فضای دانشگاه ها نیازمند شور و همچنين نشاط دانشجویی است – شریف

فضای دانشگاه ها نیازمند شور و همچنين نشاط دانشجویی است – شریف

به نقل از شریف: فضای دانشگاه ها نیازمند شور و همچنين نشاط دانشجویی است

دکترمنصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در جمع نمایندگان تشکل های صنفی، سیاسی و همچنين علمی دانشگاه گیلان گفت: فضای دانشگاه ها نیازمند شور و همچنين نشاط دانشجویی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دکترغلامی با بیان اینکه موضوع توجه به جوانان و همچنين بیانیه اخیر مقام معظم رهبری موسوم به گام دوم محور اصلی است، اظهار کرد: بایستی به دست خودمان این امانت‌ها را به دست جوانان بدهیم؛ در انتصابات یک سال شمسي و همچنين نیم قبل، رؤسای دانشگاه‌ها متوسط ۱۰ سال شمسي نسبت به پیشینیان خود جوون‌تر خواهند بود.
وزیرعلوم، بیان داشت: در زمان حاضر، ۲۵ قسمت و بخش از اعضای هیأت علمی زن خواهند بود و همچنين طی پنج سال شمسي قبل، ۳۸ قسمت و بخش استخدام‌های اعضای هیأت علمی زنان بودند که به تدریج به مدیریت‌ها نیز راه می‌یابند؛ ضمن این که در وزارت علوم چهار تا پنج مدیر کل از زنان خواهند بود.
دکترغلامی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود کانون‌ها و همچنين انجمن‌های علمی را مجموعه بسیار ارزشمندی دانست و همچنين خاطرنشان کرد: اینکه این انجمن‌ها و همچنين کانون‌ها جمع زیادی از دانشجویان را به سمت فعالیت اجتماعی و همچنين فرهنگی می‌کشانند، ارزشمند است.
وی با بیان این که نیاز است تا تشکل‌های صنفی اعضای هیأت علمی با صبر و همچنين حوصله جایگاه خودشان را نشان دهند، تصریح کرد: تشکل‌های صنفی اعضای هیأت علمی بایستی جایگاه‌شان را از باب این که حرکت آنها کارشناسی و همچنين هم افزایی است، تثبیت کنند.
دکترغلامی با بیان این که دانشگاه‌های پهناور و بزرگ ما دانشجویان با شرایط علمی آموزش می‌دهند، اظهار داشت: آموزش‌های کاربردی ما محدود به چند دانشگاه مانند علمی و همچنين کاربردی و همچنين فنی و همچنين حرفه‌ای است.
وی در ادامه گفت: این که قسمت و بخش بیرونی نمی‌تواند بلافاصله فارغ التحصیلان را به کار گیرد، بخشی برای آن هم است که باید ببینیم که آنها ساز و همچنين کاری با سطح آموزش ما دارند یا نه، که البته با بهره بري و استفاده از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های تجربه و مهارت بالا افزایی سعی شده که این سازوکارها به شکلی تدبیر مي شود.
وزیرعلوم، با بیان این که دانشگاه‌های ما رویکرد خوبی به سمت حل مسائل کشور دارند، تصریح کرد: کنسرسیومی از دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور با نهاد حفاظت محیط زیست ایجاد شده؛ قرارداد کلانی برای حل مسائل محیط زیستی منعقد گردیده و همچنين احیای دریاچه ارومیه، تالاب انزلی، موضوعات خشکسالی و همچنين کم آبی و همچنين ریزگردهای خوزستان جزو برنامه جذاب و جالب و خوب‌هاست.
دکترغلامی با اشاره به موضوع ساماندهی آموزش عالی در کشور و همچنين اجرای آن هم از سال شمسي آینده اظهار داشت: استادان، دانشجویان همه بایستی برای تحقق این مهم تلاش کنند و همچنين جامعه نیز باید این موضوع را بپذیرد.
وی با تاکید براین که گفتمان همراهی و همچنين همدلی در دانشگاه‌ها بایستی بیش از پیش توسعه یابد، اضافه کرد: امید، نیاز جامعه ما است و همچنين باید توجه داشته باشیم که نا امید کردن، خیانت به کشور است.
ادای احترام به شهدای گمنام دانشگاه، افتتاح طرح محوطه سازی دانشکده هنر و همچنين معماری، غرس یک اصله نهال در دانشگاه، بازدید از نمایشگاه دستاوردهای دانشگاه، اتصال دانشگاه به شبکه علمی کشور و همچنين افتتاح ایستگاه بین المللی مطالعات اکوسیستم منطقه ها و مناطق مرطوب با همکاری آکادمی علوم چین، حضور در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و همچنين فناوری استان، نشست با مدیران دانشگاه و همچنين نمایندگان تشکل‌های صنفی، سیاسی و همچنين علمی از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های سفر دکترغلامی به دانشگاه گیلان بود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

فضای دانشگاه ها نیازمند شور و همچنين نشاط دانشجویی است در تاریخ ۲۲ December 1397 | 10:06 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *