نرم‌افزار سامانه وب‌سرویس تماس انبوه توسط محققان دانشگاه بجنورد طراحی و همچنين پیاده‌سازی شد – شریف

نرم‌افزار سامانه وب‌سرویس تماس انبوه توسط محققان دانشگاه بجنورد طراحی و همچنين پیاده‌سازی شد – شریف

به نقل از شریف: نرم‌افزار سامانه وب‌سرویس تماس انبوه توسط محققان دانشگاه بجنورد طراحی و همچنين پیاده‌سازی شد

طرح پژوهشی «مطالعه، طراحی و همچنين پیاده‌سازی نرم‌افزار سامانه وب‌سرویس تماس انبوه» توسط محققان دانشکده فنی مهندسی دانشگاه بجنورد انجام و همچنين به‌عنوان یکی از طرح‌های برگزیده دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم معرفی گردید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، این طرح به‌منظور بهینه‌سازی سازوکار سامانه‌های تماس انبوه از طریق سرویس متمرکز هوشمند، با بهره‌گیری از یک گذرگاه و همچنين توجه به چند هدفه بودن پيشامد جديد مسیریابی (اتصال کلاینت به سرورهای مرکزی) پیاده‌سازی شده است.
این پروژه به‌عنوان هسته (موتور ارسال تماس) سامانه آوانک، اپراتور تماس صوتی اختصاص دارد؛ این سامانه که با آدرس اینترنتی Avanak.ir در دسترس هست، امکان ارسال تماس انبوه به مقاصد متنوع و گوناگون و مختلف کشور را برای کاربران خود فراهم می‌سازد.
ازجمله کاربردهای وسیع سامانه تماس انبوه، می‌قدرت به امکان اطلاع‌رسانی، رأی‌گیری، تکمیل اطلاعات، یادآوری، ارسال رمز یک‌بارمصرف و همچنين سایر سرويس ها و خدمات تلفن گویا اشاره کرد. این سامانه در مراکز استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی، تهران، مازندران و همچنين اصفهان نصب و همچنين مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. این مراکز به عنوان نقاط مبدأ ارسال تماس انتخاب‌شده و همچنين سرويس ها و خدمات ارسال تماس انبوه از طریق این سامانه به مقصد شماره‌های سراسر کشور قابل‌بهره بري و استفاده است.
همچنین شرکت مخابرات ایران، نهاد صداوسیما، شهرداری مشهد، نهاد تأمین اجتماعی، شرکت ملی گاز و همچنين بانک ملی ایران نیز از سرويس ها و خدمات این شبکه بهره‌مند شده‌اند.
طرح پژوهشی «مطالعه، طراحی و همچنين پیاده‌سازی گذرگاه سرویس متمرکز هوشمند مبتنی بر قوانین در سامانه تماس انبوه» به‌منظور بهینه‌سازی و همچنين گسترش دامنه تماس مشتریان، نیازمند قسمت و بخش‌های تکمیلی است که با توجه به هزینه‌های پیاده‌سازی کارفرما، بعد از پیاده‌سازی و همچنين اجرای فازهای طرح در بازه‌های زمانی نسبتاً طولانی (دو تا سه‌ساله) اقدام به توسعه مطالعات و همچنين بهینه‌سازی می‌کند.
م.ف ۷۷/ ل.م ۵۴
 

نرم‌افزار سامانه وب‌سرویس تماس انبوه توسط محققان دانشگاه بجنورد طراحی و همچنين پیاده‌سازی شد در تاریخ ۱۸ January 1398 | 12:06 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *