مدیریت سبز؛ اولویت‌ وزارت علوم و همچنين جزء مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست – شریف

مدیریت سبز؛ اولویت‌ وزارت علوم و همچنين جزء مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست – شریف

به نقل از شریف: مدیریت سبز؛ اولویت‌ وزارت علوم و همچنين جزء مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست

دکتر جمشید اسماعیلی، مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست خبری «دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز» در دانشگاه اصفهان اظهار داشت: مدیریت سبز از مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست و همچنين وزارت علوم نیز این موضوع را یکی از اولویت‌های خود قرار داده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر اسماعیلی حرکت به سمت مدیریت سبز را یک ضرورت قلمداد نمود و همچنين افزود: وزارت علوم در صدد است با پشتیبانی نهاد مدیریت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کشور، مدیریت سبز را در دانشگاه‌ها به‌روش کامل اجرا کند تا الگویی برای سایر دستگاه‌های اجرایی مي شود.
مدیر کل دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت علوم، بیان داشت: موضوع مدیریت سبز از سال شمسي ۱۳۹۲ در کشور مطرح و همچنين در سال شمسي ۱۳۹۶ با تشکیل کارگروه راهبری مدیریت سبز در وزارت علوم و همچنين دانشگاه‌ها به روش جدی عملیاتی شد و همچنين در این راستا دومین همایش بین‌المللی دانشگاه سبز اردیبهشت امسال در دانشگاه اصفهان برگزار می‌مي شود.
وی تصریح کرد: امسال در این همایش، سامانه ارزیابی مدیریت سبز دانشگاه‌های کشور رونمایی می‌مي شود و همچنين دانشگاه‌ها از این پس می‌توانند اطلاعات عملکرد خود را در سامانه مذکور وارد کنند.
دکتر اسماعیلی با اشاره به اینکه سال شمسي ۱۳۹۶ حدود ۶۰۰ طرح و همچنين سال شمسي قبل نیز حدود ۶۰۰ طرح دیگر در خصوص طرح‌های مدیریت سبز از سوی دانشگاه‌ها به وزارت علوم معرفی شد، اظهار داشت: این طرح‌ها از نظر توجیه اقتصادی و همچنين زیست‌محیطی بررسی و همچنين در نهایت از بین آنها از حدود ۱۲۰ طرح منتخب، حمایت‌های مالی به میزان حدود ۵۵۰ میلیارد ریال بعمل می‌آید.
گفتنی است همایش بین‌المللی دانشگاه سبز با هدف معرفی دستاوردهای عرصه مدیریت سبز در دانشگاه‌ها، تبادل علم و همچنين تجربه‌های مسئولان و همچنين کارشناسان و همچنين ایجاد زمینه‌های مناسب برای ارتقای عملکرد دانشگاه‌ها و همچنين تغییرات گسترده در جامعه روزهای ۱۰ و همچنين ۱۱ اردیبهشت سال شمسي جاری به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار می‌مي شود.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

مدیریت سبز؛ اولویت‌ وزارت علوم و همچنين جزء مطالبات جدی جامعه از دانشگاه‌هاست در تاریخ ۲۷ January 1398 | 9:02 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *