جشنواره بین‌المللی خوارزمی؛ آینه تمام نمایی از پویایی علمی و همچنين خودباوری فناوران ایرانی – شریف

جشنواره بین‌المللی خوارزمی؛ آینه تمام نمایی از پویایی علمی و همچنين خودباوری فناوران ایرانی – شریف

به نقل از شریف: جشنواره بین‌المللی خوارزمی؛ آینه تمام نمایی از پویایی علمی و همچنين خودباوری فناوران ایرانی

دبیر سی و همچنين دومین جشنواره بین المللی خوارزمی امروز (دوشنبه) در آیین اختتامیه این دوره از جشنواره که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد، جشنواره بین‌المللی خوارزمی را آینه تمام نمایی از پویایی علمی و همچنين خودباوری فناوران ایرانی و همچنين تلاش مستمر ایران اسلامی در هدایت جوانان و همچنين پژوهشگران برای دستیابی به راه‌های توسعه پایدار برشمرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین دکتر علی الیاسی با اشاره به تاسیس این جشنواره در سال شمسي ۱۳۶۶ در نهاد پژوهش های علمی و همچنين صنعتی ایران گفت: این جشنواره اکنون به عنوان باسابقه‌ترین جشنواره علمی کشور سه دهه افتخار آمیز را پشت سر نهاده و همچنين مورد حمایت تمامی وزیران و همچنين مدیران ارشد وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری در همه ادوار قرار گرفته است.
وی در ادامه افزود: این جشنواره طی سی و همچنين دو دوره برگزاری از میان ۲۰ هزار طرح تحقیقاتی شرکت کرده در رقابت ۱۰۰۰ طرح بنیادی کاربردی و همچنين اختراع و همچنين نوآوری را به عنوان برگزیده به جامعه علمی کشور معرفی کرده که ۷۹ قسمت و بخش آن هم طرح‌های داخلی و همچنين ۲۱ قسمت و بخش آن هم از طرح‌هایی است که توسط دانشمندان خارجی و همچنين ایرانیان مقیم خارج از کشور ارائه شده است.
به گفته دکتر الیاسی، بایگانی دبیرخانه جشنواره با تمامی پرونده‌های شرکت کنندگان در هر دوره، آیین نامه‌های برگزاری و همچنين اجرایی، مستندات چاپی و همچنين الکترونیکی و همچنين تصاویر منتشر شده بانک اطلاعاتی ارزشمندی را در اختیارمان قرار داده که پایشگری و همچنين رصد نمودار توسعه علمی و همچنين صعود به زمینه های علمی کشور را در چهل سال شمسي قبل ممکن می‌سازد.
دبیر سی و همچنين دومین جشنواره بین المللی خوارزمی افزود: در سی دو سال شمسي قبل ۹۶ نهاد و همچنين نهاد دولتی و همچنين خصوصی و همچنين علمی و همچنين اقتصادی، ملی و همچنين بین‌المللی در فهرست حامیان مادی و همچنين معنوی این جشنواره قرار گرفته‌اند.
وی به پنج قسمت و بخش رقابت در جشنواره بین المللی خوارزمی اشاره و همچنين گفت: طرح‌های داخلی، طرح‌های خارجی، طرح های ایرانیان مقیم خارج، طرح برگزیده موفق در تولیدات ملی و همچنين برگزیده ویژه شامل این قسمت و بخش‌ها بوده است.
دکتر الیاسی گفت: فراخوان پذیرش طرح ها در سی و همچنين دومین جشنواره بین المللی خوارزمی در فروردین ماه از طریق وب گاه جشنواره در داخل و همچنين به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و همچنين اسپانیایی در خارج از کشور آغاز شد و همچنين طرح‌های ارائه شده بر حسب موضوع از طریق سامانه برای ارزیابی به ۱۸ تيم تخصصی ارسال و همچنين بر اساس ماهیت و همچنين شاخص ها ارزیابی شد.
وی گفت: در این دوره از جشنواره ۲۷۱ طرح داخلی و همچنين ۱۱۱ طرح خارجی از ۴۰ کشور جهان برای حضور در این رقابت ثبت نام کردند و همچنين نتیجه فعالیت چند ماهه در ۱۸ تيم تخصصی منجر به پیشنهاد ۲۷ طرح از سوی تيم‌های تخصصی به هیئت داوران جشنواره شد.
دکتر الیاسی، هیئت داوران را بالاترین رکن علمی و همچنين تخصصی جشنواره دانست و همچنين گفت: تعداد ده طرح داخلی و همچنين شش طرح خارجی از دانشمندان کشورهای انگلستان، سوئیس، یونان، چین و همچنين آمریکا به عنوان برگزیده سی و همچنين دومین جشنواره بین المللی خوارزمی انتخاب شدند.
وی به سه برنامه جذاب و جالب و خوب دیگر به عنوان ویژگی‌های این دوره از جشنواره اشاره کرد و همچنين گفت: راه اندازی سامانه ثبت نام الکترونیکی برای شرکت کنندگان خارجی و همچنين ایرانیان مقیم خارج از کشور، پیاده سازی و همچنين تکمیل بانک اطلاعاتی برگزیدگان جشنواره‌های بین‌المللی و همچنين جوون خوارزمی و همچنين طراحی جدید تندیس کهربای خوارزمی شامل ویژگی‌های این دوره بوده که به بهره‌برداری رسیده است.
وی در خاتمه از تمامی پژوهشگران فناوران و همچنين نوآوران و همچنين اعضای هیات داوران و همچنين ستاد اجرایی که با تلاش تخصص و همچنين پیگیری خود امکان برگزاری این دوره از جشنواره را فراهم ساختند تشکر و همچنين قدردانی کرد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

جشنواره بین‌المللی خوارزمی؛ آینه تمام نمایی از پویایی علمی و همچنين خودباوری فناوران ایرانی در تاریخ ۱۳ December 1397 | 11:57 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *