وزیر علوم میهمان منزل ۴ استاد برجسته دانشگاه‌های کشور – شریف

وزیر علوم میهمان منزل ۴ استاد برجسته دانشگاه‌های کشور – شریف

به نقل از شریف: وزیر علوم میهمان منزل ۴ استاد برجسته دانشگاه‌های کشور

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با همراهی برخی از معاونان وزارت خانه و همچنين چند تن از روسای دانشگاه‌ها به مناسبت آغاز سال شمسي نو، با حضور در منزل چهار تن از اساتید برجسته، نام آشنا و همچنين پیشکسوت آموزش عالی، با آنها دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این دیدارها که وزیر علوم را دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم و همچنين رئیس مرکز هیئت های اُمنا و همچنين هیئت ممیزه مرکزی، دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری و همچنين دکتر علیرضا عبداللهی نژاد مدیر کل روابط عمومی وزارت علوم و همچنين نیز روسای دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی و همچنين صنعتی امیرکبیر همراهی می‌کردند، دکتر غلامی با استاد دکتر سیروس شمیسا، چهره ماندگار ادبیات فارسی و همچنين استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی، دکتر سیدکمال‌الدین نیک روش، چهره ماندگار و همچنين استاد بازنشسته دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر یوسف ثبوتی چهره ماندگار و همچنين استاد برجسته فیزیک و همچنين دکتر سپیده خویی استاد برجسته دانشگاه تهران در رشته پلیمر دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.
نخستین دیدار دکتر غلامی و همچنين هیئت همراه با دکتر سیروس شمیسا چهره ماندگار ادبیات و همچنين استاد بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی انجام شد. در این دیدار که دکتر حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی نیز حضور داشت، وزیر علوم، نقش استادان پیشکسوت و همچنين برجسته دانشگاه‌های کشور را در پیشبرد اهداف آموزش عالی و همچنين دستیابی ایران به رتبه های بالای علمی در عرصه بین المللی “تاثیرگذار و همچنين تعیین کننده” توصیف کرد و همچنين گفت: هدف از انجام این دیدارها در سال شمسي جدید، قدرشناسی و همچنين تجلیل و همچنين تکریم استادان و همچنين دانشمندان برجسته کشور است که باید به صورت یک سنت حسنه و همچنين به صورت مستمر تداوم یابد.
دکتر سیروس شمیسا نیز در این نشست صمیمانه با ابراز خوشوقتی از حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در منزل وی، به توضیح فعالیت‌ها و همچنين سوابق علمی خود پرداخت و همچنين از توجه دکتر غلامی به جایگاه و همچنين نقش استادان پیشکسوت و همچنين برجسته کشور، قدردانی کرد.
دکتر سیروس شمیسا ۲۹ فروردین ماه ۱۳۲۷ در رشت به دنیا آمد. وی عضو هیئت علمی بازنشسته دانشکده ادبیات فارسی و همچنين زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی است و همچنين در سال شمسي ۱۳۸۰ به عنوان «چهره ماندگار ادب فارسی» مورد تقدیر قرار گرفته است. نام سیروس شمیسا نزد فارسی پژوهان، نام دیرآشنایی است. این نویسنده و همچنين استاد ادبیّات فارسی به تا حال بیش از ۴۰ اثر گران‌بها خلق کرده است. از موارد و نکات قابل توجه در آثار وی تقسیم‌بندی‌های دقیق و همچنين علمی اوست و همچنين از این منظر شمیسا نقش بسیار مهمی در بازآفرینی و همچنين تئوریک ساختن مباحث مهم و همچنين مغفول مانده ادبی ما داشته است و همچنين در این باره توانسته است به گونه‌ای آکادمیک و همچنين قابل فهم برای دانشجویان ادبیات، مباحث مهم و همچنين کلیدی ادبیات فارسی را تشریح و همچنين تبیین کند.
در ادامه دیدارهای نوروزی، وزیر علوم و همچنين هیئت همراه با چهره‌های نام‌آشنا و همچنين پیشکسوت، دکتر سیدکمال‌الدین نیکروش، دکتر یوسف ثبوتی و همچنين دکتر سپیده خویی در منزل آنان دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.
در این دیدارها که دکتر معتمدی و همچنين دکتر نیلی احمدآبادی، روسای دانشگاه‌های امیرکبیر و همچنين تهران نیز حضور داشتند، وزیر علوم از سرويس ها و خدمات دکتر ثبوتی چهره ماندگار و همچنين استاد برجسته فیزیک در راستای تاسیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان قدردانی کرد.
دکتر یوسف ثبوتی متولد سال شمسي ۱۳۱۱ در شهرستان زنجان، دارای دکترای تخصصی فیزیک و همچنين اخترفیزیک از دانشگاه شیکاگو امریکا، و همچنين استاد دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است.
وی چاپ چندین کتاب و همچنين بیش از یکصد مقاله در مجلات بین‌المللی (اکثر آنها در استروفیزیکال جورنال آمریکا، و همچنين مجله استرونومی و همچنين استروفیزیک اروپا می‌باشد) را در کارنامه فعالیت‌های پژوهشی خود دارد.
چهره ماندگار در سال شمسي ۱۳۸۰، استاد نمونه کشوری، دریافت جایزه مهندس افضلی پور برای پژوهش برجسته در فیزیک، دریافت جایزه آکادمی علوم جهان سوم، دفتر منطقه‌ای آسیای مرکزی و همچنين جنوبی، عضویت در آکادمی علوم جهان سوم از سال شمسي ۱۳۶۶ به تا حال، تجلیل انجمن فیزیک ایران و همچنين نامگذاری کنفرانس فیزیک سالانه ۱۳۸۱ به نام کنفرانس دکتر ثبوتی، برخی از افتخارات وی می‌باشد.
دکتر سید کمال‌الدین نیک‌روش نیز متولد سال شمسي ۱۳۲۳ در شهرستان تهران، دارای دکترای مهندسی برق از دانشگاه ایالتی میسوری در کلمبیا آمریکا و همچنين عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.
شامل دستاوردهای پژوهشی وی می‌قدرت به تالیف بیش از ۲۰۰ مقاله علمی و همچنين تحقیقاتی که عمدتاً در مجلات معتبر علمی داخلی و همچنين خارجی به چاپ رسیده، نشر چندین کتاب دانشگاهی و همچنين صدها پروژه کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنين دکترا که تحت سرپرستی وی انجام پذیرفته است، اشاره کرد.
چهره ماندگار جمهوری اسلامی ایران در سال شمسي ۱۳۸۲، استاد نمونه کشوری، پژوهشگر نمونه دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دریافت لوح کنگره جهانی اتوماسیون امریکا در سال شمسي ۲۰۰۴، دریافت لوح تقدیر تحقیقاتی IEEE قسمت و بخش ایران در سال شمسي ۲۰۱۳ و همچنين دریافت لوح استاد برجسته مهندسی در آموزش مهندسی برق و همچنين کامپیوتر از طرف فرهنگستان علوم در سال شمسي ۱۳۹۴، برخی از افتخارات دکتر نیک‌روش به شمار می رود.
دکتر سپیده خویی نیز دارای دکترای تخصصی شیمی پلیمر از دانشگاه صنعتی اصفهان و همچنين عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است.
شامل دستاوردهای پژوهشی وی می‌قدرت به تالیف بیش از ۶۷ مقاله علمی و همچنين تحقیقاتی که عمدتاً در مجلات معتبر علمی داخلی و همچنين خارجی به چاپ رسیده، تألیف چندین کتاب، و همچنين بیش از ۷۰ پروژه کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنين دکترا که تحت سرپرستی وی انجام پذیرفته است، اشاره کرد.
شایان ذکر است دکتر منصور غلامی از زمان تصدی مسئولیت وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در حکومت دوم دکتر روحانی و همچنين براساس یک سنت حسنه، در روزهای کاری بعد از تعطیلات نوروز با حضور در منزل چند استاد برجسته و همچنين پیشکسوت کشور از سرويس ها و خدمات و همچنين زحمات آنان به ساحت دانشگاه و همچنين عرصه علم و همچنين فناوری تجلیل می کند.
در سال شمسي قبل نیز دکتر غلامی با حضور در منزل استادان برجسته ای همچون دکتر شفیعی کدکنی، دکتر اکرمی و همچنين دکتر مصطفی بررسي کننده و پروهشگر داماد با آنها دیدار و همچنين از سرويس ها و خدمات و همچنين تلاش های ارزنده علمی، آموزشی و همچنين پژوهشی شان تقدیر کرد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

وزیر علوم میهمان منزل ۴ استاد برجسته دانشگاه‌های کشور در تاریخ ۲۲ January 1398 | 2:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *