ضرورت تمرکز نخبگان روی نیازهای اصلی کشور – شریف

ضرورت تمرکز نخبگان روی نیازهای اصلی کشور – شریف

به نقل از شریف: ضرورت تمرکز نخبگان روی نیازهای اصلی کشور

دست يار اول رئیس جمهوری در ششمین همایش ملی پیشرفت و همچنين توسعه علمی کشور اظهار داشت: در مقطع کنونی، اولویت نخبگان، اندیشمندان و همچنين تيم‌های مرجع باید تمرکز بر روی نیاز‌های اصلی کشور باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری صدا و همچنين سیما، دکتر اسحاق جهانگیری در این آیین که به میزبانی دانشگاه خاتم برگزار شد، گفت: یکی از سرفصل‌ها در این باره ترمیم و همچنين بالا بردن سرمایه اجتماعی و همچنين همچنین امید به آینده است.
وی با بیان اینکه سرمایه اجتماعی مهم‌ترین سرمایه برای برون رفت از معظلات و مسائل و مشکلات پیش رو و همچنين یکی از نیازهای اصلی کشور است تصریح کرد: برای ترمیم سرمایه اجتماعی، نقش نخبگان، استادان دانشگاه‌ها بیش از حکومت است.
دکتر جهانگیری افزود: یکی دیگر از موضوعات؛ ارتقاء و همچنين سطح تفاهم، مشارکت سیاسی و همچنين گفتگوی ملی است و همچنين حل مسائل داخلی کشور در مقطع کنونی از هر پيشامد جديد دیگری مهم‌تر و همچنين واجب‌تر است.
وی با بیان اینکه ارتقای سطح استقلال و همچنين اقتدار ملی کشور در مواجهه با مسائل جهانی و همچنين منطقه‌ای از دیگر موضوعات و همچنين سرفصل‌ها است، گفت: ما به عنوان نخبگان و همچنين صاحب‌نظران رسالتی بر عهده داریم و همچنين آن هم این است که چگونه اقتدار و همچنين استقلال کشور را حفظ کنیم که با عزتمندی باشد.
دست يار اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: چالش‌های جدی در مسائل اقتصادی یکی دیگر از موضوعات و همچنين سرفصل ها است و همچنين باید راهکارهایی پیدا کنیم تا از چالش‌ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات عبور کنیم.
وی افزود: تقریباً هیچ صاحب نظر اقتصادی نیست که نگوید یکی از مهم‌ترین چالش‌ها؛ دولتی بودن اقتصاد است.
دکتر جهانگیری گفت: اتکا به نفت نیز یکی از ساختارهای مشکل اقتصادی کشور است و همچنين امروز نیز آمریکایی ها می‌خواهند از این طریق به کشور فشار وارد کنند.
وی عنوان کرد: بودجه، نظام بانکی کشور، صندوق های بازنشستگی، آب و همچنين محیط زیست به مسائل جدی کشور تبدیل شده است و همچنين مجموعه چالش ها و همچنين ابر چالش‌هایی وجود دارد که باید به آنها پرداخته مي شود.
دست يار اول رئیس جمهوری افزود: به نظر بسیاری از صاحب نظران توسعه علمی می تواند توسعه ملی را نهاد دهد و همچنين پیش نیاز توسعه ملی؛ توسعه علمی است.
وی تصریح کرد: بار اصلی توسعه کشور بر عهده مراکز علمی، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری است و همچنين انجمن‌های علمی نیز به عنوان نهاد واسط میان دانشگاه ها و همچنين مراکز اجرایی می‌توانند قسمت و بخش عمده‌ای از توسعه علمی کشور را به دوش بگیرد.
دکتر جهانگیری افزود: برای اداره کشور در مقطع کنونی که در شرایط دشوار و همچنين خطیری قرار گرفته‌ایم دستمان را به سوی همه دلسوزان دراز می کنیم و همچنين از جامعه نخبگان و همچنين علمی کشور انتظار داریم تا کمک کنند و همچنين کشور را از این شرایط عبور دهیم.
وی در قسمت و بخش دیگری از سخنانش گفت: در هر کشوری زمانی که درک مشترکی از مسائل بنیادین بیابیم و همچنين در سطوح تصمیم گیری و همچنين تصمیم سازی اجتماعی از آن هم بهره‌مند شویم، اقتدار و قدرت حل و همچنين شانس به نتیجه رساندن آن هم بیشتر می‌مي شود.
گفتنی است در این مراسم از ۲۲ انجمن عملی برتر و همچنين یا دارای روند رشد بالا با اهدای لوح قدردانی شد.
ل.م ۵۴/
 

ضرورت تمرکز نخبگان روی نیازهای اصلی کشور در تاریخ ۱ December 1397 | 9:10 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *