با حضور وزیر علوم، دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور متصل شد – شریف

با حضور وزیر علوم، دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور متصل شد – شریف

به نقل از شریف: با حضور وزیر علوم، دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور متصل شد

با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و همچنين فناوری، استاندار گیلان و همچنين مدیران استانی، دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور متصل شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، شبکه علمی کشور یک قرار داد سه جانبه میان وزارت خانه‌های علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، ارتباطات و همچنين فناوری اطلاعات و همچنين مرکز پژوهش‌های علمی و همچنين صنعتی است.
شبکه علمی کشور، شبکه‌ای مستقل و همچنين مبتنی بر فیبر تاریک با هدف اتصال کلیه دانشگاه‌ها و همچنين با امکان اتصال به سایر شبکه های معتبر علمی شامل شبکه علمی اروپا است. این شبکه علمی، شاهراه ارتباطی و همچنين انتقال دهنده دانش مابین مشترکین خاص خود است که از یک سو نیازمند سرويس ها و خدمات زیرساختی خاص مانند سرویس‌های پرسرعت و همچنين بدون تاخیر و همچنين امکانات ابری پردازشی بوده و همچنين از سوی دیگر تولیدکننده، توسعه‌دهنده و همچنين ارائه‌کننده سرويس ها و خدمات و همچنين اطلاعاتی است که در بستر اینترنت دستیابی به آنها یا ممکن نیست و همچنين یا هزینه بالایی دارد.
شبکه علمی صرفاً تامین کننده اینترنت نیست بلکه بستر ارائه سرويس ها و خدمات متنوع، محیط هم‌افزایی علمی و همچنين زیرساخت پیاده‌سازی نقشه جامع علمی کشور است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

با حضور وزیر علوم، دانشگاه گیلان به شبکه علمی کشور متصل شد در تاریخ ۲۱ December 1397 | 10:37 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *