هدف طرح آمایش سرزمینی، کیفی‌سازی و همچنين ارتقای کیفیت است – شریف

هدف طرح آمایش سرزمینی، کیفی‌سازی و همچنين ارتقای کیفیت است – شریف

به نقل از شریف: هدف طرح آمایش سرزمینی، کیفی‌سازی و همچنين ارتقای کیفیت است

دکتر حسین سیمایی صراف، دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری امروز (چهارشنبه) در بازدید از دانشگاه فسا و همچنين در نشست با هیئت رئیسه دانشگاه گفت: طرح آمایش سرزمینی، یک برنامه جذاب و جالب و خوب کشوری است و همچنين هدفش کیفی‌سازی و همچنين ارتقای کیفیت است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فسا، دکتر سیمایی صراف در این نشست که با حضور نماینده شهروندان و مردم شهر فسا در مجلس شورای اسلامی، دست يار استاندار و همچنين فرماندار ویژه فسا، هیات رییسه دانشگاه فسا و همچنين دیگر مسئولان شهرستان در تالار شیخ روزبهان دانشگاه فسا برگزارشد، اظهار داشت: بر اساس این طرح، دانشگاه‌های دولتی که دارای ظرفیت و همچنين امکانات مناسب خواهند بود باید حفظ شوند و همچنين ارتقاء یابند.
دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم، خود دانشگاه فسا را دانشگاهی معتبر در شرق فارس دانست و همچنين افزود: دانشگاه معتبری همچون فسا با ۶۰ عضو هیات علمی، ۱۲۰۰ دانشجو و همچنين با فعالیت‌ها و همچنين ظرفیتهای بالای علمی و همچنين پژوهشی، قابل انحلال و همچنين ادغام نیست.
دکتر اژدری رئیس دانشگاه فسا نیز بر ماموریت فرهنگی دانشگاه و همچنين لزوم برقراری ارتباط با جامعه تاکید کرد و همچنين خواستار آن هم شد که اعضای هیات علمی با تشکیل کمیته‌های تخصصی در جهت حل معظلات و مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی و همچنين اقتصادی تلاش کنند و همچنين نتایج پژوهش‌ها را به نهادهای ذیربط اطلاع دهند.
در ادامه حضرت حجه الاسلام والمسلمین جمالی زاده امام و پيشوا جمعه فسا ضمن تشریح و همچنين تبیین جایگاه و همچنين نقش علم و همچنين دانشگاه گفت: وجود دانشگاه در شهرستان، موجب برکات فرهنگی و همچنين مادی و همچنين عمرانی می‌مي شود.
وی تصریح کرد: شهرستان فسا سابقه علمی درخشانی در طول تاریخ دارد و همچنين نیز موقعیت این شهرستان در سطح استان دارای جایگاه ویژه‌ای است. همچنین این شهرستان در انقلاب اسلامی، نظام و همچنين جنگ تحمیلی تقش بسزایی داشته است.
امام و پيشوا جمعه فسا ضمن حمایت از اجرای طرح آمایش سرزمینی بیان داشت: در صورتي که این طرح عادلانه اجرا مي شود، موجب رضایت‌مندی دانشجویان، استادان و همچنين شهروندان و مردم شهر فسا می‌مي شود؛ موجبات پیشرفت پژوهشی در دانشگاه فسا که ظرفیت بسیار بالایی دارد، را فراهم مي کند و همچنين دانشگاه فسا به عنوان یک قطب دانشگاهی خواهد درخشید.
در ادامه دکتر جمالی نماینده شهروندان و مردم شهر فسا در مجلس شورای اسلامی طی سخنانی مبنای گرفتاری‌های جامعه امروز را عدم بهره بري و استفاده از علم و همچنين کار علمی دانست.
وی افزود: امروز باید به شعار اول انقلاب برگردیم و همچنين آن هم شعار این ست که ما باید در اختیار انقلاب باشیم و همچنين با توجه به شرایط ویژه و همچنين حساس جامعه امروز، بایستی هر کس در جایگاه خودش مسئولیت‌پذیر باشد و همچنين مسئولیت‌پذیری را ترویج دهد.
دکتر جمالی با اشاره به ظرفیت بسیار بالای دانشگاه فسا ابراز امیدواری کرد که با حضور دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم، زمینه دیدار و همچنين حضور وزیر علوم در دانشگاه فسا نیز فراهم مي شود.
در پایان این نشست دکتر سیمایی صراف دست يار حقوقی و همچنين مسائل مجلس وزارت علوم از فضاها، امکانات، آزمایشگاه‌ها و همچنين کارگاه‌های دانشگاه فسا بازدید کرد.
ل.م ۵۴/

هدف طرح آمایش سرزمینی، کیفی‌سازی و همچنين ارتقای کیفیت است در تاریخ ۲۲ December 1397 | 4:29 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *