تدوین نقشه راه روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزشی و همچنين پژوهشی؛ از سیاست‌های این وزارت در سال شمسي جاری – شریف

تدوین نقشه راه روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزشی و همچنين پژوهشی؛ از سیاست‌های این وزارت در سال شمسي جاری – شریف

به نقل از شریف: تدوین نقشه راه روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزشی و همچنين پژوهشی؛ از سیاست‌های این وزارت در سال شمسي جاری

دکتر علیرضا عبداللهی نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت  علوم، تدوین نقشه راه روابط عمومی‌ها را شامل سیاست‌های این وزارت در سال شمسي جاری دانست و همچنين گفت: تشکیل کارگروهی متشکل از استادان برجسته روابط عمومی‌های کشور  و همچنين تدوین شاخص‌های علمی و همچنين حرفه‌ای استاندارد برای ارزیابی عملکرد  روابط عمومی‌ها در دستور کار است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر عبداللهی‌نژاد در نشست سه جانبه شورای مدیران روابط عمومی دانشگاهها، مراکز پژوهشی و همچنين فناوری منطقه ها و مناطق ۵،۴و۶ کشور در پژوهشکده اسانس های طبیعی قمصر دانشگاه کاشان، نقش دانشگاه‌ها و همچنين روابط عمومی ها را در شرایط کنونی کشور مهم ارزیابی کرد و همچنين اظهار داشت: روابط عمومی‌ها با تبیین جایگاه علمی و همچنين عملیاتی خویش می‌توانند گام‌های موثری در توسعه بردارند.
وی انعکاس فعالیت‌ها و همچنين دستاوردهای دانشگاه.ها را وظیفه روابط عمومی دانست و همچنين افزود: بایستی سعی مي شود تا با روش‌های نوین و همچنين بهره بري و استفاده از تکنولوژی های روز، نقش و همچنين جایگاه دانشگاه‌ها، به درستی برای شهروندان و مردم شهر تبیین مي شود.
دکتر عبداللهی‌نژاد بر ارتباط دوسویه مسئولان با روابط عمومی و همچنين رسانه‌ها تاکید کرد و همچنين افزود: مسئولان اگرامروز عزلت‌گزینی و همچنين خلوت‌نشینی داشته باشند نخواهند توانسته بود به رسالت اصلی خود دست یابند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی به اهمیت جایگاه خبر و همچنين اطلاع‌رسانی اشاره کرد و همچنين گفت: خبر باید درست، صریح و همچنين شفاف و همچنين به موقع ارائه مي شود.
وی با بیان اینکه دستاوردها باید مبتنی بر ارزش‌های خبری و همچنين حرفه‌ای ارائه مي شود، خاطر نشان کرد: با استانداردسازی خبر و همچنين سرعت در مخابره خبرهاي جديد می‌قدرت در جامعه بسیار تاثیرگذار بود.
دکتر عبدالهی نژاد با تاکید بر اینکه باید برون داده‌های علمی و همچنين حرفه‌ای داشته باشیم خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها باید در تدوین شاخص‌های استاندارد نقش پیشرو داشته باشند.
وی اطلاع رسانی سریع در فضای مجازی را مورد تاکید قرار داد و همچنين افزود: بایستی از تمامی ابزار و همچنين تکنیک‌ها و همچنين دانش و همچنين تجربیات در حوزه تکنولوژی و همچنين فضای مجازی برای اطلاع‌رسانی سریع بهره بري و استفاده کرد.
مدیرکل روابط عمومی وزارت علوم، با اشاره به ضرورت وجود روابط حرفه‌ای در هر دستگاه و همچنين نهاد تصریح کرد: امروزه افرادی در این حرفه موفق خواهند بود که مجهز به دانش روز باشند.
دکتر عبداللهی‌نژاد به کارگیری نیروی انسانی حرفه‌ای در روابط عمومی و همچنين بهره بري و استفاده از ظرفیت‌های دانشجویان خلاق و همچنين بهره‌برداری از رسانه‌های جدید و همچنين وارد شدن به عصر روابط عمومی الکترونیک را عواملی مهم در عملکرد بهتر روابط عمومی‌ها عنوان کرد.
برگزاری کارگاه آموزشی “اصول و همچنين سبک نگارش در فضای وب ” با تدریس دکتر عبداللهی نژاد، عضو هیات علمی دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی و همچنين تقدیر از مدیران ادواری روابط عمومی دانشگاه کاشان از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌های این نشست یک‌روزه بود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

تدوین نقشه راه روابط عمومی‌های دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزشی و همچنين پژوهشی؛ از سیاست‌های این وزارت در سال شمسي جاری در تاریخ ۲۹ January 1398 | 7:01 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *