ایجاد مراکز سلامت روان و همچنين جسم در دانشگاه‌ها؛ زمینه‌‌ساز پرورش نسلی سالم از نظر روحی و همچنين جسمی – شریف

ایجاد مراکز سلامت روان و همچنين جسم در دانشگاه‌ها؛ زمینه‌‌ساز پرورش نسلی سالم از نظر روحی و همچنين جسمی – شریف

به نقل از شریف: ایجاد مراکز سلامت روان و همچنين جسم در دانشگاه‌ها؛ زمینه‌‌ساز پرورش نسلی سالم از نظر روحی و همچنين جسمی

دکتر مجتبی صدیقی رئیس نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حاشیه مراسم افتتاح مرکز بهداشت و همچنين درمان دانشگاه بیرجند، گفت: سعی ما بر این است که نسلی سالم از نظر روحی و همچنين جسمی به جامعه تحویل دهیم لذا در دانشگاه‌ها مراکز سلامت روان و همچنين جسم ایجاد شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر صدیقی با بیان اینکه طرح پایش سلامت برای ورودی‌های جدید از محل اعتبارات نهاد مسائل دانشجویان اجرا می‌مي شود، اظهار داشت: در هر سال شمسي ۱۰۰ هزار فرد يا شخص از این سرويس ها و خدمات بهره‌مند می‌شوند.
وی تصریح کرد: با اجرای طرح پایش سلامت، افرادی که با معظلات و مسائل و مشکلات جسمی مواجه خواهند بود، رصد می‌شوند و همچنين در طول مورد تحصیل توجه ویژه قرار می‌گیرند. خوشبختانه در سال شمسي‌های اخیر مراکز مشاوره در دانشگاه‌ها جایگاه خود را پیدا نموده اند.
دکتر صدیقی با بیان اینکه در نهاد مسائل دانشجویان تلاش‌مان بر آن هم است که به نحوه گذراندن زمان بيکاري و اوقات تفريح دانشجویان توجه کنیم، افزود: با برگزاری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پرنشاط فرهنگی در دانشگاه‌ها می‌توانیم افسردگی‌های نسبی که ممکن است دانشجویان داشته باشند را کاهش دهیم.
وی با اشاره به اینکه اولین مرجع مشورت دانشجویان، همکلاسی‌های آنها خواهند بود، افزود: کانون هایی متشکل از دانشجویان تشکیل شده تا رابطی میان دانشجویان و همچنين مرکز مشاوره باشد و همچنين شناسایی و همچنين درمان بیماری های روحی دانشجویان تسریع مي شود؛ بیش از ۱۵۰ کانون در کشور مشغول به کار خواهند بود و همچنين بیش از ۱۵ هزار عضو فعال دارند.
دکتر صدیقی با بیان اینکه تا پایان برنامه جذاب و جالب و خوب ششم سعی می مي شود زیرساخت های تربیت بدنی را به سطح قابل قبولی برسانیم تصریح کرد: در قبل کار خیرین به بحث‌های عام المنفعه مانند ساخت مدرسه و همچنين مسجد بود ولي بايد توجه داشت خوشبختانه در چند سال شمسي آموزش عالی توجه ویژه خیرین را به خود جلب کرده است. در صورتي که بتوانیم سرپناه دانشجو را در سراسر کشور به گونه ای فراهم کنیم که دانشجو بدون هیچ دغدغه‌ای به درس توجه کند، قطعاً اجری کمتر از ساخت مسجد ندارد.
در ادامه دکتر احمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند اظهار داشت: در صورتي که بنیاد حامیان و همچنين حمایت خیرین نبود، این مرکز هم احداث و همچنين تجهیز نمی شد.
وی با بیان اینکه دانشگاه بیرجند، اولین دانشگاهی بود که طرح پایش سلامت کارکنان را اجرا کرد، افزود: امیدواریم با وجود این مرکز بتوانیم معظلات و مسائل و مشکلات سلامت همکاران و همچنين دانشجویان را درمان کنیم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

ایجاد مراکز سلامت روان و همچنين جسم در دانشگاه‌ها؛ زمینه‌‌ساز پرورش نسلی سالم از نظر روحی و همچنين جسمی در تاریخ ۱ December 1397 | 2:00 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *