ماموریت همه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی؛ کمک به مسئولان در رفع معظلات و مسائل و مشکلات کشور/ توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنين حفظ محیط‌زیست؛ سه مولفه توسعه پایدار – شریف

ماموریت همه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی؛ کمک به مسئولان در رفع معظلات و مسائل و مشکلات کشور/ توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنين حفظ محیط‌زیست؛ سه مولفه توسعه پایدار – شریف

به نقل از شریف: ماموریت همه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی؛ کمک به مسئولان در رفع معظلات و مسائل و مشکلات کشور/ توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنين حفظ محیط‌زیست؛ سه مولفه توسعه پایدار

دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیئت‌هاى امنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی در همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد توسعه پایدار و همچنين چالش‌های سرمایه‌گذاری منطقه ترشیز در کاشمر گفت: تقریبا همه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی کوچک و همچنين پهناور و بزرگ ماموریت‌ دارند به مسئولان در رفع معظلات و مسائل و مشکلات کشور کمک کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از مرکز آموزش عالی کاشمر، دکتر باقری در این همایش ملی که به همت مرکز آموزش عالی کاشمر و همچنين با حضور ارائه‌دهندگان مقالات و همچنين جمعی از مسئولان شهرستان برگزار شد؛ تاکید کرد: به رغم نارسایی‌های فراوان، ولي بايد توجه داشت رویکرد توسعه و همچنين کمک به رشد و همچنين پیشرفت و همچنين توسعه پایدار منطقه ها و مناطق به جد مورد توجه وزارت علوم است.
وی افزود: پرداختن به موضوع توسعه پایدار حتی در مراکز آموزش عالی مثل کاشمر جای تقدیر دارد و همچنين این نشان می‌دهد آموزش عالی وارد عرصه‌های اجتماعی شده و همچنين همچنين و علاوه بر تامین نیروی انسانی مورد نیاز کشور درخصوص مسائل پیرامون خود و همچنين ضرورت پاسخگویی به نیازهای جامعه توجه دارد.
قائم مقام وزیر علوم بیان کرد: مراکز آموزش عالی سرمایه‌های ملی و همچنين جزو افتخارات کشور خواهند بود به طوری که امروز تعداد بسیاری از دانشگاه‌های پهناور و بزرگ در رتبه‌بندی‌های جهانی حضور دارند و همچنين افتخارآفرینند.
وی تصریح کرد: باید دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور را به دلیل توسعه فعالیت‌های ملی و همچنين بین المللی و همچنين واحدهای دانشگاهی کوچک‌تر را به خاطر توسعه نیازهای منطقه‌ای و همچنين ملی مورد توجه و همچنين حمایت قرار داد.
وی با اشاره به لزوم آینده‌نگری در جوامع انسانی گفت: انسان در کره زمین از همه ظرفیت‌های موجود بی‌محابا بهره بري و استفاده کرده و همچنين می‌کند و همچنين رشد جمعیت امروز مخاطرات بسیاری را ایجاد کرده زیرا باید با بهره بري و استفاده از منابع موجود روی همین کره امکانات مورد نیاز بشر را تامین کرد.
دکتر باقری ادامه داد: توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنين حفظ محیط زیست سه مولفه توسعه پایدار است که باید به جد به آن هم‌ها توجه داشت که مولفه مهم اقتصاد پایدار، توسعه پایدار کشاورزی است.
وی ارتقای امنیت غذایی و همچنين کیفیت تغذیه، کاهش فقر و همچنين افزایش دخل و درآمد شهروندان و مردم شهر را مولفه‌های مهم در توسعه کشاورزی پایدار ذکر کرد و همچنين افزود: باید بهره‌برداری را با حداقل پیامدهای تخریب به محیط زیست همراه کنیم و همچنين به توسعه کشاورزی با بهره بري و استفاده از تکنولوژی‌های موجود بپردازیم.
قائم مقام وزیر علوم گفت: خاک، ذخایر ژنتیکی، هوا، سرمایه، بازار، نیروی ماهر و همچنين تکنولوژی مهم‌ترین عوامل اثرگذار در کشاورزی است.
وی اظهار کرد: هرچند برای رفتن به سمت توسعه کشاورزی پایدار راه حل‌های وجود دارد ولي بايد توجه داشت ابتدا باید کشاورزی را از منبع‌بنیان به سمت دانش‌بنیان ببریم و همچنين در صورتي که بخواهیم افزایش دخل و درآمد کشاورز، امنیت غذایی و همچنين پایداری اکوسیستم‌ها را که سه مولفه مهم در کشاورزی دانش‌بنیان خواهند بود، داشته باشیم ابتدا باید تحقیقات کشاورزی را توسعه دهیم.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

ماموریت همه دانشگاه‌ها و همچنين مراکز آموزش عالی؛ کمک به مسئولان در رفع معظلات و مسائل و مشکلات کشور/ توسعه اقتصادی، اجتماعی و همچنين حفظ محیط‌زیست؛ سه مولفه توسعه پایدار در تاریخ ۲۹ January 1398 | 1:08 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *