نشست علمی مرکز بسیج اساتید با عنوان «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» برگزار شد – شریف

نشست علمی مرکز بسیج اساتید با عنوان «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» برگزار شد – شریف

به نقل از شریف: نشست علمی مرکز بسیج اساتید با عنوان «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» برگزار شد

نشست علمی چهلمین سال شمسي پیروزی انقلاب اسلامی با عنوان «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» از سوی مرکز بسیج اساتید وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر رشید جعفرپور رئیس مرکز بسیج اساتید وزارت علوم در این نشست که در محل ساختمان مرکزی این وزارت خانه برگزار شد، با تبریک آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی گزارشی از فعالیت‌های پنج ماهه اخیر ستاد بسیج وزارت علوم ارائه کرد.
وی افزود: شامل فعالیت‌های مهم انجام شده در این مدت، ایجاد رویکرد حل‌المسائلی برای حل معظلات و مسائل و مشکلات موجود در کشور است که می‌خواهیم بدانیم در چالش‌های موجود آموزش عالی، بسیج چه کمک و همچنين نقشی می‌تواند ایفا کند و همچنين لذا حدود ۱۰ پيشامد جديد اصلی آموزش عالی توسط کارشناسان این حوزه استخراج و همچنين مورد بررسی قرار گرفته است.
در ادامه دکترجواد منصوری نخستین فرمانده سپاه انقلاب اسلامی و همچنين سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در چین در خصوص چرایی انقلاب اسلامی ایران دو نظریه را مطرح کردند که نظریه اول بیانیه شاه در آبان سال شمسي ۱۳۵۷ بود که با صراحت مشخص می کند که چرا این انقلاب صورت گرفت و همچنين نظریه دوم سخن حضرت امام و پيشوا خمینی (ره) است که انقلاب را موهبتی الهی دانستند که مهم‌ترین و همچنين اصلی‌ترین دستاورد داخلی و همچنين خارجی آن هم تغییر مسیر تاریخ حرکت بشریت خواهد بود.
دکترجلیل دارا دست يار فرهنگی نهاد بسیج اساتید کشور نیز با اشاره به دو رویکرد برون‌گرا و همچنين درون‌گرا در سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در نگاه برون‌گرا توجه بیشتر به دستیابی بر توسعه نظام در خارج از کشور و همچنين در نگاه درون گرا تمرکز بر ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل‌های موجود در داخل کشور مطرح است که مرکز ثقل آن هم توسعه و همچنين پیشرفت قدرت داخلی است و همچنين برای توسعه در داخل سه ابزار اصلی موجود است.
وی در ادامه به این ابزارها اشاره کرد و همچنين افزود: داشتن نیروی انسانی کافی، ماهر و همچنين جوون و همچنين دستیابی به مرزهای علم و همچنين فناوری در منطقه، داشتن ظرفیت نیروی بالقوه برای توسعه، دارا بودن اقتدار سیاسی و همچنين حفظ استقلال و همچنين توجه به نیروی عظیم معنوی در جامعه از مهم‌ترین این ابزارها به شمار می‌روند.
دکتر دارا در تعریف نهاد بسیج اساتید گفت: نهاد بسیج اساتید یک جنبش استادی است با جمعیتی در حدود ۳۵ هزار عضو اصلی که ۷۲۷ کانون در سراسر کشور دارد و همچنين با یک ظرفیت عظیم نخبگی و همچنين دانشگاهی می‌تواند برای رسیدن به وضعیت توسعه کشور گام‌های موثری بردارد و همچنين اصلی‌ترین سیاست این نهاد، نگاه حل‌المسائلی آن هم است که بتواند باری از دوش نظام جمهوری اسلامی برداشته و همچنين در حوزه سیاست‌های فرهنگی هم پرهیز از مناسبت‌زدگی و همچنين جهادی عمل کردن و همچنين به کارگیری سلایق متنوع و گوناگون و مختلف سیاسی در بسیج و همچنين اثر بخشی کارها مد نظر می‌باشد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

نشست علمی مرکز بسیج اساتید با عنوان «دستاوردهای بین المللی انقلاب اسلامی» برگزار شد در تاریخ ۱ December 1397 | 10:11 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *