امکان توده‌ای شدن برای آموزش عالی فراهم شده است/ قرار داشتن اساتید دانشگاه‌ها در رأس اعتمادپذیری ‌جامعه – شریف

امکان توده‌ای شدن برای آموزش عالی فراهم شده است/ قرار داشتن اساتید دانشگاه‌ها در رأس اعتمادپذیری ‌جامعه – شریف

به نقل از شریف: امکان توده‌ای شدن برای آموزش عالی فراهم شده است/ قرار داشتن اساتید دانشگاه‌ها در رأس اعتمادپذیری ‌جامعه

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در ارتباط و رابطه با سهم دانشگاه‌ها در‌ وسعت بخشی فرهنگی و همچنين اجتماعی در‌ جامعه گفت: با توجه به تجربه‌هایی که در داخل و همچنين درون دانشگاه‌ها کسب کرده‌ایم، می‌قدرت اعلام کرد که در حال حاضر رشد دانشگاه‌ها پرتعداد بوده و همچنين امکان توده‌ای شدن برای آموزش عالی فراهم شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضا غفاری در نشست هم‌اندیشی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با استادان و همچنين صاحب‌نظران برجسته دانشگاه‌ها که امروز (دوشنبه) در محل وزارت علوم برگزار شد، با تاکید بر تعامل دانشگاه و همچنين جامعه اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در این زمینه نگاه و همچنين قضاوت جامعه نسبت به دانشگاه‌ها است. اینکه در جامعه نسبت به دانشگاه چه قضاوتی وجود دارد؟
وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر علیرغم تمامی مسائلی که در زمینه سرمایه اجتماعی در جامعه مطرح است، اساتید دانشگاه‌ها در رأس اعتمادپذیری جامعه قرار دارند که این امر محل اعتنای مطلوبی محسوب می‌مي شود.
دکتر غفاری با بیان اینکه موضوع مهم در تعامل بین جامعه و همچنين دانشگاه، حفظ اعتماد و همچنين افزایش آن هم است، اظهار داشت: در قسمت و بخش نخبگان باید بنا بر نوع و همچنين میدان فعالیت، دغدغه فردی، نهادی و همچنين فرانهادی مورد توجه قرار گیرد و همچنين از طرفی کنش‌های این امر معطوف به آینده پیش‌رو است زیرا علم با افق‌های پیش رو در ارتباط دارد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در بحث تعامل دانشگاه و همچنين جامعه، هر دانشگاه باید سرمایه‌ای داشته باشد، تصریح کرد: سرمایه دانشگاه‌ها برآمده از اقتداری است که هر کدام از آن هم‌ها باید داشته باشند. همچنین باید بررسی مي شود محصولی که دانشگاه تولید می‌کند، در جامعه عملکرد مطلوبی داشته باشد.
دکتر غفاری با اشاره به اینکه دانش‌آموختگان باید خطاهایی که در مسیر کار رخ می‌دهد را شناسایی و همچنين تغییرات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را باز تعریف کنند، گفت: باید به این امر توجه مي شود که این تغییرات تنها به حوزه اجتماعی محدود نمی‌مي شود و همچنين در بعد علمی نیز بررسي کننده و پروهشگر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها باید از نظر شهروندی و همچنين حضور در جامعه، بلوغ نظری مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را داشته باشند، افزود: باید دریابیم دانش‌آموختگان تا چه حد قابلیت گفت‌وگو با نسل‌های بعدی را دارند.
دکتر غفاری در ارتباط و رابطه با سهم دانشگاه در وسعت‌بخشی فرهنگی و همچنين اجتماعی در‌ جامعه بیان کرد: در داخل و همچنين درون دانشگاه تجربه‌هایی کسب کرده‌ایم و همچنين شاهد افت و همچنين خیزهای بسیاری بوده‌ایم که بر اساس آن هم می‌قدرت گفت رشد دانشگاه‌ها پرتعداد بوده و همچنين امکان توده‌ای شدن برای آموزش عالی فراهم شده است.
وی با اشاره به افزایش مسئولیت اجتماعی دانشگاه‌ها افزود: متقاعد ساختن جامعه برای خلق جامعه‌ای بهتر شامل الزاماتی است که دانشگاه‌های حساس به مسائل اجتماعی باید آن هم را در خود پرورش دهند.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

امکان توده‌ای شدن برای آموزش عالی فراهم شده است/ قرار داشتن اساتید دانشگاه‌ها در رأس اعتمادپذیری ‌جامعه در تاریخ ۲۶ January 1398 | 2:52 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *