آموزش حفظ محیط‌زیست باید جزو دروس اجباری همه دانشگاه‌ها باشد – شریف

آموزش حفظ محیط‌زیست باید جزو دروس اجباری همه دانشگاه‌ها باشد – شریف

به نقل از شریف: آموزش حفظ محیط‌زیست باید جزو دروس اجباری همه دانشگاه‌ها باشد

دست يار رییس جمهور و همچنين رییس نهاد حفاظت محیط زیست اظهار داشت: آموزش حفظ محیط زیست باید جزو دروس اجباری همه دانشگاه‌ها باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر عیسی کلانتری امروز سه‌شنبه در دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز در تالار پیامبر اعظم دانشگاه اصفهان اظهار داشت: ۹۹ قسمت و بخش مدیران و همچنين تصمیم گیران کشور فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها خواهند بود که باید آموزش‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري در راستای بهبود محیط زیست را دریافت نمایند.
دکتر کلانتری در ادامه افزود: این همایش و همچنين امثال آن هم راهکاری برای اعمال مدیریت سبز در دانشگاه‌ها و همچنين آموزش حفظ محیط زیست به دانشجویان است.
رئیس نهاد حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در صورتي که در دانشگاه به محیط زیست اهمیت ندهیم و همچنين دانشجو را به عنوان مدیر آینده کشور به گونه‌ای تربیت نکنیم که نسبت به محیط زیست بی‌توجه باشد کشور به نتیجه نخواهد رسید.
دکتر کلانتری بیان داشت: آموزش حفظ محیط زیست باید جزو دروس اجباری همه دانشگاه‌ها باشد و همچنين از وزارت علوم می‌خواهیم این آموزش را در برنامه جذاب و جالب و خوب آموزشی این مراکز لحاظ کنند.
وی با تقدیر از اقدامات وزارت نفت برای ارتقای کیفیت سوخت خودروها افزود: ما عادت کرده بودیم تمام شهرها و روستاها آلوده باشد ولي بايد توجه داشت وقتی مدیران وزارت نفت برای بهینه‌سازی سوخت توجیه و همچنين آگاه شدند که سالانه تلفات زیادی به دلیل کیفیت پایین سوخت در کشور می‌دهیم تلاش‌های خود را برای ارتقای کیفیت بنزین و همچنين گازوئیل انجام دادند و همچنين متوسط آلودگی این دو سوخت در دو سال شمسي قبل بسیار پایین آمده است و همچنين برای اولین بار در سال شمسي قبل در کلان شهرها و روستاها یک روز به دلیل آلودگی هوا تعطیل نشد.
رئیس نهاد حفاظت محیط زیست اضافه کرد: در سال شمسي جاری به تا حال ۲۳ روز هوای سالم داشته‌ایم که به دلیل بهینه شدن سوخت‌های فسیلی در کشور بوده است.
به گفته کلانتری آموزش حفظ محیط زیست وظیفه دانشگاه‌های سبز است و همچنين تمام دانشجویان باید به مقوله حفظ محیط زیست آشنا شوند.
وی با اشاره به سیلاب اخیر کشور گفت: در سیلاب اخیر هزاران میلیارد تومان به کشور خسارت وارد شد در حالی که صد میلیارد متر مکعب به آب کشور اضافه شد که ۳۰۰ هزار میلیارد تومان ارزش دارد بنابراین نباید کفران نعمت کنیم بلکه باید برای جلوگیری از این خسارت‌ها و همچنين بهره بري و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی برنامه جذاب و جالب و خوب داشته باشیم.
دومین همایش بین المللی دانشگاه سبز امروز به مدت ۲ روز با حضور شماری از اندیشمندان و همچنين دانشجویان ملی و همچنين بین المللی این قسمت و بخش در دانشگاه اصفهان آغاز شد.
دانشگاه سبز (green university) مکانی است که همه فعالیت‌های آن هم بر اساس چشم انداز توسعه پایدار و همچنين حفظ منابع طبیعی صورت می‌گیرد و همچنين همچنین نشان دهنده مسؤولیت مهم آموزش عالی در راستای توسعه جامعه است.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

آموزش حفظ محیط‌زیست باید جزو دروس اجباری همه دانشگاه‌ها باشد در تاریخ ۱۰ February 1398 | 5:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *