اختصاص امتیاز علمی – پژوهشی به برگزیدگان جشنواره ملی زن و همچنين علم – شریف

اختصاص امتیاز علمی – پژوهشی به برگزیدگان جشنواره ملی زن و همچنين علم – شریف

به نقل از شریف: اختصاص امتیاز علمی – پژوهشی به برگزیدگان جشنواره ملی زن و همچنين علم

دکتر غلامرضا غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: برگزیدگان جشنواره ملی زن و همچنين علم از امتیاز علمی – پژوهشی برخوردار می‌شوند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غفاری عصر امروز (چهارشنبه) در نشست خبری دومین جشنواره زن و همچنين علم (جایزه دکتر مریم میرزاخانی) اظهار داشت: امسال دومین دوره این جشنواره ملی را برگزار می‌کنیم؛ طبیعتاً بنا بر نقش و همچنين سهمی که زنان در تحولات علمی، فرهنگی، اجتماعی و همچنين اقتصادی کشورمان دارند، دارای نقش قابل اعتنایی خواهند بود؛ این جشنواره درصدد آن هم است به این تلاش و همچنين اهتمامی که از سوی زنان شکل می‌گیرد ارج نهد.
وی افزود: با توجه به آن هم که بحث بررسی و همچنين قدردانی از نقش‌آفرینی زنان مطرح بود، ارتباط تنگاتنگی بین معاونت مسائل زنان و همچنين خانواده ریاست جمهوری و همچنين وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به وجود آمد و همچنين بر این اساس تفاهم‌نامه‌ای بین این دو مجموعه منعقد شد که یکی از بندهای آن هم تجلیل از شخصیت‌های فاخر زن کشور است.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم تصریح کرد: یکی از فعالیت‌هایی که در این زمینه در نظر گرفته شده است، «جشنواره ملی زن و همچنين علم» است که با همکاری مجموعه‌های دیگری شامل معاونت مسائل زنان و همچنين خانواده ریاست جمهوری، معاونت آموزشی، پژوهشی و همچنين فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم، مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و همچنين اجتماعی، مشاور وزیر علوم در مسائل زنان، انجمن‌های علمی کشور و همچنين ستاد فرهنگ‌سازی معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌مي شود.
وی افزود: در سامانه‌ای که برای این جشنواره در نظر گرفته شده بود ۵۱۴ فرد يا شخص در شش تيم تخصصی فنی و همچنين مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه، کشاورزی، دامپزشکی و همچنين محیط‌زیست، هنر و همچنين علوم پزشکی ثبت نام نموده اند که در مقایسه با سال شمسي قبل رشد دوبرابری را شاهد هستیم. در این دوره از جشنواره تلاش شده است در داوری آثار نیز از زنان نخبه و همچنين صاحب‌نظر بهره بري و استفاده مي شود.
به گفته دکتر غفاری، شرکت‌کنندگان در سه رده سنی زیر ۴۰ سال شمسي، ۴۰ تا ۶۵ سال شمسي و همچنين بالای ۶۵ سال شمسي داوری شدند که ۳۲۳ فرد يا شخص از شرکت‌کنندگان زیر ۴۰ سال شمسي خواهند بود و همچنين بیشترین آمار شرکت‌کنندگان در تيم علوم انسانی می‌باشند.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: آیین اختتامیه جشنواره زن و همچنين علم، دوم اردیبهشت ماه سال شمسي جاری در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌مي شود و همچنين از ۱۸ برگزیده در دو سطح تقدیر می‌مي شود.
وی اظهار امیدواری کرد دوره‌های بعدی این جشنواره فراتر از مرزهای ملی و همچنين در سطح بین‌المللی برگزار مي شود.
ل.م ۵۴/
 

اختصاص امتیاز علمی – پژوهشی به برگزیدگان جشنواره ملی زن و همچنين علم در تاریخ ۲۸ January 1398 | 7:07 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *