علم و همچنين فناوری، محور نظام‌های تمدن زاست/ بین‌المللی سازی علم و همچنين فناوری؛ زمینه‌ساز خلق دنیای راحت‌تر – شریف

علم و همچنين فناوری، محور نظام‌های تمدن زاست/ بین‌المللی سازی علم و همچنين فناوری؛ زمینه‌ساز خلق دنیای راحت‌تر – شریف

به نقل از شریف: علم و همچنين فناوری، محور نظام‌های تمدن زاست/ بین‌المللی سازی علم و همچنين فناوری؛ زمینه‌ساز خلق دنیای راحت‌تر

قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین‌الملل و همچنين رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در دومین کنگره بین المللی جندی شاپور، محور نظام‌های تمدن زا را علم و همچنين فناوری دانست و همچنين گفت: در صورتي که علم و همچنين فناوری را بین‌المللی کنیم دنیای بهتری خواهیم داشت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حسین سالار آملی در این آیین که امروز (سه‌شنبه) به میزبانی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد، با اشاره به چگونگی شکل‌گیری نظام‌های تمدن‌زا گفت: نظام تمدن‌زای ایران باستان، دارای سه‌ویژگی دانش ایران باستان برای رفاه جامعه، آزادی چرخه دانش در ایران باستان و همچنين نو آوری است.
وی افزود: دانش ایران‌باستان در خدمت رفاه جامعه بود و همچنين به همین دلیل تولید ثروت و همچنين رفاه برای جامعه را به دنبال داشت که نمونه شاخص آن هم دانش حفر قنات و همچنين آبیاری است.
به گفته قائم مقام وزیر در مسائل بین الملل، در ایران باستان دانش تنها محدود به کشور نمی‌شد بلکه پذیرای عالمان و همچنين اندیشمندانی از اقصی نقاط جهان بود. آن هم‌گونه که دانشگاه پزشکی جندی شاپور میزبان بیماران زیادی از هند، چین و همچنين سرتاسر گیتی بود؛ ویل دورانت نویسنده مشهور تاریخ تمدن در اثر خود به این مهم اشاره ویژه داشته است.
دکتر سالارآملی، نوآوری را دیگر ویژگی مهم دانش ایران‌باستان برشمرد و همچنين تصریح کرد: در سایه این ویژگی‌های تمدن‌ساز ایرانی، در صورتي که علم و همچنين فناوری را بین‌المللی کنیم دنیای راحت‌تری برای خود خلق خواهیم کرد.
گفتنی است دومین کنگره بین المللی جندی شاپور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، روسای دانشگاه‌ها و همچنين میهمانانی از کشورهای فرانسه، ایتالیا و همچنين هند در حال برگزاری است.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

علم و همچنين فناوری، محور نظام‌های تمدن زاست/ بین‌المللی سازی علم و همچنين فناوری؛ زمینه‌ساز خلق دنیای راحت‌تر در تاریخ ۷ December 1397 | 10:59 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *