ایران؛ مهد قدیمی ترین دانشگاه جهان/توسعه کارآفرینی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم – شریف

ایران؛ مهد قدیمی ترین دانشگاه جهان/توسعه کارآفرینی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم – شریف

به نقل از شریف: ایران؛ مهد قدیمی ترین دانشگاه جهان/توسعه کارآفرینی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین بزرگداشت سی امین سال شمسي تأسیس دانشگاه یزد با بیان این که شروع دهه پنجم انقلاب اسلامی شامل رویدادهای مهم نظام است، اظهار کرد: بزرگداشت سی سالگی دانشگاه یزد ذکر خوبی است و همچنين همیشه بیان خوبی ها، امر پسندیده ای به نظر می رسد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی، ایران را به عنوان کشوری که از دیرباز مهد دانش و همچنين دانشگاه بوده معرفی کرد و همچنين افزود: قدیمی‌ترین دانشگاه جهان توسط یونسکو در ایران اسلامی ثبت شده است.

وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه علوم به سرعت گسترش و همچنين تحول پیدا می‌کنند، گفت: ایجاد اقتدار و قدرت‌های وسیع شامل اقتدار و قدرت های اقتصادی یکی از کاربردهای گسترش علم و همچنين فناوری است.

دکترغلامی با اشاره به اینکه ایران رتبه ۱۶ تولید علم در دنیا را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: بسیاری از دستاوردهای دانشگاهی ایران طی ۴۰ سال شمسي قبل اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه امروز تمام مسائل کارشناسی کشور توسط نیروهای بومی و همچنين داخلی انجام می‌مي شود، خاطرنشان کرد: نیروهای تخصصی با رشته های متنوع و گوناگون و مختلف در دانشگاه های ایران تربیت شده و همچنين منتظر جذب خواهند بود.

وزیر علوم در قسمت و بخش دیگری از سخنان خودبا بیان اینکه توجه ویژه به بحث کارآفرینی شامل اقدامات جدی در دستور کار وزارت علوم است، گفت: راه‌اندازی ۴۳ پارک علم و همچنين فناوری در کشور و همچنين ایجاد ۱۹۰ مرکز رشد در حوزه دانشگاه‌های وزارت علوم شامل ظرفیت های موجود برای تقویت حوزه کارآفرینی است.

دکتر غلامی با بیان اینکه توجه به نسل چهارم دانشگاه‌ها شامل مهم ترین محورهای اجرایی وزارت علوم است، اظهار کرد: توجه به ارتقای صنعت، حل چالش‌های پیش رو به ویژه در شرایط تحریم فعلی، راه‌اندازی خوشه‌های علمی در دانشگاه‌ها، شامل اقدامات انجام شده در این حوزه است.

وزیر علوم در ادامه با اشاره به اینکه رویکرد به سمت دانشگاه جامعه محور در کشور آغاز شده است، افزود: دخالت دانشگاهیان در مسائل توسعه‌ای کشور اتفاقی میمون و همچنين مطلوب است.

دکتر غلامی با بیان اینکه ایجاد شبکه‌های علمی شامل ضرورت‌های اجرایی در حوزه توسعه دانشگاهی است، تأکید کرد: رشد بیش از پیش علمی کشور مستلزم ایجاد هم افزایی بین واحدهای دانشگاهی است.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

ایران؛ مهد قدیمی ترین دانشگاه جهان/توسعه کارآفرینی شامل برنامه جذاب و جالب و خوب‌های وزارت علوم در تاریخ ۲ December 1397 | 2:18 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *