ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی؛ شامل سیاست‌های وزارت علوم/ دانشگاه‌های ایران قدرت تربیت تمامی تخصص‌های مورد نیاز را دارند – شریف

ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی؛ شامل سیاست‌های وزارت علوم/ دانشگاه‌های ایران قدرت تربیت تمامی تخصص‌های مورد نیاز را دارند – شریف

به نقل از شریف: ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی؛ شامل سیاست‌های وزارت علوم/ دانشگاه‌های ایران قدرت تربیت تمامی تخصص‌های مورد نیاز را دارند

دکتر منصور غلامی با اعلام اینکه یکی از سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان در دانشگاه‌های خارجی است، تاکید کرد: درحال حاضر دانشگاه‌های ایران قدرت تربیت تمامی تخصص‌های مورد نیاز کشور را دارند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی امروز (شنبه) با دکتر کوستاس چامپیورائوس، وزیر آموزش و همچنين فرهنگ جمهوری قبرس در خصوص راهکارهای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی در محل این وزارت خانه دیدار کرد.
در این دیدار، دکتر غلامی با اشاره به جایگاه مطلوب دانشگاه‌های ایران در دنیا گفت: در حال حاضر یکی از سیاست‌های وزارت علوم این است که دانشجویان بتوانند در دانشگاه‌های کشورهای دیگر تحصیل کنند چراکه این یکی از روش‌های کسب تجربه، مشارکت علمی با دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف است.
وی با بیان اینکه دانشگاه‌های ایران قدرت تربیت تمامی تخصص‌های مورد نیاز کشور را دارند، افزود: امروزه اعزام دانشجویان ایرانی به دیگر دانشگاه‌ها، چندان از طریق بورسیه‌های دولتی انجام نمی‌مي شود و همچنين به همین خاطر در درجه اول دانشجویان خودشان انتخاب می‌کنند که در کدام دانشگاه تحصیل کنند.
وزیر علوم با اشاره به اینکه دانشگاه‌‌های خارجی مورد انتخاب دانشجویان، باید مورد تایید وزارت علوم باشد و همچنين مدرک تحصیلی آ‌ن‌ها بعد از بازگشت به کشور نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، ادامه داد: دانشجویان در صورت تمایل می‌توانند قبل از انتخاب و همچنين اقدام به تحصیل در دانشگاه‌های خارجی، از طریق رفت و آمد و مراجعه به سایت وزارت علوم یا رفت و آمد و مراجعه حضوری، در خصوص کیفیت و همچنين اعتبار علمی آن هم‌ها، هدایت شوند و همچنين تلاش خواهیم کرد تا استادان و همچنين همکاران در ارائه راهنمایی‌های خود، دانشگاه‌های خوب قبرس را معرفی و همچنين آن هم‌ها را مورد توجه قرار دهند.
دکتر غلامی در ارتباط و رابطه با گسترش همکاری‌های علمی بین دانشگاه‌های ایران و همچنين قبرس، اظهار داشت: در این راستا، تقویت همکاری‌های تحقیقاتی و همچنين رفت و همچنين آمد اساتید و همچنين دانشجویان در حال تحصیل بخصوص دانشجویان مقطع دکترا، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. البته در حال حاضر برخی دانشگاه‌های کشور بعضاً خودشان برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی را با همکاری دانشگاه‌های دیگر کشورها تنظیم می‌کنند که وزارت علوم نیز آن هم‌ها را در پیشبرد اقدامات خود حمایت و همچنين در صورت نیاز همراهی می‌کند.
وی با اعلام آمادگی ایران نسبت به تقویت روابط علمی و همچنين فناوری با دانشگاه‌های قبرس تصریح کرد: در حال حاضر ایران با اغلب کشورهای پهناور و بزرگ اتحادیه اروپا در انجام پروژه‌های مشترک همکاری دارد که بر همین اساس امروزه رفت و همچنين آمد اساتید و همچنين دانشجویان به منظور انجام همکاری‌های تحقیقاتی با این کشورها، بیش از پیش صورت می‌گیرد.
وزیر علوم با بیان اینکه نزدیکی جغرافیایی و همچنين موقعیت علمی بین ایران و همچنين قبرس، زمینه مناسبی را برای توسعه روابط علمی دو کشور فراهم می‌کند، نسبت به شروع یک همکاری مطلوب بین دانشگاه‌های دوکشور ابراز امیدواری کرد.
گفتنی است، این دیدار با حضور دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر دست يار آموزشی وزیر علوم، دکتر مجتبی صدیقی رئیس نهاد مسائل دانشجویان، دکتر حسین سلیمی رئیس دانشگاه علامه طباطبایی، دکتر جبارعلی ذاکری رئیس دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران، دکتر صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و همچنين حرفه‌ای و همچنين دیگر مسئولان وزارت علوم برگزار شد و همچنين در پایان نیز تفاهم‌نامه‌ای پیرامون مباحث علمی و همچنين تحقیقاتی و همچنين گسترش تبادل اساتید و همچنين دانشجویان، بین دکتر غلامی و همچنين وزیر آموزش و همچنين فرهنگ جمهوری قبرس امضا شد.
ز. ح ۷۴/ ع.ع ۵۷
 

ایجاد شرایط مناسب برای تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی؛ شامل سیاست‌های وزارت علوم/ دانشگاه‌های ایران قدرت تربیت تمامی تخصص‌های مورد نیاز را دارند در تاریخ ۴ December 1397 | 2:36 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *