رستوران مکمل یاس در دانشگاه تفرش به بهره‌برداری رسید – شریف

رستوران مکمل یاس در دانشگاه تفرش به بهره‌برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: رستوران مکمل یاس در دانشگاه تفرش به بهره‌برداری رسید

رستوران مکمل یاس دانشگاه تفرش طی مراسمی با حضور ذوالفقار یزدان مهر مشاور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين رئیس صندوق رفاه دانشجویان، رییس دانشگاه تفرش و همچنين جمعی از مسئولان و همچنين دانشجویان، امروز (دوشنبه) افتتاح و همچنين به بهره‌برداری رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تفرش، یزدان‌مهر در آیین افتتاح این رستوران، ایجاد رستوران های مکمل را گامی مثبت در جهت ارتقای خدمت‌رسانی همراه با کرامت انسانی به دانشجویان عنوان کرد.
وی تصریح کرد: در دو سال شمسي قبل ۱۰۳ رستوران مکمل در دانشگاه‌های کشور به بهره‌برداری رسیده که این رستوران‌ها نقش مهمی را در جهت بهبود، ارتقاء و همچنين تنوع‌بخشی به غذای دانشجویان ایفا کرد است.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: بر اساس نقل از‌های دریافت شده، در بعضی از دانشگاه‌های کشور ۶۰ قسمت و بخش از دانشجویان از رستوران های مکمل بهره بري و استفاده می‌نمایند.
وی خاطرنشان کرد: در صورتي که دانشگاه ها اقدام به ایجاد رستوران های مکمل نمایند از سوی این صندوق حمایت مالی می‌شوند و همچنين در صورتي که قسمت و بخش خصوصی وارد گردد از حمایت ها و همچنين تسهیلات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري بر اساس توافق طرفین از سوی صندوق رفاه دانشجویان برخوردار می‌گردند.
یزدان‌مهر با اشاره به اینکه به تا حال ۳۷۰ میلیارد ریال به دانشگاه ها در خصوص حل کمبود فضاهای سراهای دانشجویی پرداخت شده است گفت: صندوق رفاه دانشجویان در راستای بهبود فضاهای خوابگاهی در چهار سال شمسي قبل حدود ۵۸۷ سرای دانشجویی را به سطوح بالاتر ارتقا و همچنين با هم افزایی با نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين ظرفیت سازی شکل گرفته تلاش می‌نماید کمبود فضای ۲۰۰ سرای دانشجویی را در طول برنامه جذاب و جالب و خوب ششم جبران نماید.
وی افزود: در این راستا ۳۳ سرای دانشجویی از ابتدای سال شمسي جاری به تا حال با تصویب کمیسیون دائمی صندوق تصویب و همچنين عملیات اجرایی آن هم آغاز و همچنين ۲۸ خوابگاه دخترانه توسط بنیاد ۱۵ خرداد در منطقه ها و مناطق کمتر توسعه یافته عملیاتی شده است که دارای ۸۰ قسمت و بخش پیشرفت فیزیکی می باشند.
یزدانمهر ایجاد اتاق های تندرستی در سراهای دانشجویی را گامی موثر در راستای سلامت، نشاط و همچنين تندرستی دانشجویان دانست و همچنين گفت: به تا حال ۲۰۰ مجوز اتاق تندرستی به دانشگاه ها داده شده است که ۱۴۰ اتاق ایجاد گردیده است و همچنين تلاش می‌گردد تا پایان سال شمسي نیز اعتبارات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای ایجاد اتاق تندرستی به دانشگاه تفرش تخصیص یابدتا با ایجاد جاده تندرستی در مجتمع خوابگاهی خواهران دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده دانشجو بتوانند در فضایی امن، سالم و همچنين با نشاط تحصیل نمایند.
وی افزود: از ابتدای سال شمسي جاری به تا حال نیز با هم افزایی گرفته شده با نهاد مسائل دانشجویان ایجاد ۲۸ چمن مصنوعی در دانشگاه ها عملیاتی گردیده است و همچنين تلاش می‌مي شود این آمار به ۴۰ مورد توسعه و همچنين افزایش یابد.
یزدان‌مهر اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و همچنين حمایت از کالای ایرانی کارگاه های تجربه و مهارت بالا محور در سراهای دانشجویی ایجاد گرشدهدیده است تا با تکیه بر دانش و همچنين تجربه و مهارت بالا افزایی دانشجویان، بسترهای اشتغال دانشجویان در حین تحصیل را در محیط دانشگاه فراهم و همچنين از تولیدات داخلی آنان حمایت گردد.
وی در سفر یک‌روزه خود به دانشگاه تفرش ضمن حضور در یادمان شهدای گمنام این دانشگاه و همچنين ادای احترام به مقام شامخ شهدا از سراهای دانشجویی و همچنين سلف غذاخوری دانشجویان دانشگاه تفرش بازدید کرد و همچنين در نشست هیئت رئیسه دانشگاه نیز شرکت کرد.
گفتنی است رستوران مکمل یاس دانشگاه تفرش با ظرفیت ۲۰۰ فرد يا شخص در زمینی به مساحت هزار متر مربع و همچنين با اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
ل.م ۵۴
 

رستوران مکمل یاس در دانشگاه تفرش به بهره‌برداری رسید در تاریخ ۱۳ December 1397 | 4:25 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *