تحلیل شهرک‌ها و همچنين نواحی صنعتی(برخوردار) برای استقرار سرمایه‌گذاری خارجی، توسط محققان دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی(ره) – شریف

تحلیل شهرک‌ها و همچنين نواحی صنعتی(برخوردار) برای استقرار سرمایه‌گذاری خارجی، توسط محققان دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی(ره) – شریف

به نقل از شریف: تحلیل شهرک‌ها و همچنين نواحی صنعتی(برخوردار) برای استقرار سرمایه‌گذاری خارجی، توسط محققان دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی(ره)

پژوهش تحلیل شهرک‌‌ها و همچنين نواحی صنعتی (برخوردار) و همچنين امکانات آنها برای استقرار سرمایه‌گذاری خارجی، توسط محققان دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی(ره) قزوین بررسی گردید و همچنين به عنوان یکی از طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه‌های کشور معرفی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، پيشامد جديد اصلی این پژوهش «فقدان شناسایی فرصت‌ها و همچنين ایجاد بسترهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري جهت سرمایه‌گذاری خارجی در شرایط پسا تحریم» بوده است. اثبات شده است که در کشورهای در حال توسعه، بدون سرمایه‌گذاری خارجی، توسعه امکان‌پذیر نبوده یا به کندی پیش می رود. این مهم با توجه به شرایط روز کشور از قبیل: کمبود نقدینگی، فقدان تکنولوژی روز و همچنين فرصت‌هایی که در شرایط پسا تحریم به وجود می‌آید، نمود بیشتری پیدا می‌کند.
تحلیل شهرک‌ها و همچنين نواحی صنعتی، شناسایی فرصت‌های موجود در این نواحی و همچنين ارائه راهکارهایی برای سرمایه‌پذیری و همچنين سرمایه‌گذاری، می‌تواند شرایط مطلوبی را بعد از رفع تحریم‌ها برای طرفین ایجاد کرده و همچنين آمادگی آنها را برای این امر مهم در زمان متناسب افزایش دهد.
شناسایی فرصت های سرمایه گذاری خارجی در شهرک ها و همچنين نواحی صنعتی، تحلیل شرایط پسا تحریم از دید سرمایه گذاری خارجی، شناسایی بستر های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري جهت سرمایه گذاری خارجی و همچنين ارائه راهکار هایی جهت جذب سرمایه گذاری خارجی از دستاورد های ویژه این طرح پژوهشی می‌باشد.
همچنین از برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که برای توسعه این طرح در آینده در نظر گرفته شده می‌قدرت اولویت بندی فرصت های سرمایه گذتری شناسایی شده با هدف معرفی به سرمایه گذاران و همچنين نهاد‌های ذیربط،  اولویت بندی موانع موجود جهت سرمایه گذار خارجی با هدف حذف موانع و همچنين اولویت بندی عوامل موثر بر جذب سرمایه گذاری خارجی اشاره کرد.
م.ف۷۷/ل.م۵۴

تحلیل شهرک‌ها و همچنين نواحی صنعتی(برخوردار) برای استقرار سرمایه‌گذاری خارجی، توسط محققان دانشگاه بین‌المللی امام و پيشوا خمینی(ره) در تاریخ ۶ December 1397 | 12:03 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *