لزوم تغییر مسیر دانشگاه‌ها برای مشارکت در توسعه کشور – شریف

لزوم تغییر مسیر دانشگاه‌ها برای مشارکت در توسعه کشور – شریف

به نقل از شریف: لزوم تغییر مسیر دانشگاه‌ها برای مشارکت در توسعه کشور

رئیس دانشگاه یزد معظلات و مسائل و مشکلات مالی را یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دانشگاه‌ها دانست و همچنين گفت: دانشگاه‌ها باید با تغییر مسیر حرکت خود بیش از پیش در مسائل توسعه کشور دخالت داده شوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدصالح اولیا صبح امروز (پنجشنبه) در جشن سی سالگی دانشگاه یزد که با حضور وزیر علوم و همچنين جمعی از مسئولان ارشد استان و همچنين جامعه دانشگاهی کشور برگزار شد، با بیان اینکه وضعیت آموزش عالی کشور در شرایط ویژه‌ای قرار دارد، اظهار کرد: بحران‌های مالی شامل چالش‌های جدی جامعه دانشگاهی است که به حمایت کامل مسئولان ارشد کشور نیاز دارد.
وی لزوم ساماندهی آموزش عالی را از دیگر دغدغه‌های جامعه دانشگاهی دانست و همچنين افزود: جهت حرکت دانشگاه باید تغییر کند و همچنين بیشتر در مسائل توسعه کشور دخالت داده شوند.
رییس دانشگاه یزد در ادامه با بیان اینکه جامعه دانشگاهی باید با تقویت انسجام درونی بیش از پیش برای پیشرفت کشور موثر باشند، گفت: دستگاه‌هایی که به نوعی در عملکرد آموزش عالی تأثیر دارند باید نقش این مهم در توسعه کشور را به رسمیت شناخته و همچنين حمایت کنند.
دکتر اولیا با اشاره به ظرفیت جامعه دانشگاهی در تسهیل کردن مسیر توسعه کشور، تصریح کرد: متأسفانه آن هم روش که باید و همچنين شاید جامعه دانشگاهی در برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی‌های کلان کشور دخالت داده نمی‌شوند و همچنين این مهم باید اصلاح مي شود.
وی تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های منسجم آموزشی و همچنين متناسب با نیازهای جامعه را ضروری دانست و همچنين بیان کرد: اساتید و همچنين روئسای دانشگاهی هم باید بیش از پیش نسبت به یکپارچگی برنامه جذاب و جالب و خوب‌های توسعه ای خود اقدام کنند.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

لزوم تغییر مسیر دانشگاه‌ها برای مشارکت در توسعه کشور در تاریخ ۲ December 1397 | 10:20 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *