انجام مناقصه با ترک تشریفات امکان‌پذیر است/ ممنوعیت انتقال بلاعوض دارايي ها موسسات به قسمت و بخش عمومی غیردولتی – شریف

انجام مناقصه با ترک تشریفات امکان‌پذیر است/ ممنوعیت انتقال بلاعوض دارايي ها موسسات به قسمت و بخش عمومی غیردولتی – شریف

به نقل از شریف: انجام مناقصه با ترک تشریفات امکان‌پذیر است/ ممنوعیت انتقال بلاعوض دارايي ها موسسات به قسمت و بخش عمومی غیردولتی

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در پنجمین نشست مدیریت در آموزش عالی که در محل این وزارت خانه برگزار شد، به ارائه مباحثی در خصوص آیین‌نامه‌های مالی، معاملاتی، سیاست‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حوزه اداری و همچنين پشتیبانی وزارت علوم پرداخت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدتقی نظرپور در این نشست اظهار داشت: معاملاتی که انجام آن هم‌ها به تشخیص رئیس موسسه با نهادهای عمومی غیردولتی و همچنين موسسات تابعه که بیش از ۵۰ قسمت و بخش سهام آن هم‌ها با مالکیت آن هم موسسه باشد، مجاز به انجام است.
وی افزود: همچنین خرید کالاها و همچنين سرويس ها و خدمات و همچنين حقوقی که دارای فروشنده انحصاری است می‌قدرت بدون نیاز به مناقصه نسبت به خرید آن هم اقدام کرد.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به تقسیم‌بندی حکومت در حوزه معاملات ادامه داد: حکومت معاملات و همچنين خریدها را به ۳ دسته تقسیم کرده است. امسال معاملات جزئی تا سقف ۲۵ میلیون تومان، معاملات متوسط تا ۲۵۰ میلیون تومان و همچنين بیش از آن هم نیز معاملات عمده تعیین شده است.
وی اظهار داشت: نصاب معاملات به تشخیص هیئت امنا قابل تغییر است به طوری که هیئت امنای دانشگاه می‌تواند حدنصاب معاملات را در هر سال شمسي تغییر (افزایش یا کاهش) دهد.
دکتر نظرپور با اشاره به انجام معاملات جزئی، تصریح کرد: این نوع معامله با قید کمترین بهای ممکن به تشخیص و همچنين مسئولیت کارپرداز (مأمور خرید) معاملات متوسط با قید کمترین بهای ممکن، همچنين و علاوه بر کارپرداز، تآیید مقام مافوق و همچنين مقام مجاز و همچنين برای معاملات عمده از طریق برگزاری مناقصه عمومی انجام می‌مي شود. مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به ذکر است که برای معاملات عمده‌ای که از محل اعتبار برنامه جذاب و جالب و خوب تحقیقات موسسه انجام می‌مي شود، نشر آگهی و همچنين رعایت تشریفات مناقصه الزامی نیست.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در ادامه مطرح کرد: انتقال موقت یا دائم دارايي ها مازاد بر نیاز موسسه به سایر دستگاه‌های دولتی اعم از موسسات علمی، آموزشی و همچنين پژوهشی عمومی غیردولتی و همچنين خیریه با رعایت دستورالعمل پیوست شماره ۴ آیین‌نامه مجاز است. همچنین انتقال بلاعوض دارايي ها موسسه به قسمت و بخش غیردولتی کاملاً ممنوع است.
دکتر نظرپور بیان کرد: موسسه مجاز است به منظور ایجاد فضاهای آموزشی و همچنين رفاهی بعد از تصویب هیئت رئیسه و همچنين اخذ موافقت هیئت امنا، نسبت به عقد قرارداد مشارکت با اشخاص حقیقی و همچنين حقوقی اقدام کند. رئیس موسسه می‌تواند حق بهره بري و استفاده از دارايي ها غیر مصرفی مازاد بر احتیاج خود اعم از منقول و همچنين غیر منقول را بطور موقت و همچنين بدون ترک مالکانه واگذار کند و همچنين دخل و درآمد حاصل از آن هم، به عنوان دخل و درآمد اختصاصی موسسه تلقی می‌مي شود.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴

انجام مناقصه با ترک تشریفات امکان‌پذیر است/ ممنوعیت انتقال بلاعوض دارايي ها موسسات به قسمت و بخش عمومی غیردولتی در تاریخ ۲۲ December 1397 | 12:13 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *