تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در منطقه ها و مناطق سیل‌زده / آغاز کلاس‌ها با یک هفته تأخیر – شریف

تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در منطقه ها و مناطق سیل‌زده / آغاز کلاس‌ها با یک هفته تأخیر – شریف

به نقل از شریف: تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در منطقه ها و مناطق سیل‌زده / آغاز کلاس‌ها با یک هفته تأخیر

دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به وقوع سیل در تعدادی از استان‌ها از تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان‌ها خبر داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری صدا و همچنين سیما، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در این خصوص اظهار داشت: در ۱۲ فروردین‌ماه سال شمسي جاری، بخشنامه‌ای را به دانشگاه‌ها ابلاغ کردیم و همچنين در آن هم بخشنامه این درخواست مطرح شد که در ابتدا میزان خسارت‌های ناشی از سیل در مراکز آموزشی، کلاس‌ها، کتابخانه‌ها و همچنين آزمایشگاه‌ها بررسی مي شود و همچنين در مرحله دوم با دانشجویانی که در منطقه ها و مناطق سیل زده قرار دارند همکاری مي شود تا معظلات و مسائل و مشکلات این دانشجویان بیشتر نشود.
وی با اشاره به وقوع سیل در تعدادی از استان‌ها از تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در این استان‌ها خبر داد و همچنين گفت: دانشگاه‌های منطقه ها و مناطق سیل‌زده می‌توانند با یک هفته تأخیر فعالیت‌های خود را آغاز کنند.
دست يار آموزشی وزارت علوم، با بیان اینکه برخی از استان‌ها مانند خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه و همچنين همدان با مسائل جدی تری نسبت به سایر استان‌ها روبرو شده اند گفت: خوشبختانه این اتفاق (سیل) در تعطیلات نوروزی رخ داده است و همچنين به فعالیت جاری مراکز دانشگاهی لطمه نزد، ولي بايد توجه داشت به برخی از دانشگاه‌ها خسارت زده است که از میزان خسارت‌ها هنوز اطلاع دقیقی نداریم هر چند رؤسای دانشگاه‌ها به‌روش فعال با ستاد‌های بحران همکاری داشته‌اند.
وی خاطرنشان کرد: در این بخشنامه همچنین آمده است که رؤسای دانشگاه‌های منطقه ها و مناطق سیل زده که با بحران جدی مواجه شده‌اند این اختیار را دارند که کلاس‌ها و همچنين فعالیت‌های علمی را با یک هفته تأخیر آغاز کنند و همچنين بر اساس آخرین اطلاعاتی که صبح امروز من به دست آوردم تنها دانشگاه لرستان است که کلاس‌های آن هم با یک هفته تأخیر آغاز می‌مي شود و همچنين اغلب مراکز دانشگاهی فعالیت خود را در همین هفته آغاز خواهند کرد.
وی افزود: همه مدیران به این پيشامد جديد توجه دارند که در پایان سال شمسي ۱۳۹۷ زمان امتحانات میان ترم دانشجویان تعیین شده بود و همچنين اکنون با توجه به این وضعیت (سیل) این امتحانات با تأخیر برگزار خواهد شد و همچنين فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن می‌کنم معظلات و مسائل و مشکلات جدی در دانشگاه‌های دیگر نباشد.
دکتر شریعتی نیاسر تصریح کرد: باران‌های سیل آسای اخیر خسارت‌هایی به بار آورده، ولي بايد توجه داشت برکات فراوانی نیز برای کشور به همراه داشته است و همچنين امیدوارم که جامعه دانشگاهی و همچنين پژوهشگران بتوانند با تشکیل جلساتی به ابعاد وسیع این مسأله بپردازند و همچنين برای این برکت الهی برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کنند تا بهره بري و استفاده بهینه شکل گیرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

تدابیر ویژه برای دانشجویان شاغل به تحصیل در منطقه ها و مناطق سیل‌زده / آغاز کلاس‌ها با یک هفته تأخیر در تاریخ ۱۷ January 1398 | 7:21 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *