ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های خود در جهت درآمدزایی/ لزوم نگاه ملی به آموزش عالی – شریف

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های خود در جهت درآمدزایی/ لزوم نگاه ملی به آموزش عالی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های خود در جهت درآمدزایی/ لزوم نگاه ملی به آموزش عالی

وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست با هیئت رئیسه و همچنين مدیران دانشگاه گیلان به طرح ساماندهی آموزش عالی اشاره کرد و همچنين خواستار دور شدن از نگاه محلی و همچنين منطقه‌ای و همچنين داشتن نگاه ملی به آموزش عالی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دکتر منصور غلامی در این نشست با اشاره به چالش‌های بودجه‌ای این وزارت خانه، حمایت‌های دولتی را کمتر از نیازهای موجود خواند و همچنين خواستار حرکت دانشگاه‌ها به سمت بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های خود برای درآمدزایی شد.
وزیر علوم با اشاره به برگزاری المپیاد ورزشی دانشگاه ها و همچنين موسسات آموزش عالی کشور در دانشگاه گیلان در سال شمسي ۱۳۹۹، این المپیاد را فرصت مناسبی برای ایجاد یک ظرفیت ورزشی خوب در استان و همچنين دانشگاه گیلان دانست.
دکتر احمد رضی، رئیس دانشگاه گیلان نیز با اشاره به تدوین سند راهبردی دانشگاه و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب عملیاتی، “برنامه جذاب و جالب و خوب محوری” را اولویت اصلی دانشگاه دانست.
فعالیت های بین‌المللی، جذب دانشجویان خارجی، جلب حمایت خیرین و همچنين ارتباط با صنعت و همچنين جامعه از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های مهم مورد اشاره رئیس دانشگاه گیلان بود.
دکتر رضی در ادامه فرسودگی سازه آزمایشگاه ها و همچنين کمبود وسائل آزمایشگاهی را از معظلات و مسائل و مشکلات تيم های علمی دانشگاه دانست و همچنين خواستار توجه ویژه وزارت علوم به این مسائل شد.
شایان ذکر است در پایان مراسم که با ارائه نظرات مدیران دانشگاهی همراه بود، قرارداد همکاری میان دانشگاه گیلان و همچنين مهندس عبدالله نوید یکی از خیّرین دانشگاه جهت ساخت فاز دوم ساختمان فارم دانشکده علوم کشاورزی با برآورد هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال امضا شد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های خود در جهت درآمدزایی/ لزوم نگاه ملی به آموزش عالی در تاریخ ۲۱ December 1397 | 8:12 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *