با ظهور معظلات و مسائل و مشکلات جدید، نیازمند پارادایم جدیدی هستیم/ در میان کشورهای اسلامی رتبه نخست علمی را دارا هستیم – شریف

با ظهور معظلات و مسائل و مشکلات جدید، نیازمند پارادایم جدیدی هستیم/ در میان کشورهای اسلامی رتبه نخست علمی را دارا هستیم – شریف

به نقل از شریف: با ظهور معظلات و مسائل و مشکلات جدید، نیازمند پارادایم جدیدی هستیم/ در میان کشورهای اسلامی رتبه نخست علمی را دارا هستیم

دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری، در نشست هم‌اندیشی وزیر علوم، با استادان و همچنين صاحب‌نظران برجسته دانشگاه‌های کشور اظهار داشت: با یک‌قسمت و بخش جمعیت جهانی، ۱.۹ قسمت و بخش علم دنیا را تولید می‌کنیم. در سال شمسي‌های اخیر بالاترین میزان رشد علم را کسب کرده‌ایم و همچنين در میان کشورهای اسلامی رتبه نخست علمی را دارا هستیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند، در این نشست که امروز (دوشنبه) در محل این وزارت برگزار شد، سخنان خود را با تبریک سال شمسي نو و همچنين اعیاد شعبانیه آغاز کرد و همچنين گفت: یکی از موارد و نکات مهمی که باید مورد بررسی قرار گیرد این است که جامعه چه تصویری از دانشگاه ایده‌آل در ذهن دارد و همچنين بعد از آن هم باید دید این تصویر را چگونه می قدرت وارد نهاد های آموزش عالی کرد. متاسفانه یکی از ضعف‌های ما این است که اطلاع‌رسانی بین دانشگاه‌های کشور مناسب نیست و همچنين آن هم‌چنان که باید از یکدیگر خبر نداریم، در چنین شرایطی باید نشست‌هایی از این دست را مغتنم شمرد.
دکتر برومند با اشاره به اینکه در دوره‌ای صرفاً مصرف‌کننده دانش بودیم ولي بايد توجه داشت امروز در تولید علم جهانی نقش داریم خاطرنشان کرد: امروزه در حال پژوهش در حوزه‌هایی هستیم که ۶۰ سال شمسي پیش حتی به آن هم فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن هم نمی‌کردیم. امروز با یک‌قسمت و بخش جمعیت جهانی، ۱.۹ قسمت و بخش علم دنیا را تولید می‌کنیم. در سال شمسي‌های اخیر بالاترین میزان رشد علم را کسب کرده ایم و همچنين در میان کشورهای اسلامی رتبه نخست علمی را دارا هستیم.
وی در ادامه با اشاره به معظلات و مسائل و مشکلات روز جامعه افزود: امروزه با مشکلاتی همچون کم آبی، عدم اشتغال جوانان، معظلات و مسائل و مشکلات سیستم سلامت کشور و همچنين ریزگردها مواجه هستیم؛ این معظلات و مسائل و مشکلات جدید نیازمند پارادایم جدیدی است. فرهنگ سازمانی ما باید بپذیرد که پاسخ‌گو باشد.
دکتر برومند درخصوص برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پیش روی حوزه پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم، گفت: از دانشگاه‌ها خواسته‌ایم که زمینه اشتغال رشته‌های خود را تدوین کنند. همچنین ارتقای اشتغال‌پذیری نیروی انسانی فعال در زیست بوم فناوری، بهبود و همچنين ارتقای فرآیند توسعه پژوهشی‌های علمی و همچنين فناورانه، بهبود و همچنين ارتقای زیرساخت‌ها و همچنين امکانات زیست بوم نوآوری کشور، بازمهندسی ساختارهای اجرایی در نظام نوآوری کشور، توسعه نهاد‌های یادگیرنده و همچنين پیشتاز در زیست بوم نوآوری کشور و همچنين ارائه برنامه جذاب و جالب و خوب اجرایی برای مشارکت مؤثر دانشگاه‌ها در توسعه و همچنين حل چالش‌های استانی و همچنين ملی شامل اقدامات این معاونت در سال شمسي پیش رو خواهد بود.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم، همچنین درخصوص اقدامات آموزش عالی در زمینه سیل‌های اخیر صحبت کرد و همچنين بر اهمیت نقش این حوزه در پیش، حین و همچنين پس از بحران‌هایی از این دست تاکید کرد.
ه.ع ۷۳/ ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷‬ 

با ظهور معظلات و مسائل و مشکلات جدید، نیازمند پارادایم جدیدی هستیم/ در میان کشورهای اسلامی رتبه نخست علمی را دارا هستیم در تاریخ ۲۶ January 1398 | 5:59 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *