جذب ۳۸ قسمت و بخش اساتید زن در هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها/ در وزارت علوم نگاه تبعیض جنسیتی وجود ندارد – شریف

جذب ۳۸ قسمت و بخش اساتید زن در هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها/ در وزارت علوم نگاه تبعیض جنسیتی وجود ندارد – شریف

به نقل از شریف: جذب ۳۸ قسمت و بخش اساتید زن در هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها/ در وزارت علوم نگاه تبعیض جنسیتی وجود ندارد

دکتر غلامی از جذب ۳۸ قسمت و بخش اساتید زن در هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها از سال شمسي ۱۳۹۶ به تا حال خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، جشن میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنين بزرگداشت مقام زن امروز (دوشنبه) با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دکتر عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، دکتر مسعود شمس‌قسمت و بخش مشاور وزیر و همچنين مدیر کل دفتر وزارتی، دکتر علیرضا عبداللهی‌نژاد مدیرکل اداره کل روابط عمومی، دکتر زهرا کیاسالاری مشاور وزیر علوم در مسائل زنان و همچنين مسئولان و همچنين کارشناسان زن وزارت علوم در محل این وزارت برگزار شد.
دکتر غلامی در این مراسم ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: میلاد شخصیت‌های پهناور و بزرگ و همچنين گرانقدر بخصوص شخصیت‌هایی که وجه معنوی بارز و همچنين تأثیرگذاری دارند، باید از صرف یک تبریک، به سمت بهره‌گیری بیشتر از این ایام حرکت کند.
وی با بیان اینکه در مناسبت‌های معنوی کارهای مختلفی انجام می‌مي شود، افزود: در دانشگاه‌ها سعی می‌مي شود تا در مراسم و همچنين مناسبت‌ها، به توزیع منابع، ویژگی‌های شخصیتی و همچنين جایگاه علمی معصومین (ع) پرداخته مي شود لذا باید توجه به جایگاه رفیع بزرگان به عنوان هدیه از نشست‌های مرتبط با این مناسبت‌ها، مدنظر قرار گیرد.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه تکرار این ایام سبب تقویت معنویات در درون و همچنين شکل‌گیری باورهای مثبت در درون اشخاص می‌مي شود، ادامه داد: توجه با این موضوعات تأثیرات ماندگاری را به دنبال دارد و همچنين سبب نهادینه‌شدن معنویات خواهد شد.
دکتر غلامی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش وزارت علوم در مسئولیت‌پذیری و همچنين انجام مسائل در محیطی آرام و همچنين صمیمی، مطرح کرد: در ارائه سرويس ها و خدمات یک تکلیف شرعی داریم که براساس آن هم در ازای دریافت حق‌الزحمه، باید فعالیت‌ها نیز به نحو شایسته انجام مي شود و همچنين با دقت و همچنين ظرافت مسئولیت‌های قانونی مورد توجه قرار گیرد.
وزیر علوم در ادامه سخنان خود با تاکید بر لزوم درک برخی محدودیت‌های مدیران از سوی کارکنان تصریح کرد: در هر نهاد و همچنين مجموعه شامل وزارت علوم، یک چارچوب و همچنين ضوابط اداری وجود دارد که همه موظف به رعایت آن هم خواهند بود و همچنين گاهی اشخاص به دلیل اینکه حوزه کاریشان صرفاً در داخل نهاد اداره می‌مي شود با مواخذات جدی و همچنين قوی در عملکردها روبرو نمی‌شوند ولي بايد توجه داشت زمانی که حوزه کاری مدیران به دستگاه‌های خارج از آن هم مرتبط است، وضعیت متغاير و متفاوت می‌مي شود لذا برای همکاری مؤثر با مدیران، باید محدودیت‌ها را شناخت و همچنين آن هم‌ها را درک کرد.
وی با اشاره به توانایی بانوان در انجام مسائل تاکید کرد: براساس آماری که از سال شمسي ۱۳۹۶ به تا حال از اعضای هئیت علمی بانوان در دانشگاه‌ها بدست آمده است، ۳۸ قسمت و بخش اساتید زن جذب هیئت‌های علمی شده‌اند و همچنين این در حالیست که جریان وارد شدن زنان در مقطع دکترا در دانشگاه‌ها طی سال شمسي‌های قبل بسیار کمتر بوده است ولي بايد توجه داشت چندسالی است که این امر روبه بهبود است.
وزیر علوم با بیان اینکه در حال حاضر تعداد مدیران در دانشگاه‌ها نیز در حال افزایش است، افزود: اکنون رئیس سه دانشگاه کشور زن خواهند بود و همچنين ادامه این روند در دستور کار وزارت علوم قرار دارد.
دکتر غلامی با تاکید بر اینکه در وزارت علوم نگاه تبعیض جنسیتی وجود ندارد، عنوان کرد: جایگاه سیاسی و همچنين فرهنگی بانوان در کشور کمرنگ شدنی نیست و همچنين در طول تاریخ نیز سهم بانوان همیشه محفوظ بوده است ولي بايد توجه داشت علی رغم تلاش جهت اثبات تأثیرگذاری بانوان در کشور، نباید به سمت سهم‌خواهی حرکت کرد زیرا این امر ممکن است نتایجی داشته باشد که در شأن زنان و همچنين کشور ما نباشد.

ز.ح ۷۴/ ع.ع ۵۷

جذب ۳۸ قسمت و بخش اساتید زن در هیئت‌ علمی دانشگاه‌ها/ در وزارت علوم نگاه تبعیض جنسیتی وجود ندارد در تاریخ ۶ December 1397 | 3:09 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *