صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/ تحرک صندوق رفاه در چهار سال شمسي قبل بسیار مفید بود – شریف

صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/ تحرک صندوق رفاه در چهار سال شمسي قبل بسیار مفید بود – شریف

به نقل از شریف: صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/ تحرک صندوق رفاه در چهار سال شمسي قبل بسیار مفید بود

دکترمجتبی صدیقی رئیس نهاد مسائل دانشجویان در مراسم تکریم و همچنين معارفه سرپرست صندوق رفاه دانشجویان گفت: تحرک صندوق رفاه در چهار سال شمسي قبل بسیار مفید بود و همچنين در واقع به عنوان پشتوانه خوبی برای معظلات و مسائل و مشکلات جاری دانشگاه‌ها تاثیر مطلوبی داشت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، دکتر صدیقی افزود: مجموعه نهادهای های نظام در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف بر حل معظلات و مسائل و مشکلات متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه ها تاکید داشتند که در این ارتباط و رابطه باید بگویم در سال شمسي ۹۸ افزایش؛ توزیع و همچنين پوشش وام های دانشجویی باید رشد قابل توجهی پیدا کند البته طی چهار سال شمسي گذشت صندوق در ارایه تسهیلات عملکرد خوبی داشته است.
وی ادامه داد: در سال شمسي جدید باید کمک به رفع معظلات و مسائل و مشکلات دانشجویان جزو اولویت های صندوق باشد از طرفی باید اشاره کنم وام ویژه دکتری در سال شمسي جدید بیشتر خواهد شد و همچنين همچنین ارتقاء رتبه خوابگاه ها و همچنين سرای دانشجویی و همچنين تبدیل آشپزخانه دانشگاه ها از سنتی به صنعتی باید در دستور کار قرار گیرد زيرا و به درستي که در این قسمت و بخش هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله داریم.
رئیس نهاد مسائل دانشجویان وزارت علوم از افزایش کمک به تربیت بدنی دانشگاه ها خبر داد و همچنين تصریح کرد: در سال شمسي قبل ۲۷ زمین چمن مصنوعی را در دستور کار داشتیم که تعدادی از آن هم سال شمسي ۹۷ افتتاح و همچنين تعدادی دیگر امسال افتتاح می مي شود، از اقدامات سال شمسي جدید راه‌اندازی دفاتر مشاوره خوابگاه‌ها است که در همه دانشگاه ها انجام خواهد شد از طرفی باید به این نقطه اشاره کنم که تلاش مضاعف ما امسال بیشتر در حوزه توسعه وام دانشجویان در منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف کشور است.
وی در توصیه به سرپرست جدید صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: صندوق رفاه کارهای ناتمام زیاد دارد و همچنين باید همچنين و علاوه بر پیگیری فعالیت های قبل کارهای جدیدی در راستای اهداف صندوق انجام بگیرد این در حالی است که شرایط کنونی صندوق رفاه با تغییرات زیادی همراه بوده که باید نسبت به تداوم طرح هایی که در چهار سال شمسي قبل اجرایی شده اقدام مي شود از طرفی در حمایت از دانشگاه ها و همچنين دانشجویان در رفع موانع و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات باید باقدرت و همچنين سرعت بیشتری به آنها رسیدگی مي شود.
دکتر صدیقی خاطر نشان کرد: در مقوله حمایت از دانشگاه‌ها باید در ماه‌های ابتدایی سال شمسي جاری سطح کیفی سراهای دانشجویی ارتقاء یابد و همچنين همچنین رستوران های مکمل دانشگاه ها و همچنين کارگاه های تجربه و مهارت بالا محوری در باب اشتغال زایی حمایت مي شود.
وی افزود: صندوق رفاه به عنوان بازوی اصلی دانشگاه ها باید همکاری و همچنين مشارکت جدی برای تجدید ساختار مسائل دانشجویان در مرکز و همچنين استان ها داشته باشد. از سویی یکی دیگر از توصیه های من به صندوق رفاه مقوله سرمایه گذاری بوده که از اهمیت زیادی برخوردار است البته کمک به حضور و همچنين مشارکت بیشتر خیرین هم برای مجموعه دانشگاهی اهمیت دارد.
دکتر صدیقی در پایان گفت: حفظ شان و همچنين منزلت رئیس و همچنين معاونان دانشگاه ها مورد تاکید وزیر علوم است که باید رعایت مي شود از طرفی باید بگویم در صورتي که صندوق رفاه بتواند فقر دانشجویی را از بین ببرد به هدف خود رسیده است.

تأکید سرپرست صندوق رفاه دانشجویان بر عدالت‌محوری در توزیع امکانات
دکترناصر مطیعی سرپرست صندوق رفاه دانشجویان نیز در این آیین بر عدالت محوری در توزیع امکانات صندوق رفاه دانشجویان تأکید کرد و همچنين حفظ کرامت دانشجویان را در رأس برنامه جذاب و جالب و خوب‌های خود دانست.
وی تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویان محصول تلاش و همچنين مسئولیت شناسی، صداقت و همچنين از خودگذشتگی تک‌تک همکاران صندوق است و همچنين جایگاه آن هم در اعتلای آموزش عالی، بسیار مهم و همچنين اساسی است.
دکتر مطیعی افزود: صندوق رفاه دانشجویان مسئولیت تأمین نیازهای اساسی دانشجویان را داشته و همچنين از جایگاه مهمی برخوردار است. یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی که در این دوره همچنين و علاوه بر پیگیری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های قبلی اجرایی خواهد شد، عدالت محوری در توزیع امکانات صندوق رفاه دانشجویان است.
سرپرست صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: همه دانشجویان فرزندان این آب و همچنين خاک خواهند بود و همچنين ما راضی نیستیم وضعیت یک دانشجو در تهران ارتقا یابد به قیمت اینکه دانشجوی دیگری در دانشگاه‌های منطقه ها و مناطق محروم آسیب ببیند.
وی افزود: از دیگر محورهایی که در این دوره در صندوق رفاه دانشجویان پیگیری خواهد شد تأکید بر قانون‌مداری، انضباط و همچنين شفافیت در حوزه‌های منابع مالی صندوق خواهد بود. همچنین حفظ کرامت و همچنين شأن جامعه هدف از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب‌هایی است که اجرایی می‌مي شود.
دکتر مطیعی خاطرنشان کرد: صندوق رفاه دانشجویان هر گونه خدمتی که بتواند برای دانشجویان انجام می‌دهد و همچنين شرط اول آن هم حفظ کرامت دانشجویان است. در آموزش عالی نگاه سلسله مراتب از بالا به پایین نبوده بلکه همه در کنار هم همکاران دانشگاهی خواهند بود و همچنين این نگاه در صندوق جاری خواهد بود.
سرپرست صندوق رفاه دانشجویان یادآورشد: صندوق یک نهاد پولی و همچنين مالی با مأموریت مهم و همچنين حساس است و همچنين تنها یک رقیب دارد و همچنين آن هم معظلات و مسائل و مشکلات رفاهی دانشجویان جامعه است.
وی تأکید کرد: صندوق رفاه دانشجویان دارای بهترین مجموعه مدیران و همچنين همکاران است و همچنين هسته اصلی آن هم را همکاران صندوق رفاه دانشجویی تشکیل می‌دهند.

صندوق رفاه دانشجویان به منزل و خانه امید دانشگاهیان تبدیل شده است
در ادامه مهندس ذوالفقار یزدان مهر رییس سابق صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با تاکید براینکه فعالیت‌های این صندوق در حوزه رفاهی و همچنين دانشجویی مانع التهابات سیاسی در دانشگاه‌ها شد، گفت: طی سال شمسي‌های اخیر با مدیریت جهادی و همچنين مشارکتی صندوق رفاه را در جایگاه اطمینان قسمت و بخش قرار دادیم امروز این صندوق به منزل و خانه امید دانشگاهیان تبدیل شده است.
وی افزود: رویکرد مدیریتی در صندوق رفاه به صورت مشارکتی و همچنين با روحیه جهادی بود که در دستور کار صندوق رفاه قرار گرفت به‌گونه‌ای که سازماندهی و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب هوشمندانه توسعه نوین صندوق رفاه دانشجویان را در پیش گرفتیم و همچنين خوشبختانه امروز این صندوق در جایگاه اطمینان قسمت و بخش قرار دارد.
مهندس یزدان مهر در ادامه گفت: در حال حاضر صندوق رفاه دانشجویان به منزل و خانه امید دانشگاهیان تبدیل شده و همچنين طی چهار سال شمسي قبل مانع التهابات سیاسی در دانشگاه‌ها شدیم.
گفتنی است در پایان این مراسم دکتر صدیقی رئیس نهاد دانشجویان با اهدای لوح تقدیری از زحمات مهندس یزدان مهر رئیس سابق صندوق رفاه دانشجویان تقدیر کرد.

صندوق رفاه پشتوانه حمایتی دانشگاه‌ها است/ تحرک صندوق رفاه در چهار سال شمسي قبل بسیار مفید بود در تاریخ ۲۸ January 1398 | 8:55 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *