وظیفه حراست وزارت علوم و همچنين مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و همچنين صیانت از سرمایه‌های ملی در دانشگاه‌ها است – شریف

وظیفه حراست وزارت علوم و همچنين مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و همچنين صیانت از سرمایه‌های ملی در دانشگاه‌ها است – شریف

به نقل از شریف: وظیفه حراست وزارت علوم و همچنين مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و همچنين صیانت از سرمایه‌های ملی در دانشگاه‌ها است

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در آیین معارفه رئیس مرکز حراست این وزارت گفت: وظیفه حراست وزارت علوم و همچنين مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و همچنين صیانت از سرمایه های ملی در دانشگاه ها است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که امروز (یکشنبه) در سالن شهدای جهاد علمی این وزارت خانه برگزار شد، دکتر غلامی با بیان اینکه تغییرات مدیریتی در راستای ارتقا و همچنين پیشرفت کاری، امری طبیعی است، اظهار داشت: با توجه به حضور اشخاص متنوع در دانشگاه ها اعم از استادان، کارمندان و همچنين دانشجویان عزیز، ادارات حراست در دانشگاه ها باید با تعامل کامل با همه اقشار دانشگاهی در ایجاد محیطی امن همراه با آرامش در دانشگاه ها، جهت بهبود انجام مسائل علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی کوشا باشند.
وزیر علوم با تاکید بر وجود دانشمندان فرهیخته در دانشگاه ها و همچنين همچنین دانشجویان که امید آینده کشور خواهند بود، گفت: مسئولان و همچنين کارکنان حراست و همچنين همچنین سایر ادارات که در دانشگاه ها وظیفه خدمت به این دو قشر مهم را دارند، باید واجد شرایط و همچنين صلاحیت های مناسبی باشند تا بتوانند متناسب با جایگاه این دو قشرانجام وظیفه کنند.
وی با تقدیر از حراست کل کشور و همچنين وزارت اطلاعات که همواره نگاه شان به دانشگاه ها حمایتی و همچنين مثبت بوده است، گفت: سال شمسي قبل به لطف خداوند و همچنين با همکاری نهادهای متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين همچنین همکاری اقشار دانشگاهی، خوشبختانه حداقل معظلات و مسائل و مشکلات را در دانشگاه ها داشتیم.
دکتر غلامی همچنین از زحمات دکتر سلیمی در طول پنج سال شمسي تصدی مسئولیت مرکز حراست وزارت علوم قدردانی کرد.
دکتر سلیمی، رئیس سابق مرکز حراست وزارت علوم نیز در این آیین با تاکید بر لزوم ارتقای علمی مراکز حراست در وزارت علوم و همچنين دانشگاه ها گفت: در دوران مسئولیتم هدف گذاری در مرکز حراست وزارت علوم، معرفی حراست به عنوان یک جایگاه کاملاً علمی و همچنين متناسب با شان جایگاه دانشگاهیان و همچنين ایجاد آرامش و همچنين شرایطی بود تا دانشگاه ها بتوانند به درستی در راستای انجام مسائل علمی و همچنين پژوهشی فعالیت کنند.
وی افزود: در این مدت با رهنمودهای مقام معظم رهبری و همچنين وزیر محترم علوم توانستیم فضایی متناسب و همچنين آرام در دانشگاه ها ایجاد کنیم وهمچنین شاهد رشد چشمگیری در فعالیت های علمی، پژوهشی، فرهنگی و همچنين اجتماعی در دانشگاه هامشهود بود.
دکتر سلیمی در پایان با اشاره به شعار استقلال و همچنين حفظ شان دانشگاه هاو مراکزآموزش عالی، بر بازنگری ساختار حراست در مجموعه وزارت علوم و همچنين دانشگاه ها با توجه به نیازهای مورد نظر تاکید کرد.
دکتر محسن پالیزبان، رئیس جدید مرکز حراست وزارت علوم نیز با بیان اینکه به ایجاد حراست علمی در وزارت علوم و همچنين دانشگاه ها وفادار خواهم بود، گفت: همچنين و علاوه بر این ما باید “راهبرد حراست اجتماعی” را به مفهوم بهره مندی از سرمایه های معنوی و همچنين گرانبهای انسانی در آموزش عالی کشور به منظور دستیابی به حراست کارآمد مورد توجه و همچنين تاکید قرار دهیم.
وی افزود: تمام تلاش مان این خواهد بود که امنیت مثبت را در محیط های دانشگاهی حاکم کنیم و همچنين با روش های نرم و همچنين از طریق کار و همچنين آموزش های تخصصی و همچنين شفاف سازی، اتکا به قانون و همچنين با تعامل با همه دانشگاهیان و همچنين دانشجویان به این مهم دست یابیم.
در پایان این آیین، حکم ریاست دکتر محسن پالیزبان به عنوان رئیس مرکز حراست وزارت علوم و همچنين همچنین لوح تقدیر دکتر داریوش سلیمی، رئیس سابق این مرکز توسط دکتر غلامی اهدا شد.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

وظیفه حراست وزارت علوم و همچنين مراکز آموزش عالی، ایجاد فضای امن و همچنين صیانت از سرمایه‌های ملی در دانشگاه‌ها است در تاریخ ۲۶ December 1397 | 5:16 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *