توجه ویژه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به اعزام دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو/ برگزاری المپیاد رقابت‌های ورزش همگانی در کنار یونیورسیاد دانشجویی در سال شمسي آینده – شریف

توجه ویژه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به اعزام دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو/ برگزاری المپیاد رقابت‌های ورزش همگانی در کنار یونیورسیاد دانشجویی در سال شمسي آینده – شریف

به نقل از شریف: توجه ویژه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به اعزام دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو/ برگزاری المپیاد رقابت‌های ورزش همگانی در کنار یونیورسیاد دانشجویی در سال شمسي آینده

دکتر مجتبی صدیقی امروز (سه‌شنبه) در مراسم تجلیل از قهرمانان، مدال آوران و همچنين دست اندرکاران رویدادهای بین المللی ورزش دانشجویان عنوان کرد: در اعزام های ورزش دانشجویی به مسابقات بین المللی، دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده به موفقیت های خوبی دست یافته اند و همچنين فدراسیون دانشگاهی به اعزام دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو توجه ویژه‌ای دارد و همچنين در رشته های اعزامی چنانچه محدودیتی برای دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده وجود نداشته باشد در اولویت اعزام قرار خواهند گرفت.

دربه نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر صدیقی ضمن تاکید بر موفقیت های به دست آمده در ورزش دانشجویان در سال شمسي ۹۷، اظهار داشت: امسال توفیقات خوبی در مسابقات جهانی و همچنين آسیایی کسب کردیم که امید داریم به رغم کمبود و همچنين محدودیت امکانات در سال شمسي آینده، به موفقیت های خوبی در یونیورسیاد دانشجویی نیز دست یابیم.
وی با اشاره به برخی اقدامات گرفته شده در قسمت و بخش ورزش دانشجویی گفت: امسال المپیاد ملی در دانشگاه شیراز با حضور ۶ هزار دختر و همچنين پسر برگزار شد و همچنين شماری از دانشجویان به مسابقات آسیایی و همچنين جهانی اعزام شدند.
دکتر صدیقی افزود: سال شمسي آینده در کنار یونیورسیاد دانشجویی المپیاد رقابت های ورزش همگانی در کشور نیز برگزار می مي شود که مسابقات دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده در دانشگاه الزهرا (س) و همچنين پسران جوان در دانشگاه بوعلی همدان خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه نهاد مسائل دانشجویان و همچنين وزارت علوم افزون بر ورزش دانشجویی به ورزش همگانی نیز توجه دارند، افزود: در سطح دانشگاه ها باید فضای مورد نیاز ورزشی در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
وی به افزایش سرانه فضای ورزشی دانشگاه ها اشاره کرده و همچنين گفت: امسال سرانه فضاهای باز ورزشی در دانشگاه ها به ۲ متر و همچنين فضاهای بسته به ۱ متر و همچنين ۵ سانت افزایش یافت.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان تاکید کرد: تمامی دانشگاه‌ها باید از سرانه مورد نظر در فضاهای باز و همچنين بسته دانشگاهی برخودار باشند؛ چنانچه هریک از دانشگاه ها چنین امکانی نداشته باشند، باید یکسان‌سازی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري صورت گیرد.
دکتر صدیقی تصریح کرد: دانشگاه های پهناور و بزرگ تهران که بدنه جدی آموزش عالی به شمار می روند باید امکانات مجهزی در حوزه ورزش داشته باشند.
وی در ادامه به لزوم وارد شدن زیربخش های دانشگاهی و همچنين ورزشی به حوزه اعزام ها به ویژه مسابقات آسیایی اشاره کرد و همچنين گفت: سیاست ما بر این است که اعزام به رقابت های آسیایی به زیربخش ها واگذار مي شود.
دکتر صدیقی از ایجاد ۲۷ زمین چمن مصنوعی با همکاری صندوق رفاه دانشجویان در سال شمسي ۹۷ خبر داد و همچنين گفت: چند دانشگاه باقی مانده نیز تا سال شمسي آینده به زمین تجهیز می شوند.
وی گفت: تاکید دیگر در حوزه ورزش دانشجویی بر تجهیز خوابگاه های ملکی دانشگاه ها به اتاق های تندرستی است و همچنين در صورتی که خوابگاه ملکی هر دانشگاهی به این اتاق ها تجهیز نشوند، تا سال شمسي آینده باید اقدامات صورت گیرد.
دکتر صدیقی افزود: ورزش تفریح نیست بلکه قسمت و بخش اصلی است که موجب شور و همچنين نشاط در جامعه شده و همچنين در پایه گذاری نسل های آینده جامعه نقش موثری دارد.
در پایان این مراسم از ورزشکاران، مربیان تیم های تیراندازی‌، کاراته، بسکتبال، سنگ نوردی، پاورلیفتینگ، ووشو و همچنين بسکتبال ۳در ۳ که موفق به کسب افتخار آفرینی برای کشورمان شده اند با اهدای لوح و همچنين جوایز نقدی تقدیر به عمل آمد.
ل.م ۵۴/ ع. ع۵۷

توجه ویژه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به اعزام دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو/ برگزاری المپیاد رقابت‌های ورزش همگانی در کنار یونیورسیاد دانشجویی در سال شمسي آینده در تاریخ ۲۱ December 1397 | 6:31 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *