رونمایی از برنامه جذاب و جالب و خوب همکاری صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری – شریف

رونمایی از برنامه جذاب و جالب و خوب همکاری صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری – شریف

به نقل از شریف: رونمایی از برنامه جذاب و جالب و خوب همکاری صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری

نشست رونمایی از برنامه جذاب و جالب و خوب همکاری صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری صبح امروز (یکشنبه) با حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، دکتر سورنا ستاری، دست يار علمی و همچنين فناوری رییس جمهور و همچنين تنی چند از معاونان و همچنين کارشناسان این حوزه در مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد.

به نقل از اداره روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این آیین در ابتدای سخنان خود با اشاره به لزوم همسویی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های صندوق با اهداف در نظر گرفته شده برای آن هم خاطرنشان کرد: همکاران ما در صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی بایستی برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی ارائه دهند تا دستاوردها بیش از پیش به اهداف موردنظر صندوق نزدیک مي شود.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه مذاکرات خوبی در جهت تحرک بیشتر صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری صورت گرفته اظهار داشت: امیدوارم با حضور جناب دکتر وحدت و همچنين همکاران وی در خصوص برنامه جذاب و جالب و خوب‌های در نظر گرفته شده صندوق پژوهش و همچنين فناوری، شاهد تحولات خوبی باشیم و همچنين این دوستان با بازنگری در معظلات و مسائل و مشکلات قبلی صندوق و همچنين نگاه آینده نگرانه خود صندوق را به اهداف درنظرگرفته شده برای آن هم بیش از پیش نزدیک کنند.
دکتر غلامی در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم حمایت جدی از طرح‌های دانش بنیان افزود: حمایت از ایده‌های دانش بنیان با توجه به ریسک‌پذیری آن هم به حمایت جدی و همچنين قانونمند نیاز دارد که این مهم در صندوق پژوهش و همچنين فناوری امکان‌پذیر خواهد بود.

لزوم بهره بري و استفاده از روش‌های نوین در صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی
دکتر سورنا ستاری، دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهور به عنوان سخنران بعدی سخنان خود را با تاکید بر وجود ضرورت‌های مهم‌تر از سرمایه مادی در طرح‌های دانش بنیان آغاز کرد و همچنين گفت: به نظر من در اکوسیستم دانش بنیان، پول اولویت کمتری نسبت به موضوعات دیگری دارد و همچنين شاید بتوان سرمایه مادی را اولویت پنجم یا ششم در نظر گرفت.
وی با اشاره به اینکه نخست باید فضای یک اکوسیستم ساخته مي شود خاطرنشان کرد: صاحبان استارتاپ‌ها باید در کنار ایده و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن نو، تلاش را هم ضمیمه طرح‌های خود کنند.
دکتر ستاری در پایان سخنان خود با تاکید بر لزوم بهره بري و استفاده از روش‌های نوین در صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی افزود: این صندوق باید روش‌های جدید و همچنين مدرن سرمایه گذاری را به جای روش‌های سنتی توسعه دهد. به عنوان نمونه قرار نیست ما هم از روش‌های ضمانتی سنتی همچون سند زمین و همچنين ساختمان بهره بري و استفاده کنیم. ضمانت ما طرح، ایده و همچنين تلاش صاحبان استارتاپ ها خواهد بود.
در قسمت و بخش دیگری از نشست، دکتر علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با اشاره به مدل تأمین مالی صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری در خصوص همکاری‌های بین دو صندوق در خصوص موضوعاتی همچون چابک کردن فرآیندهای صندوق، تمرکززدایی از صندوق فناوری و همچنين بهره بري و استفاده از سرمایه‌گذاری‌های دیگر قسمت و بخش‌ها و همچنين نحوه اعطای تهسیلات مالی سخن گفت.
وی در پایان اظهار داشت: هم اکنون ۲۵ صندوق فعال در سطح کشور به فعالیت می‌پردازند.
در ادامه نماینده صندوق پژوهش و همچنين فناوری دانشگاه تهران به نمایندگی از صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری به ایراد سخنرانی پرداخت و همچنين اظهار داشت: با بروز تغییرات جدید در صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی، امید بی‌سابقه‌ای در ما ایجاد شد و همچنين ما تصور این را نمی‌کردیم که در این مدت زمان کم این تعداد همکاری‌های جدید و همچنين خط اعتباری جديد و تو و تازه منعقد مي شود.
وی در پایان سخنان خود به نمایندگی از صندوق‌ها اظهار داشت: قول خواهیم داد که این اعتماد به صندوق‌ها نتایج مثبتی را در آینده رقم بزند.
در ادامه نشست قرارداد همکاری میان صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی و همچنين صندوق پژوهش و همچنين فناوری به امضای وزیر علوم و همچنين دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهور رسید. این دو مقام همچنین لوح یابود تفاهم نامه را نیز امضاء کردند.
بعد از امضای تفاهم‌نامه، ۹ صندوق پژوهش و همچنين فناوری شامل صندوق پژوهش و همچنين فناوری اصفهان، صندوق کریمه، صنذوق فناوری‌های نوین، صندوق پژوهش و همچنين فناوری تجهیزات پژشکی، صندوق پژوهش و همچنين فناوری غیر دولتی خراسان، صندوق پژوهش و همچنين فناوری صنعت برق و همچنين انرژی، صندوق پژوهش و همچنين فناوری غیر دولتی دانشگاه تهران، صندوق توسعه صادرات و همچنين فناوری شریف و همچنين صندوق پژوهش و همچنين فناوری غیر دولتی یزد متن تفاهم‌نامه‌های خود را از وزیر علوم و همچنين دست يار علمی و همچنين فناوری رئیس جمهور دریافت کردند.
مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري به ذکر است این نشست با همکاری کارگروه صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری، نهاد ریاست جمهوری و همچنين صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی برگزار شد.
ه.ع ۷۴/ ل.م ۵۴

رونمایی از برنامه جذاب و جالب و خوب همکاری صندوق نوآوری و همچنين شکوفایی با صندوق‌های پژوهش و همچنين فناوری در تاریخ ۱۹ December 1397 | 4:00 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *