و همچنين ۱۷۰ میلیون‌تومان از سوی بانی نیکوکار) در دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد را افتتاح کرد.
این تیمچه در مجاورت منزل و خانه مرتاض قرار گرفته است و همچنين دو طبقه زیرزمین و همچنين همکف را شامل می‌مي شود و همچنين مقرر شده است به سالن کنفرانس اختصاص پیدا کند.

 

*تیمچه مرتاض دانشکده هنر و همچنين معماری یزد حراست از اصالت فرهنگی است

دکتر «منصور غلامی» در حاشیه افتتاح تیمچه مرتاض با اشاره به ضرورت حفظ اصالت در آموزش، گفت: بازسازی تیمه مرتاض و همچنين واگذاری آن هم به دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد یک ارزش فرهنگی است.
وی با بیان اینکه بازسازی این مکان یک ارزش فرهنگی است، اظهار کرد: تحصیل در چنین فضاهایی اصالت فرهنگی جامعه و همچنين کشور را حفظ می‌کند.
وزیر علوم با بیان اینکه یزد شامل شهرهای شاخص ایران در حفظ اصالت‌های خود است، افزود: انتقال مکان‌های آموزشی به منزل و خانه‌های قدیمی نقش مهمی در توسعه علوم تخصصی به ویژه در رشته معماری ایفا می‌کند.
وی رفت و همچنين آمد در مکان‌های قدیمی را بستر مناسبی برای الهام گیری دانشجویان از محیط دانست و همچنين گفت: مشارکت خیرین شامل ویژگی های شهروندان و مردم شهر استان یزد است که در بهسازی و همچنين بازسازی تیمچه مرتاض دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد خودنمایی کرده است.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

افتتاح منزل و خانه نیک‌بین و همچنين تیمچه مرتاض در دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه یزد/ تیمچه مرتاض حراست از اصالت فرهنگی است در تاریخ ۱ December 1397 | 5:48 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *