لزوم تقریب هر چه بیشتر دیدگاه دو نهاد حوزه و همچنين دانشگاه از بعد نظری و همچنين کاربردی به یکدیگر – شریف

لزوم تقریب هر چه بیشتر دیدگاه دو نهاد حوزه و همچنين دانشگاه از بعد نظری و همچنين کاربردی به یکدیگر – شریف

به نقل از شریف: لزوم تقریب هر چه بیشتر دیدگاه دو نهاد حوزه و همچنين دانشگاه از بعد نظری و همچنين کاربردی به یکدیگر

دکتر معصومه ابتکار دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده در بازدید از پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه بر لزوم تقریب هر چه بیشتر دیدگاه دو نهاد حوزه و همچنين دانشگاه از بعد نظری و همچنين کاربردی به یکدیگر تأکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه، دکتر معصومه ابتکار و همچنين دکتر سرمست استاندار قم ضمن حضور در پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه با حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر حکیمیان و همچنين اعضای هئیت علمی این پژوهشگاه دیدار کردند.
دکتر ابتکار در این دیدار با بیان اینکه تقریب حوزه و همچنين دانشگاه هم خواست حضرت امام و پيشوا (ره) بود و همچنين دیدگاه ایشان اظهار داشت: وحدت حوزه و همچنين دانشگاه هم از بُعد نظری و همچنين هم از بُعد کاربردی برای ما مهم است. زيرا و به درستي که در صورتي که حوزه و همچنين دانشگاه نتوانند ارتباط عینی با هم برقرارکنند و همچنين نتوانند در جریان مسائل عینی جامعه و همچنين مسائل جاری کشور قرار گیرند در مباحث کاربردی دچار مشکل خواهیم شد و همچنين در این راستا پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه می تواند کمک کند که این فاصله ها کم مي شود.
وی با اشاره به نظرات و همچنين دیدگاه‌های پیشرو و همچنين نوآورانه حضرت امام و پيشوا خمینی (ره) در ارتباط و رابطه با مسائل زنان، تصریح کرد: ایشان در این عرصه، دریچه های جدیدی را گشودند که یکی از دستاوردهای آن هم، تحولات ارزشمند جامعه زنان در چهار دهه قبل است.
دست يار رئیس جمهور در مسائل زنان و همچنين خانواده با اشاره به وجود برخی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين دغدغه‌ها در حوزه زنان، برخی از اقدامات معاونت زنان و همچنين خانواده رئیس جمهوری در این راستا را مورد توجه قرار داد و همچنين گفت: امروز باید بتوانیم الگوی متعالی همچون حضرت فاطمه زهرا (س) را برای زنان و همچنين دخترک هاي جوان و ازدواج نکرده امروزی تبیین کنیم.
وی تصریح کرد: درخواست ما از پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه این است که در زمینه کارهای پژوهشی و همچنين مطالعاتی در بعد حوزوی و همچنين بعد دانشگاهی شرایطی را فراهم سازد که بتوانیم به پشتوانه آن هم مباحث علمی را به خوبی پیش ببریم.
در ادامه حجت الاسلام و همچنين المسلمین دکتر حکیمیان رئیس پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه با بیان اینکه این پژوهشگاه در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنين جامعه علمی است و همچنين این کار راوظیفه خود می داند اظهار داشت: آمادگی داریم در یک جلسه مباحث علمی مرتبط به حوزه زنان و همچنين خانواده طرح و همچنين دیدگاه‌های خود را مبادله کنیم تا تضارب آراء صورت گیرد و همچنين امید واریم چنین فرصتی در آینده میسر گردد.
وی با بیان اینکه مسائل مرتبط به زنان و همچنين خانواده نیازمند یک طرح کلان است، پیشنهاد داد با توجه به ظرفیت‌های موجود پژوهشگاه این طرح از دیدگاه جامعه شناسی، روانشناسی، تربیتی و همچنين اخلاق و همچنين حقوق مورد مطالعه قرار گرفته و همچنين در قالب کتاب و همچنين دانشنامه تدوین و همچنين چاپ مي شود تا بتوان به عنوان یک مرجع معتبر در حوزه قانون‌گذاری مسائل خانواده و همچنين زنان مورد بهره بري و استفاده قرار گیرد.
سپس نشست علمی با عنوان «محدود سازی اختیار طلاق زوج» با حضور دکتر سجادی، دستیار حقوق شهروندی دست يار رئیس جمهوری در مسائل زنان و همچنين خانواده و همچنين دکتر رحمانی برگزار شد و همچنين محققان پژوهشگاه حوزه و همچنين دانشگاه در این نشست لایحه «محدود سازی اختیار طلاق زوج» را مورد نقد و همچنين بررسی قرار دادند.

ل.م ۵۴
 

لزوم تقریب هر چه بیشتر دیدگاه دو نهاد حوزه و همچنين دانشگاه از بعد نظری و همچنين کاربردی به یکدیگر در تاریخ ۱۳ December 1397 | 4:49 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *