نشاط ایجاد شده از سوی جشنواره‌ها و همچنين حرکت‌های علمی، نیاز دانشگاه‌هاست – شریف

نشاط ایجاد شده از سوی جشنواره‌ها و همچنين حرکت‌های علمی، نیاز دانشگاه‌هاست – شریف

به نقل از شریف: نشاط ایجاد شده از سوی جشنواره‌ها و همچنين حرکت‌های علمی، نیاز دانشگاه‌هاست

رئیس نهاد مسائل دانشجویان در آیین اختتامیه “جشنواره بین المللی رباتیک، هوش مصنوعی و همچنين اتوماسیون ایران” گفت: دانشگاه به نشاط مثبت ایجاد شده از برگزاری جشنواره‌ها و همچنين حرکت‌های سالم علمی نیاز دارد. 

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مجتبی صدیقی در این آیین که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد، با بیان اینکه در عرصه دانشجویی انجمن‌های علمی همواره مورد حمایت وزارت علوم تحقیقات و همچنين فناوری خواهند بود، اظهار داشت: در کنار کار آموزشی نشاطی که این چنین جشنواره ها و همچنين جریان ها ایجاد می کنند، نیاز دانشگاه‌ها است.
وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه رباتیک و همچنين هوش مصنوعی سابقه طولانی دارد و همچنين تا کنون با موفقیت حرکت رو به جلو داشته است.
دکتر صدیقی تصریح کرد: در سال شمسي جاری اقدامات حوزه رباتیک در دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزایش یافته و همچنين هشتمین جشنواره رباتیک با حضور تلفیقی دانشجو، دانش آموز و همچنين صنعت برگزار شد که گامی رو به جلو و همچنين در راستای پیشرفت روز افزون این حوزه است.
وی افزود: توجه به علم رباتیک مهم بوده زیرا تلفیقی از اکثر علوم مانند مدیریت، مهندسی برق و همچنين مکانیک است.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان خاطر نشان کرد: اهدافی که در سال شمسي جاری پیش بینی شده برای تبدیل ایده ها به محصول و همچنين ایجاد کار آفرینی نتیجه قسمت و بخش است. همچنین وزارت علوم نیز در کنار مسائل آموزشی از این جشنواره ها حمایت می کند.
وی عنوان کرد: تعداد دانشجویان و همچنين دانش آموزان شرکت‌کننده در جشنواره رباتیک باعث امیدواری و همچنين مطلوب است؛ چرا که شاهد فعالیت این نسل خلاق در بستر شرکت‌های دانش بنیان که مورد حمایت وزارت علوم است، می باشیم.
سروش صادق نژاد رئیس کمیته ملی رباتیک ایران نیز گفت: تمهیداتی ایجاد شده تا سال شمسي آینده لیگ ربات هاکی و همچنين نمایشی نیز به دیگر لیگ های رقابتی افزوده مي شود و همچنين دانشجویان و همچنين دانش آموزان توانایی رقابت در این لیگ ها را داشته باشند.
وی عنوان کرد: ۳۰۲ تیم در ۲۸ لیگ قسمت و بخش دانشجوبی و همچنين دانش آموزی به رقابت پرداختند.
صادق نژاد در خصوص تيم های برتر این دوره از جشنواره اظهار کرد: ۲۱ تیم مقام نخست، ۱۶ تیم مقام دوم و همچنين ۱۵ تیم نیز به مقام سوم دست یافتند.
رئیس کمیته ملی رباتیک گفت: در طول برگزاری جشنواره ۱۰ سخنرانی توسط اساتید برتر دانشگاه های سطح یک در حوزه رباتیک در کارگاه های آموزشی انجام شد.
وی عنوان کرد: در سال شمسي آینده تیم ها می توانند در لیگ هاکی و همچنين ربات نمایشی شرکت کرده و همچنين برای مسابقات فیرا کره جنوبی آمادگی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشند.
جکی بالتز رئیس فدراسیون جهانی فیرا نیز در این آیین گفت: برگزاری این مسابقات بدون تلاش و همچنين فعالیت یک کادر پهناور و بزرگ غیر ممکن است در نتیجه از حامیان و همچنين برگزار کنندگان تشکر می‌کنم.
وی اظهار امیدواری کرد تا تمامی شرکت کنندگان را در مسابقات جهانی کره جنوبی با همین شور و همچنين اشتیاق شاهد باشد.
هشتمین جشنواره رباتیک، هوش مصنوعی و همچنين اتوماسیون دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور ۳۳۷ تیم دانشجویی و همچنين دانش آموزی از ۱۵ کشور شامل روسیه، استرالیا، تایوان، چین، آلمان، کره جنوبی، برزیل، مکزیک، ایتالیا، کانادا، اندونزی، ترکیه، افغانستان و همچنين لیتوانی در لیگ های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين اولین نمایشگاه صنعتی در حوزه رباتیک، هوش مصنوعی و همچنين اتوماسیون با حضور ۵۰ شرکت دانش بنیان و همچنين صنعتی با تقدیر از ۵۲ تیم برتر ایرانی و همچنين خارجی از کشورهای روسیه و همچنين تایوان همچنین با حضور رئیس فدراسیون جهانی فیرا و همچنين جمع کثیری از دانشجویان و همچنين دانش آموزان فعال در عرصه رباتیک و همچنين هوش مصنوعی به کسب و کار خود پایان داد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

نشاط ایجاد شده از سوی جشنواره‌ها و همچنين حرکت‌های علمی، نیاز دانشگاه‌هاست در تاریخ ۱۴ December 1397 | 5:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *