لزوم پایبندی دانشجویان و همچنين تشکل‎های دانشجویی به اقتدار و قدرت نقادی و همچنين نقدپذیری – شریف

لزوم پایبندی دانشجویان و همچنين تشکل‎های دانشجویی به اقتدار و قدرت نقادی و همچنين نقدپذیری – شریف

به نقل از شریف: لزوم پایبندی دانشجویان و همچنين تشکل‎های دانشجویی به اقتدار و قدرت نقادی و همچنين نقدپذیری

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در نشست هم‌اندیشی انجمن‌های دانشجویی دانشگاه‌های استان کرمان با تأکید بر لزوم پایبندی دانشجویان و همچنين تشکل‎های دانشجویی به اقتدار و قدرت نقادی و همچنين نقدپذیری گفت: تمام تشکل‎های دانشجویی و همچنين جریان‌های سیاسی باید دارای نقد باشند و همچنين دانشگاهی که در آن هم دانشجویان و همچنين تشکل‌های به نقد پایبند نباشند حرکات آنها به رکود و همچنين رغبت منجر می‌مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهید باهنر کرمان، حجت الاسلام و همچنين المسلمین رستمی در این نشست که به میزبانی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد، اظهار داشت: کرمان یکی از کانون‌های اصلی انقلاب بود، شخصیت‌ها، اسطوره‌ها، چهره‌های مبارز و همچنين مردمی که در انقلاب و همچنين دفاع مقدس حضور داشتند، از این منطقه برخاستند.
وی افزود: انقلاب اسلامی از زمان قبل از پیروزی با دشمنی جریان غرب ایالات متحد آمریکا مواجه بود. ما امروزه در دوره‌ای به سر می بریم که مسأله ای به‌نام بی‌سوادی همراه با احساس سواد دامنگیر جامعه و همچنين مخاطبان است کسانی که خبرهای جعلی در فضای مجازی به دست‌شان رسیده و همچنين آن هم را تلقی و همچنين قبول کردند و همچنين براساس آن هم قضاوت و همچنين ارزیابی می‌کنند.
حجت الاسلام والمسلمین رستمی خطاب به دانشجویان فعال دانشجویی گفت: تو که نماینده دانشجویان هستید باید خودتان از همه با سوادتر و همچنين هم در پرتوی آن هم، محیط را با دست یافتن، اقدام کردن و همچنين ملتزم بودن به مطالعه، تحقیق، پژوهش و همچنين آشنایی با وسایل مطالبه نمایید.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها عنوان کرد: مسأله کم سوادی در ابعاد متنوع و گوناگون و مختلف جامعه وجود دارد و همچنين راهکار آن هم این است که همگی اهل مطالعه باشیم و همچنين هرکس مطالعه بیشتری دارد قطعاً توانمندی بیشتری در اقدام مخاطب خود دارد.
وی گفت: انقلاب اسلامی، شعار بازگشت به شهروندان و مردم شهر و همچنين انتخاب حاکمان توسط شهروندان و مردم شهر و همچنين اداره کشور توسط شهروندان و مردم شهر را با شعار اسلام مطالبه کرد که باعث تزلزل در حاکمیت کشورهای وابسته به آمریکا شده است.
حجت الاسلام و همچنين المسلمین رستمی تصریح کرد: کسانی که در مورد سایه جنگ حرف می‌زنند، بدانند که سایه جنگ را سردار سلیمانی ها و همچنين تهرانی مقدم ها دور کردند.
وی در خصوص چالش تمدن و همچنين ایدئولوژی که انقلاب اسلامی با غرب ایجاد کرد گفت: محتوای تمدن غرب نظام فکری لیبرال دموکراسی است؛ نظامی که چند صد سال شمسي تولید محتوا برای آن هم شده است و همچنين تمدن؛ مجموعه عناصری است که هویت، فرهنگ، دانش و همچنين سبک زندگی یک جامعه را شکل می‌دهد و همچنين تمدن امروز جهان یک تمدن غربی است و همچنين امروزه تمامی ابزارهایی از قبیل دوربین، تلویزیون، میکروفون و همچنين… محصول یک تمدن است و همچنين این تولیدات بر مبنای، مبانی آن هم تمدن شکل گرفته که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند: این تمدن در حال فروپاشی است.
رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‎های کشور عنوان کرد: گام دوم که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ترسیم کردند دارای سه مرحله خودسازی، جامعه پردازی و همچنين تمدن سازی است.
در ادامه حجت الاسلام و همچنين المسلمین صباحی رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان کرمان خاطر نشان کرد: جمع‌های دانشجویی و همچنين جوون به‌روش ویژه مورد توجه مقام معظم رهبری است.
وی گفت: ما شاهد این بودیم که گاهی وقت‌ها، دانشجویان پیشنهادهایی به مقام معظم رهبری (مدظله العالی) داشتند، ایشان پذیرفتند و همچنين عمل کردند؛ حتی در دیدار دانشجویان در ماه تبريک و مبارک رمضان با مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به سفارش جوانان تاکید کردند.
حجت الاسلام و همچنين المسلمین صباحی بیان کرد: تمامی گفته‌ها و همچنين پیشنهادات دانشجویان مورد توجه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و همچنين توجه ویژه ای به این جلسات دارند.
وی عنوان کرد: در آستانه یک گام مهم هستیم که به گام دوم معروف است که به فرمان مقام معظم رهبری اجرایی شد و همچنين آنچه که در دانشگاه‌ها به وقوع پیوسته است، فعالیت‌های دانشجویان بوده و همچنين امروز این پرچم قطعاً به دست تو دانشجویان است.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

 

لزوم پایبندی دانشجویان و همچنين تشکل‎های دانشجویی به اقتدار و قدرت نقادی و همچنين نقدپذیری در تاریخ ۸ December 1397 | 3:09 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *