محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه گیلان به بهره‌برداری رسید – شریف

محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه گیلان به بهره‌برداری رسید – شریف

به نقل از شریف: محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه گیلان به بهره‌برداری رسید

محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه گیلان صبح امروز (سه‌شنبه) با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به بهره‌برداری رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه گیلان و همچنين اجرای فضای سبز محوطه مذکور با انتخاب گونه‌های گیاهی مقاوم به خشکی با شاخص‌های مدیریت سبز با مساحت ۱۴ هزار مترمربع و همچنين تکمیل دیوارکشی دانشگاه به متراژ ۴هزار مترمربع جمعاً با هزینه‌ای بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال انجام شده است.
همچنین طرح کاشت ۱۰ هزار اصله نهال در دانشگاه گیلان با غرس یک نهال توسط وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری آغاز شد و همچنين در ایام هفته منابع طبیعی توسط دانشگاهیان دانشگاه گیلان کاشت نهال ادامه خواهد داشت.
نهال‌های کاشته شده شامل ۳۱۳ اصله درخت مثمر، ۱۰۰۰ اصله درخت چنار، ۱۶۸۷ اصله درخت از گونه‌های بومی استان و همچنين هفت هزار اصله درخت صنعتی خواهد بود که در فضاهای دانشگاه کاشته می‌مي شود.
هزینه ۷۰۰ اصله نهال توسط یکی از خیرین دانشگاه تامین شده است و همچنين هفت هزار نهال توسط قسمت و بخش خصوصی کاشته می‌مي شود و همچنين در طول اسفندماه دانشگاهیان دانشگاه گیلان اعم از استادان، دانشجویان و همچنين کارمندان در کاشت آنها مشارکت می‌کنند.
گفتنی است وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در بدو وارد شدن به دانشگاه گیلان با نثار شاخه گل و همچنين خواندن و قرائت فاتحه به مقام شامخ شهدای گمنام این دانشگاه ادای احترام کرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

محوطه دانشکده هنر و همچنين معماری دانشگاه گیلان به بهره‌برداری رسید در تاریخ ۲۱ December 1397 | 9:35 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *