مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است – شریف

مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است – شریف

به نقل از شریف: مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است

دکتر منصور غلامی ،وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آخرین برنامه جذاب و جالب و خوب خود در سفر به استان یزد در نشست شورای برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنين توسعه این استان ، با بیان این که جایگاه امروز ایران در حوزه پژوهشی نشان دهنده به ثمر رسیدن فعالیت دانشگاهیان در این حوزه است، گفت: مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست که با حضور روسای دانشگاه‌های استان یزد برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه آموزش عالی کشوردر ۴۰ سال شمسي قبل وظیفه خود را به خوبی انجام داده است، اظهار داشت: عدم نیاز ایران اسلامی به کارشناسان خارجی گواه استقلال علمی و همچنين آموزشی در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه پژوهش، افزود: جایگاه امروز ایران در حوزه های پژوهشی بین المللی نشان می دهد که فعالیت دانشگاهیان در این حوزه به ثمر نشسته است.

وزیر علوم در ادامه با بیان اینکه متأسفانه در مورد دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی خیلی کم حرف زده می مي شود، گفت: اشخاص باید در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی نیمه پرلیوان را دیده و همچنين نسبت به افزایش امید بین اشخاص جامعه اقدام کنند.

دکترغلامی تقویت ظرفیت‌های بین‌المللی را شامل اقدامات در دستور کار وزارت علوم دانست و همچنين بیان کرد: برنامه جذاب و جالب و خوب های منسجم به منظور ارتقای جایگاه علمی ایران در عرصه های بین المللی تدوین و همچنين در دستور کار قرار گرفته است.

وی در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار با تقویت شرکت‌های دانش بنیان و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری گفت: حمایت بیش از پیش از پارک‌های علم و همچنين فناوری شامل رویکرد های جدی وزارت علوم و همچنين حکومت است.

دکتر غلامی وارد شدن به رفع مسائل اجتماعی و همچنين صنعتی را از دیگر رویکردهای جدی وزارت علوم دانست و همچنين گفت: فعالیت به روز علمی برای رفع دغدغه های قسمت و بخش صنعت شامل اقدامات انجام شده و همچنين در دستور کار وزارت علوم است.

وزیر علوم با بیان اینکه در حوزه فناوری می‌توانیم برخی از اقدامات را به قسمت و بخش خصوصی واگذار کنیم، افزود: در بحث ساماندهی مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی در اولویت اجرایی وزارت علوم قرار گرفته است.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

مأموریت‌گرا کردن مراکز آموزش عالی اولویت اجرایی وزارت علوم است در تاریخ ۲ December 1397 | 10:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *