حکومت از دانشگاه انتظار دارد برای حل موضوع معیشت شهروندان و مردم شهر راه حل ارایه کند/ دانشگاه محل تربیت شهروندان مسئول، انگیزه‌مند و همچنين توانمند است – شریف

حکومت از دانشگاه انتظار دارد برای حل موضوع معیشت شهروندان و مردم شهر راه حل ارایه کند/ دانشگاه محل تربیت شهروندان مسئول، انگیزه‌مند و همچنين توانمند است – شریف

به نقل از شریف: حکومت از دانشگاه انتظار دارد برای حل موضوع معیشت شهروندان و مردم شهر راه حل ارایه کند/ دانشگاه محل تربیت شهروندان مسئول، انگیزه‌مند و همچنين توانمند است

دست يار اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه در مقطع حساس کنونی هرکس در هر سطح، مسئولیت و همچنين نهادی باید ملی بیندیشد، گفت: باید با نگاه ملی به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن امروز و همچنين فردای ایران عزیز و همچنين حل بنیادی مشکلاتی باشیم که موجب رنج و همچنين آزار شهروندان و مردم شهر شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دست يار اول رئیس جمهور، دکتر اسحاق جهانگیری عصر امروز (دوشنبه) در مراسم تجلیل از برگزیدگان بیست و همچنين هفتمین جشنواره دانشجوی نمونه تصریح کرد: امروز زمان عافیت طلبی، مسئولیت گریزی و همچنين گله گذاری از یکدیگر نیست بلکه زمان همدلی، وحدت و همچنين سینه سپر کردن در برابر معظلات و مسائل و مشکلات به منظور برداشتن موانع از پیش روی شهروندان و مردم شهر است.
وی با بیان اینکه هر سخن و همچنين تصمیمی بر مبنای اولویت های شخصی و همچنين فردی سخن و همچنين تصمیم ناصحیحی است، افزود: نمی قدرت در هنگام نیاز شهروندان و مردم شهر و همچنين کشور لباس عافیت برتن کرد و همچنين از عافیت طلبی سخن به میان آورد. زیرا در مقطع حساس کنونی چشم امید ملت و همچنين جامعه به تو سرمایه های اصلی ایران است.
وی با اشاره به انتظار حکومت از دانشگاهیان و همچنين صاحبنظران و همچنين نخبگان برای کمک به موضوع معیشت شهروندان و مردم شهر اظهار داشت: با شروع تحریم برای تامین کالاهای اساسی مورد نیاز شهروندان و مردم شهر ۱۴ میلیارد دلار تخصیص داده شد تا این کالاها با دلار ۴,۲۰۰ تومان به وفور در جامعه توزیع مي شود. اجرای چنین سیاستی آن هم هم بعد از سالها که از تجربه سهمیه بندی می گذشت و همچنين برخی اخلال ها برای جلوگیری از تحقق آن هم با کاستی هایی روبرو شد. امروز ما از تو می خواهیم که در موضوع افزایش یارانه نقدی، اجرای سیاست های دوران جنگ و همچنين توزیع کالابرگ و همچنين یا تداوم روند فعلی با اصلاح برخی نواقص مشورت دهید.
وی یکی از مهمترین شاخص های نظام مدیریت دانشگاه را چگونگی پرورش دانشجویان عنوان و همچنين خاطر نشان کرد: پرورش خلاقیت، تجربه و مهارت بالا و همچنين توانایی دانشجویان در دانشگاه ها باید به گونه ای باشد تا بعد از فارغ التحصیلی آمادگی مواجهه با مسائل متنوع و گوناگون و مختلف سیاسی، اجتماعی و همچنين فرهنگی چه در داخل و همچنين چه در عرصه بین المللی داشته باشند.
دکتر جهانگیری با تاکید بر اینکه دانشگاه تنها و فقط محل آموزش نیست بلکه محلی برای کسب تجربه و مهارت بالا، درس زندگی، رشد خلاقیت و همچنين نوآوری و همچنين تربیت شهروندانی مسئول، انگیزه مند و همچنين توانمند است، تصریح کرد: دانشگاه عرصه تمرین جامعه پذیری، مدارا و همچنين گفتگو است و همچنين بار سنگینی بر دوش کسانی است که از دانشگاه فارغ التحصیل می شوند تا بتوانند وظایف و همچنين انتظاراتی که در جامعه از آنان وجود دارد را بر عهده بگیرند.
دست يار اول رییس جمهور افزود: از دانشگاهی که چنین برون داد و همچنين محصولی دارد، انتظار می رود که توسعه علمی و همچنين نهایتاً توسعه پایدار و همچنين همه جانبه را در کشور رقم بزند و همچنين با علم اندوزی در جامعه تولید ثروت ملی کند. ثروتی که از این منظر به دست می آید می تواند در خدمت رشد و همچنين توسعه کشور، رفاه شهروندان و مردم شهر و همچنين امنیت جامعه قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه امروز در شرایط و همچنين مقطع خاصی قرار داریم، خاطر نشان کرد: اقتدار و قدرت تدبیر، استقامت، فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين تصمیم گیری انسان های پهناور و بزرگ در شرایط فشار و همچنين سختی باید افزایش پیدا کند تا زمینه برون رفت از معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين شرایط پیش روی کشور فراهم مي شود.
دکتر جهانگیری با اشاره به جهت گیری و همچنين رویکرد حکومت تدبیر و همچنين امید در ارتباط صمیمانه با نخبگان و همچنين دانشگاهیان خاطر نشان کرد: این حکومت از ابتدا از حمایت نخبگان و همچنين دانشگاهیان برخوردار بود و همچنين تلاش کرد تا با اتکا به این پشتوانه بتواند تنگناهای کشور را برطرف کند.
دست يار اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت های گسترده مادی و همچنين معنوی کشور، گفت: دستاوردهای بسیار خوبی در کشور حاصل شده است ولي بايد توجه داشت گاهی سیاه نمایی ها به قدری زیاد می مي شود که مسئولین تصور می کنند نباید دستاوردها را بازگو کنند.
وی ادامه داد: کارها و همچنين اقدامات بسیار خوبی در زیرساخت ها و همچنين قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف نفت، گاز، راه آهن و همچنين راه در بدترین شرایط تحریم انجام شده است به طوری که طرح های بزرگی در میادین پارس جنوبی در قسمت و بخش پتروشیمی و همچنين پالایشگاهی به انجام رسیده و همچنين با اتکا به توانایی دانشمندان و همچنين متخصصین کشور، امروز بزرگترین کارخانه ها از ابتدا تا انتها توسط نیروهای داخلی احداث می مي شود.
دکتر جهانگیری دستاوردهای کشور در قسمت و بخش های بایو تکنولوژی، نانو تکنولوژی و همچنين هوافضا در پارک های علم و همچنين فناوری و همچنين دانشگاه های کشور را افتخار آمیز توصیف و همچنين خاطر نشان کرد: دانشگاه و همچنين دانشگاهیان امروز باید به حل چالش های کشور کمک کنند چرا که چالش ها در مقابل اراده نخبگان کشور ناچیز خواهند بود و همچنين حتماً قادر خواهیم بود راهکارهایی برای برون رفت از شرایط پیش رو پیدا کنیم.
دست يار اول رییس جمهور با اشاره به تحریم آمریکا علیه ملت ایران و همچنين تصمیم جدی این کشور برای آسیب و همچنين فشار بر شهروندان و مردم شهر کشور، گفت: در کتاب «هنر تحریم» تصریح شده که در تحریم باید کاری کنیم تا شهروندان و مردم شهر ایران تحت فشار باشند و همچنين این یعنی که هدف آمریکا فشار بر ملت ایران است و همچنين اینکه در صحبت های خود می گویند مسائل انسانی، دارو و همچنين غذا شامل تحریم نیست سخنانی کذب و همچنين دروغ است.
وی اضافه کرد: البته آمریکا در مرحله جدید تحریم ها از نظر سیاسی تنها مانده است و همچنين در مجامع و همچنين کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف نظیر شورای امنیت نهاد ملل، دادگاه لاهه، اجلاس ورشو و همچنين اجلاس مونیخ تلاش کرد تا جامعه بین الملل را علیه ملت ایران با خود همراه کند ولي بايد توجه داشت در همه این نشست ها با پاسخ منفی کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف روبرو شد و همچنين امروز تمرکز و همچنين فشار اصلی خود را بر شرکت های تجاری و همچنين اقتصادی معطوف کرده تا آنها را با تهدید از همکاری با ایران باز دارد.
وی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخاب دانشجویان نمونه سنت پسندیده ای است که هم در حوزه سیاست گذاری و همچنين هم در حوزه اجرا و همچنين هم از لحاظ جهت دهی به زندگی و همچنين فعالیت دانشجویی اثرگذار است اظهار امیدواری کرد؛ این برنامه جذاب و جالب و خوب خوب همچنان استمرار داشته باشد و همچنين زمینه ای برای رقابت صحیح علمی میان دانشجویان فراهم شده و همچنين دانشجویان نیز فرصتی برای بروز و همچنين ظهور استعدادهای خود داشته باشند.
دکتر جهانگیری همچنین به خانواده های دانشجویان نمونه بخاطر انتخاب فرزندانشان تبریک گفت و همچنين افزود: خانواده های این عزیزان زحمات زیادی را برای پرورش فرزندان خود متحمل شده اند که باید از آنان قدردانی مي شود.
دست يار اول رییس جمهور همچنین از وزارت خانه های بهداشت، درمان و همچنين آموزشی پزشکی، علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين مسئولین اجرایی این جشنواره نیز قدردانی کرد و همچنين گفت: این عزیزان کار فشرده و همچنين سنگینی بر دوش دارند و همچنين برای رشد علمی و همچنين رفاه دانشجویان تلاش می کنند تا همه دانشجویان احساس کنند که روند انتخاب بدون تبعیض و همچنين در چارچوب قانون انجام می مي شود.
دست يار اول رییس جمهور در ابتدای این مراسم نیز با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنين روز زن، اظهار داشت: امیدوارم با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنين سیاستگذاری مناسب، فضایی فراهم مي شود که بتوان از ظرفیت و همچنين توانمندی زنان کشور در موقعیت های متنوع و گوناگون و مختلف بهره بري و استفاده کرد.
در این مراسم با حضور دست يار اول رییس جمهور از دانشجویان نمونه با اهدای تندیس و همچنين لوح تقدیر قدردانی شد.
همچین وزرای بهداشت، درمان و همچنين آموزش پزشکی و همچنين علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در این مراسم در سخنانی دیدگاههای خود در مورد دانشجویان نمونه و همچنين فراهم کردن شرایط برای ارتقای علمی کشور را بیان کردند.

ل. م ۵۴

 

حکومت از دانشگاه انتظار دارد برای حل موضوع معیشت شهروندان و مردم شهر راه حل ارایه کند/ دانشگاه محل تربیت شهروندان مسئول، انگیزه‌مند و همچنين توانمند است در تاریخ ۶ December 1397 | 7:30 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *