توجه مجامع علمی به مسائل کشور مقدمه‌ای بر حل معظلات و مسائل و مشکلات است/ لزوم بازنگری در مدل‌های آموزشی دانشجویان – شریف

توجه مجامع علمی به مسائل کشور مقدمه‌ای بر حل معظلات و مسائل و مشکلات است/ لزوم بازنگری در مدل‌های آموزشی دانشجویان – شریف

به نقل از شریف: توجه مجامع علمی به مسائل کشور مقدمه‌ای بر حل معظلات و مسائل و مشکلات است/ لزوم بازنگری در مدل‌های آموزشی دانشجویان

دکتر منصور غلامی با بیان اینکه باب اظهار نظر در حوزه مباحث علمی باز است، بر اهمیت توجه مجامع علمی به مسائل کشور تأکید کرد و همچنين آن هم را مقدمه‌ای بر حل معظلات و مسائل و مشکلات دانست.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست هم‌اندیشی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اساتید و همچنين صاحب نظران برجسته دانشگاه‌های کشور امروز (دوشنبه) با حضور دکتر باقری قائم مقام وزیر علوم، دکتر برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری, و همچنين دکتر غفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزیر علوم در محل این وزارت برگزار شد.
وزیر علوم در این نشست گفت: در حال حاضر یکی از موضوعاتی که به روش مداوم در مجامع متنوع و گوناگون و مختلف حقیقی و همچنين مجازی مطرح می‌مي شود، نقش فعالیت‌های علمی جهت بهبود شرایط فعلی کشور است.
وی افزود: اخیراً به دنبال وقوع سیل در کشور، مباحثی در حوزه اجتماعی و همچنين سیاسی مطرح شده و همچنين سوال‌ها و همچنين باورها عموماً بر این اساس است که دانشگاه‌ها می‌توانند در حل این معظلات و مسائل و مشکلات مؤثر باشند لذا امروزه این انتظار در جامعه وجود دارد که دانشگاه‌ها به این مسائل وارد شدن پیدا کنند و همچنين در رفع بحران‌ها اقدامات مؤثری را انجام دهند.
وزیر علوم با بیان اینکه باب اظهار نظر در خصوص مباحث علمی باز است، مطرح کرد: امروزه توجه مجامع علمی به مسائل بسیار مهم است و همچنين مقدمه‌ای بر حل آن هم‌ها تلقی می‌مي شود؛ به همین منظور در طول سال شمسي‌های اخیر نشست‌های مختلفی در دانشگاه‌ها برگزار و همچنين نتایج حاصل از آن هم نیز بررسی و همچنين جمع‌آوری شده است.
دکتر غلامی با اشاره به دو وجه اصلی فعالیت‌های علمی منتشر شده، گفت: توسعه، کشف و همچنين ابداع فعالیت‌های جدید علمی و همچنين حرکت به سمت حل مسائل کشور با وجود علم، دانش و همچنين فناوری دو وجه کلی فعالیت‌های علمی است که هر کسی در حوزه تخصصی خود می‌تواند به این امر توجه کند.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری نشست‌ها حول محور هم‌اندیشی و همچنين هم‌فکری برای حضور مؤثرتر و همچنين احصاء مسائل متنوع و گوناگون و مختلف با نگاه اولویت‌بندی، ثمرات مثبت بسیاری دارد، تصریح کرد: این هم‌فکری‌ها همچنين و علاوه بر کمک در سیاست‌گذاری‌های کلان وزارت علوم، سبب برطرف کردن بخشی از انتظارات جامعه از مجامع علمی می‌مي شود.
وزیر علوم با اشاره به طرح نظرات متنوع و گوناگون و مختلف نسبت به مباحث در فضاهای حقیقی و همچنين مجازی، عنوان کرد: بعضاً در بحث‌هایی که به جامعه علمی برمی‌گردد، نظراتی وجود دارد که بدون در نظرگیری شرایط و همچنين زیرساخت‌ها، نگاهی ایده‌آل به موضوع دارند و همچنين برخی مباحث مطرح شده نیز پایه و همچنين اساس علمی دقیقی ندارند لذا ضرورت حضور جامعه علمی در بیان شفاف مسائل و همچنين تطبیق آن هم‌ها با واقعیت امری ضروری است.
دکتر غلامی با بیان اینکه وزارت علوم با قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف حکومت همکاری دارد، افزود: در سال شمسي‌های قبل موضوعات مختلفی میان اساتید مطرح و همچنين نظرسنجی‌هایی نیز صورت گرفت که جمع‌بندی‌ها و همچنين اطلاعات آن هم برای ریاست جمهوری، معاونان و همچنين سایر نهادها ارسال شده است.
وی با اشاره به ضرورت توانمندتر کردن و همچنين افزایش تجربه و مهارت بالا‌های دانش‌آموختگان، بر لزوم بازنگری در مدل‌های آموزشی دانشجویان تاکید کرد و همچنين اظهار داشت: اکنون حوزه آموزش در تحول محتوا به خوبی عمل کرده است ولي بايد توجه داشت این امر به تنهایی کافی نیست و همچنين مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري است تا زمینه‌های متنوع و گوناگون و مختلف علم، تحقیق و همچنين فناوری که وزارت علوم متولی و همچنين مسئول آن هم است، در نشست‌های هم‌اندیشی بررسی مي شود و همچنين در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های کلان مورد بهره بري و استفاده قرار گیرد.
وی تاکید کرد: در صورتي که محور و همچنين هدف این نشست‌ها به روش مستمر حفظ مي شود، می‌توانیم در طول زمان، به سمت بهره بري و استفاده از دستاوردها توسط قسمت و بخش‌های ذی ربط حرکت کنیم.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷
 

توجه مجامع علمی به مسائل کشور مقدمه‌ای بر حل معظلات و مسائل و مشکلات است/ لزوم بازنگری در مدل‌های آموزشی دانشجویان در تاریخ ۲۶ January 1398 | 1:16 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *