طراحی نرم افزار شبیه‌ساز الکترو مغناطیسی برای ساختارهای پهناور و بزرگ توسط پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینای همدان – شریف

طراحی نرم افزار شبیه‌ساز الکترو مغناطیسی برای ساختارهای پهناور و بزرگ توسط پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینای همدان – شریف

به نقل از شریف: طراحی نرم افزار شبیه‌ساز الکترو مغناطیسی برای ساختارهای پهناور و بزرگ توسط پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینای همدان

نرم افزار شبیه‌ساز الکترو مغناطیسی برای ساختار های پهناور و بزرگ در مقایسه با طول موج (Scatlyze) توسط محققان دانشگاه بوعلی سینای همدان، طراحی و همچنين به عنوان یکی از طرح‌های صنعتی برگزیده دانشگاه‌ها و همچنين پژوهشگاه‌های کشور معرفی شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، طراحی و همچنين ساخت نرم‌افزارهای شبیه‌سازی امواج الکترو مغناطیسی در برخورد با اشیای پهناور و بزرگ و همچنين خیلی پهناور و بزرگ، در مقایسه با طول موج برای ساخت تمامی تجهیزات در این حوزه ضروری است.
مهم‌ترین مزیت این نرم‌افزار، که بر پایه روش ممان برای محاسبه سطح مقطع راداری اجسام پهناور و بزرگ و همچنين خیلی پهناور و بزرگ در مقایسه با طول موج پیاده‌سازی شده، سرعت محاسباتی بالا با بهینه سازی روش عددی ممان و همچنين موازی سازی چند هسته‌ای است.
نرم افزار مذکور در مقایسه با نرم افزارهای تجاری رواج پيدا کرده مانندFEKO ، سطح مقطع راداری را بیش از ۱۰ برابر سریع‌تر محاسبه می‌کند.
از دستاوردهای ویژه‌ای که این طرح نرم‌افزاری به دنبال دارد، می‌قدرت به محاسبه سطح مقطع راداری اجسام پهناور و بزرگ و همچنين خیلی پهناور و بزرگ در مقایسه با طول موج که امکان شبیه سازی آن هم‌ها با نرم‌افزار های تجاری و همچنين کامپیوترهای رواج پيدا کرده وجود ندارد، افزایش چند برابری سرعت محاسبات نسبت به نرم افزارهای تجاری رواج پيدا کرده مانندFEKO، محیط گرافیکی با کیفیت بالا برای ارتباط با کاربر وحل معظلات و مسائل و مشکلات صنعت در این حوزه اشاره کرد.
گفتنی است این نرم افزار در آینده می‌تواند در صنایع الکترونیکی، الکتریکی و همچنين تولیدات متنوع و گوناگون و مختلف مورد بهره بري و استفاده قرار گیرد.
م.ف ۷۷/ ل.م ۵۴
 

طراحی نرم افزار شبیه‌ساز الکترو مغناطیسی برای ساختارهای پهناور و بزرگ توسط پژوهشگران دانشگاه بوعلی سینای همدان در تاریخ ۵ December 1397 | 8:28 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *