راه‌های گسترش همکاری های علمی و همچنين فناوری ایران با اتحادیه آفریقا – شریف

راه‌های گسترش همکاری های علمی و همچنين  فناوری ایران با اتحادیه آفریقا – شریف

به نقل از شریف: راه‌های گسترش همکاری های علمی و همچنين فناوری ایران با اتحادیه آفریقا

راه های توسعه همکاری های علمی و همچنين فناوری جمهوری اسلامی ایران و همچنين اتحادیه آفریقا در دیدار “سارا آنیانگ اگبور”، کمیسیونر منابع انسانی، علوم و همچنين فناوری اتحادیه آفریقا با دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سالارآملی در این دیدار، نگاه وزارت علوم در همکاری علمی فناوری با آفریقا را “مثبت” خواند و همچنين با اشاره به پتانسیل‌ها و همچنين دستاوردهای علمی کشورمان، زمینه‌های همکاری دو طرف بویژه در حوزه‌های نانوفناوری، فناوری‌های زیستی، علوم مهندسی و همچنين هوافضا را بسیار مناسب ارزیابی کرد.
وی، آمادگی ایران را در زمینه انتقال تجارب و همچنين دستاوردهای علمی فناوری شامل تبادل استاد و همچنين دانشجو، همکاری مشترک پژوهشی و همچنين آموزش‌های مهارتی در حوزه‌های مورد نیاز کشورهای عضو اتحادیه به کمیسیونر اتحادیه آفریقا اعلام کرد.
سارا آنیانگ اگبور، کمیسیونر منابع انسانی، علوم و همچنين فناوری اتحادیه آفریقا نیز در این دیدار پیشرفت‌های علمی و همچنين فناوری ایران را “بسیار برجسته و همچنين قابل توجه ” توصیف کرد و همچنين حضور قابل ملاحظه زنان در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علمی را “ستودنی” دانست.
وی با اشاره به دستور کار ۲۰۶۳ این اتحادیه برای ۵۰ سال شمسي آینده قاره آفریقا، زمینه را برای مشارکت ایران و همچنين دانشگاه‌های آن هم در تحقق این دستور کار مناسب دانست و همچنين خواهان حضور بیشتر ایران در آفریقا با تمرکز بر حوزه نانو فناوری، علوم زیستی، فناوری اطلاعات، دوره‌های مهارتی و همچنين شغلی و همچنين بهبود کیفیت آموزش شد.
در این دیدار دکتر ماهاما اودراگو مدیر منابع انسانی و همچنين علم و همچنين فناوری اتحادیه آفریقا و همچنين دکتر بلای کاسا رئیس دانشگاه پان افریکن، کمیسیونر اتحادیه را همراهی کردند.
همچنین رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، نماینده نهاد مسائل دانشجویان و همچنين مدیران بین‌الملل دانشگاه‌های فنی و همچنين حرفه‌ای، جامع علمی کاربردی و همچنين پژوهشگاه ملی ژنتیک و همچنين زیست فناوری برای همکاری با کشورهای عضو اتحادیه آفریقا اعلام آمادگی کردند.
ل.م ۵۴/

راه‌های گسترش همکاری های علمی و همچنين فناوری ایران با اتحادیه آفریقا در تاریخ ۱۹ December 1397 | 1:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *