دومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور در دانشگاه صنعتی جندی شاپور آغاز به کار کرد – شریف

دومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور در دانشگاه صنعتی جندی شاپور آغاز به کار کرد – شریف

به نقل از شریف: دومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور در دانشگاه صنعتی جندی شاپور آغاز به کار کرد

دومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور صبح امروز (سه شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين بسیاری از روسای دانشگاه ها، شخصیت های علمی داخلی و همچنين بین المللی و همچنين مسئولان استانی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول آغاز به کار کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور در آیین افتتاحیه این کنگره بین‌المللی اظهار داشت: خوشحالیم که بار دیگر میزبان تمدن‌های متنوع و گوناگون و مختلف جهان در دانشگاه جندی شاپور دزفول هستیم؛ امروز به خجستگی ثبت و همچنين گرامی داشت ۱۷۵۰ امین سال شمسي تاسیس کهن‌ترین دانشگاه جهان گرد هم آمدیم تا در سایه سار تنومند علم، لختی بیاساییم.
دکتر محمدرضا عصاری گفت: هر چند امروز قسمت و بخش اعظمی از دانشگاه کهن جندی شاپور در خاک است ولی ریشه‌های آن هم بعد از قرن‌ها جنبش گرفته و همچنين نوید شکوفه‌های معطر آن هم را می‌دهد، ولي بايد توجه داشت این جنبش‌ها با کوشش هفت ساله دانشگاه، شورای عالی انقلاب فرهنگی، نهاد ملی یونسکو و همچنين نهاد میراث فرهنگی و همچنين بسیاری دیگر از مسئولان کشوری بررسي کننده و پروهشگر شده است.
دکتر عصاری تصریح کرد: در کنگره نخست که دو سال شمسي قبل و همچنين در سال شمسي ۱۳۹۵ برگزار شد، دستاوردهایی مانند آغاز کاوش‌های علمی و همچنين فنی در شهرستان باستانی جندی شاپور که قسمت و بخش‌های از کالبدهای آن هم پرده از خاک بیرون آورد، مرمت یعقوب لیث صفاری، تولید چندین مستند درمورد جندی شاپور که از شبکه‌های متنوع و گوناگون و مختلف سیما پخش شد، رونق گردشگری علمی و همچنين فرهنگی در منطقه با هدف معرفی این شهرستان باستانی، کارآفرینی و همچنين خوداشتغالی، راه‌اندازی پایگاه میراث فرهنگی، رونمایی از هشت اثر در مورد جندی شاپور حاصل شد.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور ادامه داد: ثبت جهانی ۱۷۵۰ مین سال شمسي تاسیس جندی شاپور که در سال شمسي ۲۰۱۷ ثبت شد دستاوردی بی‌نظیر در معرفی این دانشگاه بود.
وی افزود: با عنایت به دستاوردهای کنگره نخست و همچنين در تقارن با سالروز ولادت فاطمه زهرا (س) و همچنين پاسداشت مقام بانوان، بار دیگر شاهد برگزاری دومین کنگره جندی شاپور هستیم. بی گمان دستاوردهای این کنگره نیز باشکوه خواهد بود. امید است که مسئولان تراز اول آموزش عالی به این دانشگاه باستانی عنایت داشته باشند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

دومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور در دانشگاه صنعتی جندی شاپور آغاز به کار کرد در تاریخ ۷ December 1397 | 10:16 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *