ضرورت آشنایی مدیران با مأموریت‌های نهاد خود/ لزوم مشارکت بدنه دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها – شریف

ضرورت آشنایی مدیران با مأموریت‌های نهاد خود/ لزوم مشارکت بدنه دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها – شریف

به نقل از شریف: ضرورت آشنایی مدیران با مأموریت‌های نهاد خود/ لزوم مشارکت بدنه دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها

قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی در پنجمین نشست مدیریت در آموزش عالی بر ضرورت آشنایی مدیران با مأموریت‌های نهاد خود و همچنين لزوم مشارکت بدنه دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر عبدالرضا باقری در این نشست که در محل این وزارت خانه برگزار شد، با اشاره به این نقطه که مدیران آموزش عالی، مدیریت بر نخبگان را به دست دارند و همچنين دانشگاه یک نهاد استثنایی است گفت: مدیریت بر اعضای هیات علمی و همچنين دانشجویان کاری خاص و همچنين پیچیده است.
وی تأکید کرد: زمانی که مسئولیتی را بر عهده می‌گیریم باید با ماموریت های آن هم دستگاه آشنا باشیم و همچنين اهداف دوره مدیریتی خود را ترسیم کنیم؛ از حاشیه‌ها پرهیز کرده و همچنين با برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای انجام اقدامات ضروری و همچنين مدیریت زمان جلو برویم.
وی، آشنایی با قوانین و همچنين مقررات را از ضروری‌ترین اقدامات در مدیریت اجرایی برشمرد و همچنين گفت: از آنجا که دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی در چارچوب ماده یک قانون احکام دائمی بر مبنای مصوبات هیأت‌های امنا اداره می‌شوند، مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است مدیران آموزش عالی نسبت به این ضوابط و همچنين مقررات آشنایی کافی داشته و همچنين به آن هم‌ها اشراف کامل داشته باشند.
قائم مقام وزیر علوم اظهار داشت: مشارکت اشخاص در تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها و همچنين سیاست‌ها از موارد و نکات مهم به شمار می‌آید و همچنين باید بدانیم در سازمانی که کار می کنیم با اشخاص برجسته و همچنين نخبه سروکار داریم پس با مشارکت بدنه دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها و همچنين جلب نظر اشخاص، برگزاری جلسات و همچنين شورا ها و همچنين دیدار و همچنين گفت‌وگو با اعضای هیات علمی می‌توانیم بهتر تصمیم گیری کنیم.
وی ادامه داد: مدیر باید بداند همکارانش از چه استعدادهایی برخوردار خواهند بود و همچنين از هر کس با توجه به استعدادی که دارد بهره‌مند مي شود تا به پیشبرد کارها و همچنين ماموریت‌های آن هم نهاد کمک مي شود.
دکتر باقری سپردن مسئولیت‌ها بر اساس قابلیت‌های اشخاص را بسیار مهم دانست و همچنين گفت: سپردن مسئولیت به اشخاص با کفایت و همچنين باتجربه، صاحب دانش و همچنين باانگیزه، به مدیران در پیشبرد فعالیت‌های نهاد کمک شایانی می‌کند.
قائم مقام وزیر علوم به ظرفیت‌سازی در اشخاص اشاره کرد و همچنين افزود: این کار از سه راه مطالعه، ملاقات با اشخاص صاحب‌نظر و همچنين بازدید از مکان‌های موفق صورت می‌گیرد؛ ما باید مراقب باشیم که مدیران را به حال خود رها نکنیم و همچنين شرح وظایف‌شان را مشخص کنیم. با اشخاص موثر و همچنين با تجربه ملاقات کرده و همچنين از آنها جهت سخنرانی و همچنين ارائه طریق در نهاد تحت پوشش‌مان دعوت کنیم و همچنين هر رئیس باید سعی کند در طول سال شمسي حداقل از ۵ دانشگاه برتر بازدید و همچنين از تجربیات آنها بهره گیری کند.
وی افزود: در مسئولیت‌های خطیر از اشخاص مناسب و همچنين برجسته بهره بري و استفاده کنیم و همچنين محیط مناسبی را فراهم کنیم تا از نظرات دیگران بهره‌مند شویم و همچنين اشخاص هم بتوانند معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين نقطه‌نظرهایشان را بیان کنند و همچنين بخصوص از نظرات استادان پیشکسوت بهره بري و استفاده مي شود.
قائم مقام وزیر علوم با بیان اینکه تشویقات دوره‌ای بسیار مهم است و همچنين باعث انگیزه می‌مي شود گفت: این تشویقات باید به موقع و همچنين به جا باشد و همچنين متناسب با امکانات آن هم نهاد صورت گیرد. باید نسبت به مسایل نیروی انسانی بی توجه نباشیم و همچنين در معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مصائب در کنارشان حضور داشته باشیم زيرا و به درستي که کارکنان از ارکان پیشرفت ماموریت‌های یک مجموعه به شمار می‌روند.
قائم مقام وزیر علوم با محترم شمردن نظرات و همچنين انظار و افکار اشخاص یک مجموعه گفت: سعی نکنیم بین خودمان و همچنين دستگاه دیواربکشیم و همچنين سرعت در رسیدگی به تقاضاهای کارکنان و همچنين ایجاد فرصت‌های مناسب برای آنان را سرلوحه کسب و کار خود قرار دهیم.
دکترباقری به نظارت مستمراشاره کرد و همچنين افزود: بازدید های غیر رسمی مدیران از محیط های تحت پوشش‌شان و همچنين ملاقات با اشخاص و همچنين اعضا در محیط کار بسیار نقش مثبتی در روحیه همکاران ایجاد می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: با همکاران مدارا و همچنين تواضع داشته باشیم و همچنين از پیش داوری ها و همچنين قضاوت‌های عجولانه پرهیز کنیم. سعی کنیم اشخاص منفی‌باف را از دایره مدیریتی خود دور نگه داریم زیرا چنین افرادی اقتدار و قدرت جسارت و همچنين انگیزه را از مدیران می‌گیرند.
قائم مقام وزیر علوم در ادامه افزود: توجه به انظار و افکار عمومی بسیار مهم است یعنی مدیر در نهاد باید به انظار و افکار عمومی اشراف داشته باشد و همچنين از سخنرانی های زیاد پرهیز کند.
وی گفت: مدیری موفق است که خلاقیت و همچنين ابتکار عمل داشته باشد و همچنين در تصمیم‌گیری‌ها و همچنين تغییرات شجاعت داشته و همچنين روحیه اشخاص مجموعه را تقویت کند و همچنين با حفظ امید در بین اشخاص از دلسردی مجموعه بپرهیزد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

ضرورت آشنایی مدیران با مأموریت‌های نهاد خود/ لزوم مشارکت بدنه دانشگاه‌ها در تصمیم‌گیری‌ها در تاریخ ۲۲ December 1397 | 10:52 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *